خبر
اقتصاد   ریلی و راه آهن  
رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه:

صادرات ریلی و زمینی به ترکیه جریان دارد

می متالز - رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه با اشاره به تداوم تجارت ریلی، گفت: شمار کامیون‌هایی که در مرز بازرگان منتظر ورود به خاک ترکیه هستند نشان‌دهنده افزایش حجم صادرات به این کشور است.

گزلرش می متالز، به «مهرداد سعادت»  با اشاره به بازگشایی مرز بازرگان گفت: خوشبختانه پس از بازگشایی مرز بازرگان، حجم تجارت و کالاهایی که می خواهد از خاک ترکیه ترانزیت شود به صورت بسیار محسوس افزایش داشته و بر اساس قولی که در زمان تعطیلی مرز داده بودیم، در تلاشیم فاصله تجاری رخ داده را جبران کنیم.

وی ادامه داد: آمار رسمی تجارت پس از بازگشایی مرز هنوز منتشر نشده چرا که کمتر از یک ماه از بازگشایی مرز گذشته است. با این حال، افزایش تعداد کامیون‌هایی که در مرز منتظر ورود به خاک ترکیه هستند نشان‌دهنده افزایش حجم صادرات به این کشور است و تعداد کامیون‌ها رفته رفته زیاد می‌شود.

سعادت با اشاره به تعطیلی مرز پس از شیوع کرونا تصریح کرد: سه ماه کامل هیچ تجارتی جز تجارت ریلی از مرز رازی نداشتیم و حجم عظیمی از کالاها زمین مانده بود. در این مدت محصولات کشاورزی با واگن صادر و مواد اولیه وارد می‌شد.

به گفته وی در این زمان صادرات بخش اعظمی از مواد پتروشیمی متوقف شده بود، چرا که صادرات محصولات کشاورزی در اولویت قرار داشتند.

رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه با بیان اینکه تجارت از طریق ریل پس از بازگشایی مرز نیز ادامه دارد، افزود: برخی شرکت‌ها مسیر تجاری خود را عوض کرده و اکنون ترانزیت با ریل را ادامه می‌دهند، البته پیشتر نیز تجارت با ریل جریان داشته اما حجم آن بسیار کمتر بوده است

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ترکیه تعرفه گمرگی محصولات فولادی را افزایش داد

می متالز - دولت ترکیه با هدف حمایت از تولیدات داخلی تعرفه گمرگی 400 محصول از جمله محصولات فولادی را افزایش داد.
 

کاهش 26 درصدی تولید فولاد در ترکیه

می متالز - تولید فولاد ترکیه در ماه می 26 درصد کاهش داشته است.
 رئیس خانه اقتصاد و تجارت ایران و ترکیه:

ایران و ترکیه گلوگاه تجاری یکدیگر هستند/ ترک‌ها از شمال ایران بوی تجارت شنیده‌اند

می متالز - رئیس خانه اقتصاد و تجارت ایران و ترکیه معتقد است بسیاری از تجار و بازرگانان ایرانی اطلاع دقیقی از بازار ترکیه و نیازهای آن ندارند و بنابراین نمی‌توانند درست عمل کنند درحالی که تجار ترکیه اطلاعات دقیق، بروز و اصولی در خصوص بازار ایران دارند.
 

کاهش قیمت آهن اسقاطی در ترکیه

می متالز - ترکیه به عنوان یکی از اصلی ترین خریداران و وارد کنندگان آهن قراضه (اسقاطی) در روزهای اخیر با کاهش قیمت این کالا مواجه بوده است.
 

بازار بیلت ترکیه در ثبات نسبی

می متالز - فعالیت بازار صادرات بیلت ترکیه همچنان ضعیف است ولی بهبود تقاضای میلگرد در بازار داخلی آن موجب شده بازار داخلی بیلت کمی فعال تر شود. در این بین تمایلی به خرید از بازار واردات بیلت هم وجود ندارد.
 

تورم ترکیه روی مدار صعودی

می متالز - نرخ تورم ترکیه از ۱۲ درصد نیز گذشت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما