خبر
برق  

کاهش پیک مصرف برق به مرز ۵۱ هزار مگاوات

می متالز - در روز گذشته پیک مصرف برق در ساعات اولیه شب ثبت شد و این پیشی‌گرفتن پیک شبانه از پیک روزانه، آن هم در یک روز تابستانی، جابه‌جایی عجیبی است که در این موقع از سال، تاکنون شاهد آن نبوده‌ایم.

به گزارش می متالز، درحالی که در روزهای اخیر شاهد ثبت پیک‌های مصرف بیش از ۵۶ هزار مگاوات و حتی بیش از ۵۷ هزار مگاوات در کشور بوده‌ایم، روز گذشته پیک مصرف برق به مرز ۵۱ هزار مگاوات رسید تا موقتا شبکه برق از مرز هشدار کمی فاصله بگیرد.

بر اساس آمار رسمی شرکت مدیریت شبکه برق ایران، روز گذشته در ساعت ۲۲ و ۲ دقیقه، بیشترین میزان مصرف لحظه‌ای برق به مقدار ۵۱ هزار و ۸۰۱ مگاوات به ثبت رسید.

همچنین پیک روزانه مصرف برق در روز گذشته در ساعت ۱۵ و ۶ دقیقه به میزان ۵۱ هزار و ۳۷۰ مگاوات بوده که پیشی‌گرفتن پیک شبانه از پیک روزانه، آن هم در یک روز تابستانی، جابه‌جایی عجیبی است که در این موقع از سال، تاکنون شاهد آن نبوده‌ایم.

به طور معمول در ۴ ماه گرم سال (ابتدای خرداد تا انتهای شهریور) به علت مصرف بالای برق در وسایل سرمایشی، پیک روزانه با پیشی گرفتن از پیک شبانه، ملاک مصرف پیک برق بوده و در ۸ ماه سرد سال، به علت مصرف عمده برق در بخش روشنایی و استفاده از وسایل برقی در ساعات اولیه شب، پیک شبانه از پیک روزانه سبقت می‌گیرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

کاهش پیک مصرف برق به مرز ۵۱ هزار مگاوات

می متالز - در روز گذشته پیک مصرف برق در ساعات اولیه شب ثبت شد و این پیشی‌گرفتن پیک شبانه از پیک روزانه، آن هم در یک روز تابستانی، جابه‌جایی عجیبی است که در این موقع از سال، تاکنون شاهد آن نبوده‌ایم.
 

کدام کشورها بیشترین تلفات برق را دارند؟

می متالز - بر اساس آمارها، میانگین جهان در میزان تلفات شبکه انتقال توزیع و فوق‌ توزیع برق، ۳/ ۸ درصد شناخته شده و چین کمترین میزان تلفات با عدد ۵/ ۵ درصد و عراق با عدد ۶/ ۵۰ درصد، بیشترین میزان تلفات برق را دارند.
 شرکت مدیریت شبکه برق ایران گزارش داد؛

نیروگاه سیکل ترکیبی سرو چادرملو در اردکان یزد در ردیف ۳ نیروگاه برتر کشور

می متالز - بر پایه گزارش دوره ای شرکت مدیریت شبکه برق ایران که در پایان هر فصل منتشر می‌شود، نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی سرو چادرملو از ۴ شاخص استاندارد ارزیابی نیروگاه‌های غیر آبی در ۳ شاخص، رتبه برتری دریافت کرد.
 دبیر سندیکای تولیدکنندگان برق تاکید کرد:

"سنکرون برق" و ظرفیت خالی نیروگاه‌ها

می متالز - عراق در حال بازسازی بوده و این بازسازی فعلا تقاضای برق را در این کشور افزایش داده بنابراین نیروگاه‌ها از این اتفاق منتفع خواهند شد، مشروط بر آنکه دولت عراق بودجه کافی برای تامین برق تخصیص دهد.
 

تهاتر مطالبات و بدهی شرکت مپنا با دولت تصویب شد

می متالز - معاون اول رئیس جمهوری مصوبه تهاتر مطالبات از شرکت دولتی مدیریت شبکه برق ایران با بدهی شرکت مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران (گروه مپنا) به سازمان خصوصی‌سازی را ابلاغ کرد.
 

یک اقدام کلیدی برای تامین برق پایدار

می متالز - در فاصله سال‌های 1392 تا 1397 تلفات برق از 15.2 به 11.1 درصد کاهش یافته که 4 درصد کاهش تلفات شبکه به معنای صرفه‌جویی در احداث 2500 مگاوات نیروگاه جدید (با هزینه سرمایه‌گذاری حدود 1.5 میلیارد یورو) و کاهش 8 میلیارد متر مکعب مصرف گاز طبیعی (معادل تولید سالانه یکی از فازهای مجتمع گاز پارس جنوبی) در نیروگاه‌ها در طی این دوره است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما