خبر
برق  

کاهش پیک مصرف برق به مرز ۵۱ هزار مگاوات

می متالز - در روز گذشته پیک مصرف برق در ساعات اولیه شب ثبت شد و این پیشی‌گرفتن پیک شبانه از پیک روزانه، آن هم در یک روز تابستانی، جابه‌جایی عجیبی است که در این موقع از سال، تاکنون شاهد آن نبوده‌ایم.

به گزارش می متالز، درحالی که در روزهای اخیر شاهد ثبت پیک‌های مصرف بیش از 56 هزار مگاوات و حتی بیش از 57 هزار مگاوات در کشور بوده‌ایم، روز گذشته پیک مصرف برق به مرز 51 هزار مگاوات رسید تا موقتا شبکه برق از مرز هشدار کمی فاصله بگیرد.

بر اساس آمار رسمی شرکت مدیریت شبکه برق ایران، روز گذشته در ساعت 22 و 2 دقیقه، بیشترین میزان مصرف لحظه‌ای برق به مقدار 51 هزار و 801 مگاوات به ثبت رسید.

همچنین پیک روزانه مصرف برق در روز گذشته در ساعت 15 و 6 دقیقه به میزان 51 هزار و 370 مگاوات بوده که پیشی‌گرفتن پیک شبانه از پیک روزانه، آن هم در یک روز تابستانی، جابه‌جایی عجیبی است که در این موقع از سال، تاکنون شاهد آن نبوده‌ایم.

به طور معمول در 4 ماه گرم سال (ابتدای خرداد تا انتهای شهریور) به علت مصرف بالای برق در وسایل سرمایشی، پیک روزانه با پیشی گرفتن از پیک شبانه، ملاک مصرف پیک برق بوده و در 8 ماه سرد سال، به علت مصرف عمده برق در بخش روشنایی و استفاده از وسایل برقی در ساعات اولیه شب، پیک شبانه از پیک روزانه سبقت می‌گیرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

کاهش پیک مصرف برق به مرز ۵۱ هزار مگاوات

می متالز - در روز گذشته پیک مصرف برق در ساعات اولیه شب ثبت شد و این پیشی‌گرفتن پیک شبانه از پیک روزانه، آن هم در یک روز تابستانی، جابه‌جایی عجیبی است که در این موقع از سال، تاکنون شاهد آن نبوده‌ایم.
 معاون برق و انرژی وزیر نیرو:

هشدار درباره افزایش پیک مصرف برق به ۶۰ هزار مگاوات

می متالز - معاون برق و انرژی وزیر نیرو گفت: پیش‌بینی می‌شود که پیک مصرف سال ۹۹ با در نظر گرفتن مدیریت مصرف به ۶۰ هزار مگاوات برسد.
 

پیک مصرف برق از ۵۳ هزار مگاوات گذشت

می متالز - همزمان با تداوم افزایش دمای هوا در نقاط مختلف کشور، پیک مصرف برق نیز روند صعودی بی‌سابقه‌ای به خود گرفته است.
 

افزایش ظرفیت نیروگاه «ری» در آینده نزدیک

می متالز - ظرفیت نهایی نیروگاه ری بعد از اجرای طرح توسعه‌ای، از حدود ۸۰۰ مگاوات به ۱۴۵۰ مگاوات افزایش می‌یابد.
 

مصرف برق به نقطه آرامش رسید

می متالز - ارزیابی‌ها نشان می‌دهد هم‌‌زمان با کاهش دما در اقصی نقاط کشور، پیک مصرف برق نیز اواخر هفته گذشته پس از ۱۲۷ روز به کمتر از ۴۰ هزار مگاوات رسید.
 

تجهیز ۲۰۰ هزار مشترک برق تهران به کنتور هوشمند تا پایان سال/حذف قبوض کاغذی برق از ابتدای مهر

می متالز - مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران از حذف قبوض کاغذی برق در پایتخت از ابتدای مهر ماه خبر داد و گفت: مشترکین برق در تهران تا ۱۵ شهریورماه شماره همراه خود را به منظور دریافت اطلاعات قبوض برق به سامانه‌های مربوطه شرکت توزیع نیروی برق تهران اعلام کنند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما