خبر
بانک ها   فن آوری های نوین  
در نشست مشترک مدیران عامل بانک توسعه صادرات و صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک انجام شد؛

تعمیق تفاهم نامه‌ همکاری‌های مشترک با رویکرد توسعه صادرات دانش بنیان در سال جهش تولید

می متالز - جلسه مشترک مدیر عامل و اعضای هیات مدیره بانک توسعه صادرات با حضور مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک و مدیران این صندوق برگزار شد.

به گزارش می متالز، در این جلسه گسترش همکاری‌های دو طرف برای صدور ضمانت نامه جهت واحدهای تولیدی دانش بنیان و تولیدکنندگان صادرات محور در راستای تحقق راهبرد اول «جهش تولید» و راهبرد سوم «توسعه صادرات» که از محورهای راهبردی 4 گانه وزارت صمت در سال جهش تولید است، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این نشست تاکید شد که همکاری‌ها براساس تفاهم‌نامه‌ای که در سال 1396 میان بانک توسعه صادرات و صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک امضا شده است، عمیق‌تر و زمینه حمایت صندوق از طرح‌های صادراتی و دانش‌بنیان در حجم گسترده‌تری فراهم شود.

موضوع تفاهم نامه‌ای که در سال 96 امضا شد، صدور ضمانت نامه های اعتباری به نفع بانک توسعه صادرات ایران برای پوشش کسری وثیقه تسهیلات اعطایی به متقاضیان صنایع کوچک است.

براساس یکی از بندهای این تفاهم نامه، سقف ضمانت نامه صندوق برای هر متقاضی 30 میلیارد ریال و جهت پوشش 70 درصد اصل و سود تسهیلات اعطایی بانک می باشد. سقف این ضمانت نامه در مناطق محروم تا85 درصد است.

صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک متعهد شده است، درصورت عدم باز پرداخت اصل و سود بدهی از طرف متقاضی، تاسقف مبلغ مندرج در ضمانت نامه صادره، وجه آن را به بانک بپردازد.

تفاهم نامه مذکور به امضای علی صالح آبادی مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران و محمد حسین مقیسه مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک رسیده است.

گفتنی است که صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک به منظور توسعه سرمایه گذاری بخش غیر دولتی در صنایع کوچک، کوتاه کردن مدت زمان اجرای طرح های اشتغالزا و دارای توجیه اقتصادی و تضمین و تسهیل در توثیق تسهیلات اعطایی بانک ها و موسسات مالی و اعتباری، تفاهم نامه‌های مختلفی را با بانک ها منعقد کرده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

اقدام بزرگ جهش تولید با راه‌اندازی فولاد یاسوج

می متالز - رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد شرح مفصلی از وضعیت صنایع استان داد.
 رئیس اداره صمت شهرستان اسدآباد:

معدن سنگ لاشه آهکی اسدآباد فعال شد

می متالز - رحیم قربانی گفت: در راستای شعار “جهش تولید” امسال با پیگیری های زیاد معدن سنگ لاشه آهکی اسدآباد فعال شد.
 

افزایش ۵۰ درصدی تولید ایران‌خودرو

می متالز - گروه صنعتی ایران‌خودرو، موفق شده تولید خود را از ابتدای سال‌جاری تا هفته نخست مهرماه، به میزان ۵۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش دهد.
 

مجلس مخالف ساخت مسکن دولتی است

می متالز - رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: معتقدیم دولت در این زمینه باید سیاست‌گذاری و حمایت کند و به شکل مستقیم وارد تصدی‌گری نشود زیرا مجلس با رویکرد ساخت مسکن دولتی مخالف است و اقتضاء رویکرد اقتصاد مردمی هم استفاده از ظرفیت سرمایه گذاری بخش خصوصی و هدایت نقدینگی به سمت تولید مسکن است.
 

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) فولاد جهان آرای خرمشهر را راه اندازی می‌کند

می متالز - استاندار خوزستان در مراسم سراسری افتتاح مدارس ساخته شده از سوی ستاد گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) شرکت فولاد جهان‌آرای خرمشهر را امسال با بودجه ۳۰۰ میلیون یورویی را راه اندازی می‌کند.
 در سال جهش تولید:

افزایش تولید ایران خودرو ۵۰ درصدی شد

می متالز - گروه صنعتی ایران خودرو موفق شد تا تعداد تولید را از ابتدای امسال تا هفته نخست مهرماه، به میزان ۵۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش دهد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما