خبر
اقتصاد   گمرک  

برگزاری بیست و دومین جلسه کمیته کارشناسی شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی/ ضرورت همکاری دستگاه‌ها با متولیان صادرات کشور

می متالز - بیست و دومین جلسه کمیته کارشناسی شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی کشور به ریاست معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد.

http://www.shatanews.ir//parameters/mimt/modules/cdk/upload/content/news/169178/zadboom.jpg

به گزارش می متالز، حمید زادبوم با اشاره به برگزاری جلسه شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی به ریاست اسحاق جهانگیری «معاون اول رییس جمهور» گفت: در این جلسه با تأکید بر توجه ویژه به صادرات در شرایط کنونی کشور از تمامی دستگاه‌ها خواسته شد به متولیان صادرات کشور در پیشبرد اهداف صادراتی کمک کنند.

دبیر شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی کشور افزود: در این جلسه در رابطه با مدیریت واحد مرزی مقرر شد، سرپرست وزارت صمت با دعوت از سه وزارتخانه راه و شهرسازی، کشور و اقتصاد و دارایی جلسه‌ای تشکیل دهد و تصمیم‌گیری نهایی در این خصوص با بررسی نظرات و استدلال‌های دستگاه‌های مربوطه انجام شود و تصمیم نهایی از سوی معاون اول رئیس جمهور ابلاغ گردد.

گفتنی است، گزارش گمرک ج. ا. ایران در خصوص خدمات، مشوق‌ها و تسهیلات گمرکی سال جاری در راستای تسهیل توسعه صادرات غیرنفتی، ارائه گزارش دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران در خصوص توافقات دو جانبه با کشور ارمنستان در حوزه زیرساخت‌ها و تجارت محصولات حلال، گزارش دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران در خصوص شناسایی موانع صادراتی و فعال‌تر کردن روابط تجاری ایران و قزاقستان (کریدور اوراسیا) از جمله دستورهای کارهای بیست و دومین جلسه کمیته کارشناسی شورایعالی توسعه صادرات غیرنفتی کشور بود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رئیس کل سازمان توسعه تجارت:

صادرات غیر نفتی باید جایگزین صادرات نفت شود

می متالز - زادبوم، رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: یکی از برکات تحریم این بود که وابستگی و اتکای به نفت و مواد معدنی را از بین برد.
 رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران خبر داد:

مساعدت به صادرکنندگان در جهت ایفای تعهدات ارزی

می متالز - رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، با صادرکنندگانی که به هر دلیل موفق به بازگشت ارز خود به چرخه اقتصادی کشور نشده‌اند، جلساتی برگزار می‌شود.
 رییس سازمان توسعه تجارت در اتاق تعاون مطرح کرد:

تعاونی‌ها محور توسعه همکاری‌های اقتصادی در دوران تحریم

می متالز - رئیس سازمان توسعه تجارت ایران امروز در مراسم روز جهانی تعاون گفت: هرچند فعالیت سود محور، قانون کسب‌ و کارهای دنیاست، اما در فعالیت‌های تعاونی، همکاری مقدم بر سود است. موضوعی که در این روزهای کرونایی اهمیت خود را بیشتر نشان می‌دهد.
 معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در راستای تحقق منویات رهبری اعلام کرد :

ضرورت جایگزینی صادرات غیر نفتی به جای صادرات نفتی

می متالز - معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در دیدار سرپرست و معاونان وزارت صنعت، معدن و تجارت با حجت‌الاسلام ‌و المسلمین سید محمد سعیدی امام‌جمعه قم، افزود: یکی از برکات تحریم این بود که وابستگی و اتکای به نفت و مواد معدنی را از بین برد.
 زادبوم در دیدار با هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان عنوان کرد:

همکاری اتاق‌های بازرگانی در اعزام نمایندگان تجاری به خارج از کشور

می متالز - معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران رویکرد اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان و تهران در توسعه تجارت خارجی را ارزشمند توصیف کرد و خواستار استفاده سایر نهادها از تجربیات این دو اتاق شد.
 [ویدئو]

پیام تبریک رئیس کل سازمان توسعه تجارت به مناسبت روز ملی صنعت و معدن

می متالز - رئیس کل سازمان توسعه تجارت در پیامی روز ملی صنعت و معدن را به فعالان این حوزه تبریک گفت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما