خبر
سیمان و بتن  
رییس هیات مدیره انجمن صنعت سیمان:

فاصله قیمت پیشنهادی شرکت های سیمانی با دولت زیاد است/ ادامه مذاکرات

می متالز - رییس هیات مدیره انجمن صنعت سیمان گفت: فاصله قیمت پیشنهادی شرکت های سیمانی با دولت زیاد بوده و مذاکرات بین دو طرف ادامه دارد.

به گزارش می متالز، رضا جمارانیان در نشستی خبری درخصوص وضعیت صنعت سیمان گفت: فاصله قیمت پیشنهادی تولید کنندگان با دولت زیاد است بنابراین مذاکرات بین دو طرف ادامه دارد.

وی افزود: اکنون ظرفیت تولید سیمان به ۸۸ میلیون تن رسیده که معادل ۷۰ درصد ظرفیت تولید سال قبل محقق شد. سال گذشته دشواری های تحریم و شیوع کرونا از اسفند ماه در فعالیت ها بی تاثیر نبود اما صادرات صنعت سیمان به رقم ۱۷ میلیون تن رسید.

کد خبر: 113878
تاریخ: 1399/04/08 - 00:54
منبع: بورس پرس

صنعت سیمان  رضا جمارانیان  ظرفیت تولید سیمان 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رئیس هیات مدیره شرکت صنایع سیمان زابل عنوان کرد:

صنعت سیمان در آستانه توقف واحدها

می متالز - به دنبال مخالفت دولت با افزایش ۶۳ درصدی قیمت سیمان و تصویب رشد اندک این ماده استراتژیک توسعه، بسیاری از شرکت‌های سیمانی از هم‌اکنون خبر از روزهای سخت این صنعت می‌دهند. آنها اعتقاد دارند سیمان به حدی در کشور ما ارزان فروخته می‌شود که امکان بازگشت سرمایه را به کلی منتفی می‌کند یا حداقل به بیش از یک قرن می‌رساند، به نحوی که در آینده نزدیک پاسخگوی هزینه‌های تولید نیست. در واقع صنعتگران معتقدند قیمت سیمان در ۱۰ سال گذشته به ارزش واقعی و بین‌المللی نه تنها افزایشی تجربه نکرده بلکه بیش از ۷۵ درصد کاهش یافته است. کما اینکه در دهه ۸۰ قیمت هر تن سیمان حدود ۴۸ دلار (با دلار هزار تومانی) بوده و امروز به ۱۰ دلار رسیده است.
 مدیرعامل سیمان جوین از زیان تثبیت قیمت‌ها می‌گوید

انتظار بی‌سرانجام

می متالز - صنعت سیمان برخلاف بسیاری از صنایع، تابع عرضه و تقاضا نیست، بلکه دولت کار نرخ‌گذاری را بر عهده دارد. در سال ۹۸ بعد از کش‌وقوس‌های فراوان مقرر شد قیمت سیمان ۱۰۰ درصد افزایش یابد، چرا که بیش از دو سال قیمت سیمان افزایشی را تجربه نکرده بود. در آن زمان سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان تصمیم گرفت این افزایش در دو مرحله و به فاصله چند ماه اتفاق بیفتد.
 

زنگ آغاز معاملات سیتا در بورس نواخته شد/ استقبال ۴.۵میلیون نفری سهامداران از بزرگترین هلدینگ سیمانی شستا

می متالز - سهام شرکت سیمان تامین که صد در صد آن متعلق به شستا است با حضور مسوولان بورس تهران و مدیران سیمان تامین برای اولین بار در بازار سرمایه عرضه شد.
 

گرانی ۳۰ درصدی سیمان، صرفا پیشنهاد بود نه ابلاغ

می متالز - روز گذشته در حالی انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان در نامه‌ای به مدیران شرکت‌های سیمانی، قیمت سیمان برای سال ۹۹ را اعلام کرد که فعالان صنعت سیمان از این موضوع اظهار بی‌اطلاعی کرده و آن را تایید نمی‌کنند.
 مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین عنوان کرد:

سیمان آبیک پشت در‌های بورس

می متالز - ۱۵ درصد از سهام "سیتا" امروز عرضه شد که ۵ درصد دیگرنیز مقرر است ظرف دو ماه آتی واگذار شود.
 

تضمین رویه رشد سودآوری «سیتا» در آستانه عرضه اولیه

می متالز - درحالی بزرگترین شرکت سرمایه‌گذاری فعال در حوزه سیمان در راه ورود به بورس است که پیش‌بینی می‌شود با توجه به اقدامات قابل توجه در سیمان تامین، رویه رشد سودآوری «سیتا» تضمین می‌شود. تضمین رویه رشد سودآوری «سیتا» در آستانه عرضه اولیه
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما