خبر
دریانوردی، بنادر و کشتیرانی  

تخلیه و بارگیری کالا در بندر آستارا ۳۵ درصد افزایش یافت

می متالز - رئیس اداره بندر و دریانوردی آستارا گفت: تخلیه و بارگیری کالا در سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۳۵ درصد افزایش یافته و نشانگر رونق صادرات، واردات و تجارت خارجی از این مرز است.

به گزارش می متالز، کیانوش امیری اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید برای توسعه زیرساخت ها و تاسیسات بندر آستارا گام های بلندی برداشته شده و احداث ساختمان گمرک با ۳۰۰ متر مربع زیربنا و تجهیزات کامل و فعالیت شبانه روزی آن و آغاز لایروبی کانال بندر برای پهلوگیری کشتی های بزرگ، نمونه ای از این اقدامات است.

وی افزود: منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا نیز که در سال ۸۸ برای راه اندازی به بخش خصوصی واگذار و در سال ۹۲ افتتاح شده بود، در دولت تدبیر و امید از یک پست اسکله برخوردار شده است.

رئیس اداره بندر و دریانوردی آستارا ادامه داد: با پیگیری های انجام گرفته و حمایت دولتمردان، یک انبار سرپوشیده با ۱۰ هزار متر مربع مساحت، یک انبار دورباز با چهار هزار و ۲۰۰ متر مربع مساحت، یک سیلوی غلات با ۱۶ هزار تن ظرفیت و یک پست اسکله با ۱۵۰ متر وسعت و با حدود ۹۰ درصد پیشرفیت فیزیکی در بندر آستارا ایجاد شده است.

وی اظهار کرد: برق بندر آستارا در دولت تدبیر و امید از ۳۰۰ کیلووات به هزار و ۳۰۰ کیلووات افزایش یافته و ۱۰ هکتار نیز برای بندر، محوطه سازی شده است.

او افزود: مساحت بندر آستارا ۶۰ هکتار است و در حال حاضر در بخش های مختلف این بندرگاه، برای ۱۲۰ نفر به طور مستقیم و برای ۲۵۰ نفر به صورت غیرمستقیم شغل ایجاد شده است.

امیری چهار هکتار محوطه سازی و آسفالت، ساخت انبار جدید با پنج هزار متر مربع مساحت و احداث سیلوی جدید غلات با ۱۶ هزار تن گنجایش را از برنامه های آینده اداره بندر و دریانوردی آستارا اعلام کرد.

رئیس اداره بندر و دریانوردی آستارا ادامه داد: قرارداد ساخت انبار با پنج هزار متر مساحت در مدت زمان ۲ سال را منعقد کرده ایم و عملیات ساخت سیلوی جدید نیز در آینده آغاز خواهد شد.

بندر چند منظوره آستارا با ۶۰ هکتار وسعت، نخستین بندر بخش خصوصی کشور و نزدیک ترین و مقرون به صرفه ترین مسیر تجارت و حمل و نقل کالا بین آسیا، آفریقا و اروپا برای تخلیه و بارگیری کشتی های ۲ هزار و ۵۰۰ تن طراحی شده است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و از سه مرز زمینی، دریایی و ریلی برخوردار است.

کد خبر: 113978
تاریخ: 1399/04/08 - 18:56
منبع: تین نیوز

تخلیه و بارگیری کالا  بندر آستارا  کیانوش امیری 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

افزایش بارگیری کالای کانتینری صادراتی از بندر امام خمینی(ره)

می متالز - مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان از افزایش بارگیری محمولات کانتینری صادراتی از بندر امام خمینی(ره) خبر داد و گفت: این اقدام در پی استقبال بازرگانان و صاحبان صنایع برای بهره‌گیری از امکانات و تجهیزات پیشرفته در بندر امام (ره) صورت گرفت.
 

بوق کشتی‌های بندر آستارا به یاد شهدای سلامت طنین‌انداز شد

می متالز - بوق امید کشتی‌ها در بندر مرزی آستارا به پاس ارج نهادن به زحمات کادر درمانی در راه مقابله با بیماری کرونا و یادبود شهدای مدافع سلامت، به صدا در آمد.
 

کاهش ۵۵ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور

می متالز - شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت برای تردد کشتی‌ها در مرزهای کشور موجب شد تا عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر کشور در ۱۶ روز نخست امسال ۵۵ درصد کاهش یابد.
 

ضرورت لایروبی بندر آستارا برای توسعه مبادلات تجاری / قرار گیری 50 واگن یخچال دار در مسیر ریلی آستارا برای سهولت صادرات

می متالز - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان بر لزوم لایروبی بندر آستارا و منطقه ویژه این شهرستان مرزی به منظور توسعه مبادلات تجاری و صادرات بندری تاکید کرد و گفت: با توجه به زیرساخت های موجود و نیز نیازمندی های این شهرستان در حوزه صادرات ، در حال حاضر باید بر صادرات ریلی و جاده‌ای از این مبدا متمرکز شد.
 معاون وزیر کشور:

اتصال راه آهن آستارا به بندر در دستور کار است

می متالز - دین پرست گفت: متصل کردن خط ریلی آستارا به بندر این شهرستان با هدف حمل و نقل ترکیبی، در دستور کار است.
 مدیرکل گمرک بندر آستارا خبر داد:

صادرات ۲۳۷ میلیون دلاری کالای غیرنفتی از بندر آستارا به خارج از کشور

می متالز - امیدی از صادرات ۲۳۷ میلیون دلاری کالای غیر نفتی از گمرک این شهرستان به خارج از کشور خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما