خبر
اقتصاد   هوایی و فرودگاه ها  

منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام شرایط مناسبی برای کاهش اثرات تحریم دارد

می متالز - دبیر شورای عالی مناطق آزاد عنوان کرد: منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی شرایط بسیار خوب و مناسبی برای کاهش اثرات تحریم دارد.

به گزارش می متالز، در مراسم تبادل تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت راه و شهرسازی و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد با بیان اینکه منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی یکی از مناطق اقتصادی بسیار مهم کشور خواهد شد، گفت: این منطقه در پایتخت تشکیل شده و از سوی دیگر در یکی از مهمترین پایگاه‌های لجستیکی کشور این منطقه به وجود آمده است و خوشبختانه با اقدامات مؤثری که اخیراً انجام شاهد استقرار و فعال شدن گمرک در این منطقه هستیم.

او در ادامه سخنان خود اضافه کرد: در این منطقه عمدتاً فعالیت لجستیکی و صنعتی محور کار است و در بخش تجارت خرد هیچ اقدامی صورت نمی‌گیرد و این ویژگی، شرایط مناسب تری را برای رسیدن به اهداف بلند این منطقه فراهم می‌کند.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تصریح کرد: منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی شرایط بسیار خوب و مناسبی برای کاهش اثرات تحریم دارد.

او بیان داشت: وزارت راه و شهرسازی از دستگاه‌های مهم و استراتژیک کشور است  و در حوزه لجستیک نیز موقعیت کشور ایران موقعیت ویژه و استثنایی است که خوشبختانه برنامه های خوبی را برای ایفا نقش ترانزیت و استفاده از ظرفیت لجستیک در وزارت راه و شهرسازی فراهم شده است و مرحله به مرحله اجرا می‌شود.

بانک با بیان اینکه تسهیلاتی که مناطق آزاد از جمله معافیت‌های مالیاتی و معافیت‌های گمرکی دارند، در منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) اجرا می‌شود، تصریح کرد: سرمایه‌گذاری در کنار شهر تهران مطلوب است و در این سرمایه‌گذاری امکان ویژه‌ وجود دارد.

کد خبر: 113979
تاریخ: 1399/04/08 - 16:44
منبع: تین نیوز

وزارت راه و شهرسازی  شهر فرودگاهی امام خمینی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تلاش برای ارزان‌سازی مسکن با استفاده از روش‌های رانتی؟!

می متالز - در حالی که وزارت صنعت با عرضه فولاد و قیر خارج از ساز و کار بورس کالا مخالف است، وزیر راه و شهرسازی می‌گوید توانسته دستور رئیس جمهور برای انجام این کار را کسب کند.
 

برنامه وزارت راه، توسعه ظرفیت بنادر کشور

می متالز - یکی از سیاست‌های جدی وزارت راه و شهرسازی توسعه ظرفیت‌ها برای افزایش حجم فعالیت‌های ترانزیت کالا به سمت کشور‌های آسیای میانه است.
 معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی:

احداث و بهره‌برداری از ۵ طرح بزرگراهی به بخش خصوصی واگذار می‌شود

می متالز - معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی می‌گوید: بخش خصوصی احداث و بهره‌برداری از ۵ طرح بزرگراهی کشور را از طریق مشارکت با دولت بر عهده می‌گیرد.
 رئیس پیشین مرکز تحقیقات مسکن وزارت راه و شهرسازی:

عرضه املاک در بورس کالا، چالش فساد در مزایده‌ها را حل می‌کند

می متالز - مزایده اغلب املاک، همواره با آفت سوءاستفاده و فساد همراه بوده که عمده علت آن هم ذات مخفی و پنهان مزایده‌هاست. به عقیده محمود فاطمی عقدا رئیس پیشین مرکز تحقیقات مسکن وزارت راه و شهرسازی، عرضه املاک در بورس کالا می‌تواند این ذات پنهان را بر هم زند و معاملات را به اتاق شیشه‌ای و شفاف ببرد. به‌این‌ترتیب با مشخص بودن طرف‌های عرضه و قیمت و شیوه قیمت‌گذاری، امکان بروز تخلفات به حداقل می رسد.
 

۶۵۰ کیلومتر جاده آسفالته در لرستان بهره برداری شد

می متالز - بهره برداری از ۶۵۰ کیلومتر جاده آسفالته با اعتبار ۲۴۰ میلیارد تومان روز شنبه با حضور رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در لرستان آغاز شد.
 وزیر راه اعلام کرد:

وام بدون ضامن مسکن کمتر از۳۰ میلیون تومان/ نبود مشکل چک برگشتی ها

می متالز - وزیر راه با اشاره به پرداخت وام ودیعه مسکن به سه هزار متقاضی گفت: تسهیلات کمتر از ۳۰ میلیون تومان بدون ضامن و بیش از ۳۰ میلیون با یک ضامن، پرداخت می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما