خبر
فلزات غیرآهنی   مواد معدنی   بورس و سهام  

انتظار «ومعادن» برای دریافت مجوز پذیره‌نویسی

می متالز - مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات اعلام کرد: هم‌اکنون پیگیر مراحل قانونی و اداری برای انتقال مالکیت، دریافت مجوز پذیره نویسی از بورس، اصلاحات اساسنامه و تغییر نام شرکت یادشده هستیم.

به گزارش می متالز، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن فلزات رفع موانع و تسریع در اجرای به موقع طرح‌ها و پروژه‌های موجود، ارتقای بهره وری و سودآوری سرمایه گذاری‌ها از طریق استفاده بهینه از ظرفیت‌های گروه و افزایش تعاملات درون گروهی در راستای تامین منافع بیشتر سهامداران را مهمترین اولویت‌های راهبردی در مدیریت این شرکت دانست.

 یونس الستی ضمن ابراز قدردانی از حسن اعتماد مسئولان در واسپاری مسئولیت اجرایی این شرکت معتبر، به رسالت خطیر و اثربخش «ومعادن» در عرصه توسعه صنایع معدنی و فلزات کشور اشاره کرد و افزود: شرکت‌های فعال در این صنعت نقش موثر و تعیین کننده‌ای در تجلی و تحقق جهش تولید دارند. ما نیز حداکثر تلاش خود را در انجام این وظیفه سخت اما کاملا عملیاتی به کار خواهیم گرفت.

وی برخورداری از برنامه راهبردی منطبق با اهداف مجموعه و اهتمام و دقت نظر بر ایجاد توازن و تناسب در زنجیره ارزش در عرصه اجرایی و عملیاتی تولید را بسیار حیاتی دانسته و بر شناسایی و استفاده از مزیت‌های نسبی موجود در کشور تاکید کرد.

مدیرعامل سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات درباره برنامه‌های جدید خود در این شرکت گفت: در مجموعه شرکت‌های گروه، طی سال‌های گذشته پروژه‌های چندی شکل گرفته که متاسفانه به هر دلیل متوقف شده یا روند اجرای آنها با کندی مواجه شده است.

الستی ادامه داد: برای پیشگیری از اتلاف منابع به‌عنوان اولویت اول، باید تکلیف این طرح‌ها را مشخص و اجرای به موقع و حتی زودهنگام آنها را در راستای منافع سهامداران تسهیل کنیم. راهکاری که در این خصوص پیش بینی شده، تملک و فعال کردن یک شرکت سهامی عام در هلدینگ بود که برای اجرایی شدن سریع‌تر آن با سازمان بورس و رییس این سازمان جلساتی داشتیم و به نتایج خوبی رسیدیم.

وی افزود: آورده ما در این شرکت سهامی عام تعدادی طرح و پروژه خواهد بود که طرح‌های بسیار خوب و دارای نرخ بازدهی بالایی هم هستند. هم‌اکنون پیگیر مراحل قانونی و اداری برای انتقال مالکیت، دریافت مجوز پذیره نویسی از بورس، اصلاحات اساسنامه و تغییر نام شرکت یادشده هستیم و پیش بینی می‌شود پس از اجرایی شدن، از این طریق بخشی از منابع مالی مورد نیاز را برای اجرا و به ثمر رساندن پروژه‌های نیمه تمام جذب کنیم.

الستی مهمترین اهداف شرکت سهامی عام جدید را تامین منابع مالی با استفاده از ابزارهای مختلف بازار سرمایه، جدا کردن دغدغه‌های فنی و مالی پروژه‌ها از شرکت‌های تولیدی گروه و ایجاد تمرکز و یکپارچگی در مدیریت طرح‌ها و تسهیل در اجرای بهینه و به موقع آنها و در نهایت ارتقای بازدهی سرمایه‌ها و منابع مجموعه در راستای منافع سهامداران دانست.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 [گزارش تصویری]

نشست کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی

می متالز - نشست اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی امروز ۲۱ مرداد ماه ۱۳۹۹ برگزارشد.
 

اقبال خرید سهام «ومعادن» در پی افزایش قیمت‌ فولاد و سنگ‌آهن

می متالز - معاون مالی و اقتصادی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات افزایش قیمت فولاد و به تبع آن رشد قیمت سنگ‌آهن نیز را از دلایل اقبال به سهام این شرکت برشمرد و گفت: «ومعادن» با توجه به وجود شرکت سرمایه‌گذاری پرتو تابان دیگر نیازی به انتشار سهام خزانه ندارد.
 

واگذاری ۱/ ۰ درصد سهام «ومعادن»

می متالز - شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور سهام «سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات» را واگذار کرد. این شرکت ۱/ ۰ درصد سهام «ومعادن» را به قیمت هر سهم یک‌هزار و ۶۳۸ تومان واگذار کرد.
 

سود «کنور» از فروش «ومعادن»

می متالز - توسعه معادن و فلزات از سود 71.6 میلیارد تومانی توسعه معدنی و صنعتی صبانور خبر داد.
 آذری جهرمی خبر داد:

تدوین ۵ لایحه جدید در حوزه فضای مجازی/ارسال لایحه حفاظت و صیانت از داده ها به صحن دولت

می متالز - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تدوین ۵ لایحه در حوزه فضای مجازی خبر داد.
 در کدال منتشر شد؛

مروری بر عملکرد یک ماهه "ومعادن"

می متالز - ارزش بازار شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در دوره یک ماهه منتهی به ۳۱ تیر ماه ۱۳۹۹، با افزایش ۵۳۳ هزار و ۶۲۲ میلیارد و ۷۵۷ میلیون ریال به یک بیلیون و ۴۰۶ هزار و ۹۳۳ میلیارد و ۲۴۹ میلیون ریال رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما