خبر
بورس و سهام   مالیات  

جزئیات حذف مالیات بورسی شدن اعلام شد

می متالز - نایب رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار جزییات حذف مالیات شرکت‌هایی را که خواستار ورود به بازار بورس هستند، اعلام کرد.

به گزارش می متالز، حسن امیری با اشاره به تسهیل فرایند پذیرش شرکت‌ها در بازار سرمایه، اظهار کرد: ماده‌ای در قانون مالیات‌ها وجود دارد که می‌تواند مالیات قطعی شده یک شرکت را عطف به ماسبق کند. این مصوبه کمک می‌کند که عطف به ما سبق شدن پرونده‌های قطعی شده مالیاتی دیگر اتفاق نیافتد.

وی با تاکید بر اینکه موضوع حسابرسی مطرح نیست، توضیح داد: به عبارت دیگر اگر یک پرونده مالیاتی قطعی شده‌ای وجود داشته باشد، دیگر ممیز به آن ورود پیدا نمی‌کند. همه اطلاعات سنوات گذشته شرکتی که در بازار سرمایه پذیرش می‌شود، روی کدال قرار می‌گیرد و منتشر می‌شود. طبق تصمیم جدید اگر پرونده‌های قطعی شده‌ای وجود داشته باشد دیگر ممیز مالیاتی به آن ورود پیدا نمی‌کند.

عطف به ما‌سبق ممنوع!

بر اساس این گزارش، پیش از این اعلام شده بود که برای رفع بنگاه‌هایی  که شرایط مالیاتی شفاف و روشنی دارند اما نگران این هستند که اگر وارد بازار سرمایه شوند، زمینه و بهانه‌ای پیدا شود که پرونده مالیاتی سنوات گذشته آنها مورد کالبد شکافی مجدد قرار گیرد، طی مصوبه‌ای که وزارت اقتصاد  از شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا گرفت و ابلاغ هم شده است، ورود سازمان امور مالیاتی به پرونده‌های سال‌های ماقبل ۱۳۹۸ تمامی شرکت‌هایی که در سال جاری در بورس پذیرش می‌شوند، ممنوع شده و این شرکت‌ها فقط بابت صورت مالی سال ۱۳۹۸ خود مالیات خواهند پراخت.

همچنین هفته گذشته حسن قالیباف اصل، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه طبق دستور شورای سران سه قوه، پذیرش شرکت‌ها در بورس تسهیل شد، گفت: برخی شرکت‌ها نگران این موضوع بودند که با ورود به بورس، سازمان مالیاتی گذشته آن‌ها را کنکاش کند. به همین دلیل بسیاری از شرکت‌ها از ورود به بورس حذر می‌کردند. بنابراین پیشنهاد شد سازمان مالیاتی گذشته شرکت هایی که سال جاری در بورس پذیرش شدند را تا زمانی که در بورس هستند، کنکاش نکنند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

شركت‌های عضو اتاق بازرگانی از پنجره واحد به بورس می‌آیند/دارایی‌های ضروری را برای ورود به بورس نفروشید

می متالز - رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ایران گفت: بورس املاک و مستغلات شرکت سهامی عام است و بعد از پذیره نویسی به مردم واگذار خواهد شد.
 ذبیح الله خداییان رییس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور گفت:

در یکصد و هشتاد و یکمین جلسه شورای عالی بورس به یكسری تفاهمات با سازمان بورس رسیدیم

می متالز - در حاشیه یکصد و هشتاد و یکمین جلسه شورای عالی بورس اعلام شد: ذبیح الله خداییان رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: در این جلسه به یکسری تفاهمات با سازمان بورس رسیدیم از جمله اینکه، کلیه استعلامات بین دو سازمان بصورت الکترونیکی و در کوتاه ترین زمان ممکن اتفاق بیافتد و بتوانیم در آینده نزدیک، در قالب یک پنجره واحد به همکاری با هم ادامه دهیم.
 مدیرعامل کارگزاری صباتامین:

دروغ های شیرین؛ فرش قرمز تحلیلگرنماهای تلگرامی برای تازه واردان بورسی

می متالز - مدیرعامل کارگزاری صبا تامین دلایل توفیق کانال‌های زرد تلگرامی تحلیل بورسی را وجود جامعه مخاطب سرمایه گذاران کم تجربه و انفعال تحلیلگران معتبر در برابر آنها ارزیابی کرد.
 کمیته فقهی سازمان بورس تایید کرد؛

استفاده بهینه از مانده حساب مشتریان نزد کارگزاری ها

می متالز - کمیته تخصصی فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار، در جلسه ای فوق العاده، ابعاد فقهی قرارداد سرمایه گذاری مانده وجوه مشتریان را بررسی کرد .
 پیش گشایش:

انتظار ادامه روند صعودی

می متالز - برای بازار امروز همچنان انتظار معاملات نوسانی و رو به بالا را خواهیم داشت.
 

تحریم فولاد تاثیری بر روند سودآوری نماد فولاد نخواهد داشت

می متالز - کارخانه فولاد مبارکه به سهامداران اطمینان داد که تحریم‌ فولاد مبارکه از سوی آمریکا تاثیری بر روند کارکرد این شرکت نخواهد داشت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما