خبر
آهن و فولاد   سنگ آهن  

آخرین قیمت‌های کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی + جدول

می متالز - با انتشار گزارش عملکرد تولید و فروش شرکت فولاد خوزستان در خرداد ۹۹، آخرین قیمت‌های زنجیره فولاد مشخص شد. قیمت کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی بر اساس نسبتی از قیمت شمش فولاد خوزستان در دوره‌های سه‌ماهه تعیین می‌شود.

به گزارش می متالز، بر اساس توافق شرکت‌های معدنی و فولادی، از مرداد سال ۹۸ به بعد، نرخ فروش کنسانتره بر اساس حداکثر ۱۶ درصد شمش فولاد خوزستان و نرخ فروش گندله بر اساس حداکثر ۲۳.۵ درصد شمش فولاد خوزستان است. نرخ فروش آهن اسفنجی نیز بر اساس ۵۰ درصد قیمت شمش فولاد خوزستان است.

میانگین قیمت شمش فولاد خوزستان در فصول مختلف سال مبنای محاسبه قیمت محصولات سنگ آهن قرار می‌گیرد و در توافق فولادی‌ها و معدنی‌ها، قید شده است که مبنای قیمت شمش فولاد خوزستان، میانگین سه ماهه نرخ سبد فروش داخلی و صادراتی این شرکت در کدال است.

بر اساس میانگین قیمت شمش فولاد خوزستان در بهار ۹۹، می‌توان به آخرین قیمت‌های زنجیره فولاد که مربوطه به سه‌ماهه اول سال ۹۹ است، پی برد. میانگین قیمت شمش فولاد خوزستان در سه‌ماهه آخر سال ۹۸، ۵۰۵۵ تومان به ازای هر کیلو بوده است. بر این اساس، قیمت کنسانتره در بهار ۹۹، حداکثر ۸۰۹  تومان به ازای هر کیلو، قیمت گندله حداکثر ۱۱۸۸ تومان به ازای هر کیلو و قیمت آهن اسفنجی ۲۵۲۷.۵ تومان به ازای هر کیلو است.

آخرین قیمت‌های زنجیره فولاد را در جدول زیر ببینید:

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ضرورت تامین پایدار مواد اولیه ذوب آهن/ اتصال معادن به صنایع فولادی با واگذاری پهنه های معدنی

می متالز - در ماه های اخیر قیمت ارز دوباره صعودی شده و بسیاری از مدیران معادن را بر آن داشته تا به دنبال عرضه محصولات خود در بازار جهانی باشند یا سنگ آهن را با قیمت های جهانی در داخل بفروشند، همین مساله صنعت فولادی ها از جمله ذوب آهن را تحت تاثیر قرار می دهد.
 

ابهام در قیمت گذاری کارشناسی محصولات میانی زنجیره فولاد

می متالز - جلسه وزارت صنعت برای تعیین قیمت کنسانتره گندله و آهن اسفنجی به دلیل اختلاف معدنی ها با فولادی ها به نتیجه نرسید، از این رو معاون معدنی وزارت صنعت اعلام کرده کمیته ای ۵ نفره قیمت ها را هفته آینده تعیین خواهند کرد.
 بسیار مهم؛ نامه انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران به معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت

ضرایب قیمتی کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی عادلانه است/ تغییر ضرایب قیمتی، افزایش قیمت فولاد را در پی خواهد داشت

می متالز - انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران طی نامه‌ مهمی به اسماعیلی، معاون امور معادن و صنایع وزارت صمت، تأکید کرده است که نسبت‌های تعیین‌شده برای محصولات سنگ آهن (کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی)، «عادلانه، کارشناسی‌شده و مبتنی بر نسبت‌های خالص جهانی است و هر گونه تغییر در این ضرایب، قیمت‌های کل زنجیره فولاد را تحت تاثیر قرار داده و در نهایت منجر به افزایش قیمت فولاد می‌گردد که قطعا مطلوب و موردنظر آن وزارتخانه نیست».
 

جلسه مهم تعیین قیمت کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی در وزارت صمت/ چالش تعدیل ضرایب قیمتی زنجیره فولاد همزمان با اصلاح روش‌های تنظیم بازار فولاد توسط وزارت صمت!

می متالز - امروز (دوشنبه نُهم تیر)، جلسه مهم تعیین ضرایب قیمتی زنجیره فولاد (کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی) در وزارت صمت برگزار می‌شود. مباحث و درخواست‌های مطرح شده برای تعدیل ضرایب قیمتی زنجیره فولاد، چالشی است که در ماه‌های گذشته مجددا بروز کرده و این چالش در حالی ادامه دارد که اخیراً با واقعی شدن قیمت فولاد در بورس کالا و اصلاح روش‌های تنظیم بازار فولاد، امیدها به توزان زنجیره فولاد و توسعه تمام حلقه‌های این زنجیره بیشتر شده است.
 در نامه‌ به معاون وزیر صنعت اعلام شد:

مخالفت بزرگترین فولادساز بورس با افزایش قیمت کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی

می متالز - مدیرعامل فولاد مبارکه طی نامه‌ای به معاون وزیر صنعت از مخالفت با افزایش قیمت کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی در سال ۹۹ خبر داد.
 مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان مطرح کرد:

مخالفت صریح با افزایش ضرایب قیمتی کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی/ بازگشت سرمایه در مجموعه‌های معدنی، بسیار سریع‌تر از فولادسازان است

می متالز - کسری غفوری، مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان در مورد تلاش شرکت‌های معدنی برای افزایش ضرایب قیمتی محصولات سنگ آهن گفت: ما شدیداً با افزایش ضرایب قیمتی کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی مخالفیم. با افزایش قیمت شمش فولادی، قیمت محصولات سنگ آهن نیز افزایش می‌یابد و دلیلی برای افزایش قیمت این محصولات وجود ندارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما