خبر
بورس و سهام   صنعت   سرمایه گذاری  
مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و تأمین مالی خبر داد:

ادعای وزارت صنعت برای پذیرش و تامین مالی ۱۰۰ شرکت در بورس

می متالز - مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و تأمین مالی وزارت صنعت ضمن اشاره به ارائه تسهیلات به بخش تولید از محل تبصره ۱۸ مدعی پذیرش و تامین مالی ۱۰۰ شرکت در بورس شد.

به گزارش می متالز، نعمت الله شهبازی در جلسه ویدئو کنفرانس با معاونین برنامه ریزی سازمان های صنعت گفت: در راستای کمک به بخش تولید و تحقق شعار جهش تولید، هدف گذاری کردیم 100 شرکت تولیدی از سوی بورس، پذیرش یا از طریق این بازار، تامین مالی شوند.

وی افزود: طبق مصوبه سران قوا و عنایت مقام معظم رهبری، هر بنگاهی که سال جاری به بورس وارد شود، پیشینه مالی سال‌های گذشته این بنگاه به ‌هیچ‌ عنوان بررسی نخواهد شد. حجم نقدینگی بالا است و باید تلاش کنیم بخشی از آن به سوی تولید سوق داده شود و این از سیاست های مهم وزارت صنعت است.

این مقام مسوول در خصوص ارائه تسهیلات به بخش تولید عنوان کرد: بانک‌ها و صندوق‌ توسعه ملی هر کدام 5 هزار و 540 میلیارد تومان تاکنون برای تبصره 18 آورده داشتند که در مجموع 11.8 هزار میلیارد تومان منابع برای تبصره 18 اختصاص یافته است. تاکنون 834 شرکت تولیدی با مبلغ 4.7 میلیارد تومان موفق شدند از این منابع استفاده کنند.

شهبازی ادامه داد: استان های تهران، اصفهان، البرز و مرکزی بیشترین پرداخت از محل تبصره 18 را بخش تولید داشته اند. با توجه به اینکه منابع این تسهیلات مشخص شده باید سرعت پرداخت توسط بانک ها بیشتر شود و استان ها هم با جدیت بیشتری این موضوع را دنبال کنند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در بازدید از ذوب آهن اصفهان:

مجلس شورای اسلامی در سال جهش تولید به فکر حل مشکلات صنایع است

می متالز - حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی نقدعلی، نماینده مردم شهرستان خمینی شهر و عضو کمیسیون آب و کشاورزی مجلس شورای اسلامی، شنبه 14 تیر ماه ضمن بازدید از خط تولید در جلسه ای با مدیران این مجموعه بزرگ صنعتی به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.
 معاون استان ها و تشکل های اتاق بازرگانی ایران در نخستین جلسه مجمع انجمن نوردکاران فولادی ایران:

نگاه جامعه و دولت در شرایط کنونی به تشکل های اقتصادی است

می متالز - معاون استان ها و تشکل های اتاق بازرگانی ایران گفت: نگاه جامعه و دولت در شرایط کنونی به تشکل های اقتصادی است.
 در سال جهش تولید و در سومین مرحله:

۶۵ دستگاه ناوگان ریلی به ارزش ۱۵۶ میلیارد تومان به بهره برداری رسید

می متالز - با حضور وزیر راه و شهرسازی، شهردار تهران و مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با بهره برداری از ۶۵ دستگاه ناوگان ریلی دیگر (لکوموتیو، واگن باری و مسافری) در سه ماهه نخست امسال در مجموع، ۲۰۹ دستگاه ناوگان ریلی به ارزش ۴۲۵ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.
 با وجود شرایط کرونایی؛

سرمایه گذاری ۱۹میلیارد تومانی در صنعت و معدن خراسان جنوبی

می متالز - ۱۹میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از آغاز امسال در بخش صنعت و معدن خراسان جنوبی سرمایه گذاری شده است.
 جزئیات گزارش عملکرد 3ماهه وزارت صمت؛

برنامه‌های جهش تولید وزارت صمت منطبق با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی/ رشد 1.9 درصدی معدن و 2.1 درصدی صنعت در سال 98/ رشد منفی تولید خودرو بعد از دو سال 8 درصد مثبت شد

می متالز - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با تشریح عملکرد 3 ماهه وزارتخانه متبوعش افزایش تاب‌آوری تولیدی و حرکت بر مبنای اقتصاد مقاومتی را از جمله برنامه‌های وزارت صمت دانست و گفت: رشد منفی تولید خودرو بعد از 8سال مثبت شده و بازار را هم بر اساس اصل فراوانی تنظیم خواهیم کرد.
 عضو هیأت مدیره و معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تأکید کرد:

با مصرف انرژی غیربهینه، نمی‌توان کالای به‌صرفه و قابل رقابت جهانی تولید کرد/ برگزاری رویدادهای کارآفرینی و استارت آپی در ارتقاء بهره‌وری بخش تولید مؤثر است

می متالز - عضو هیأت مدیره و معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برگزاری رویدادهای کارآفرینی و استارت آپی را در شبکه‌ سازی و ارتقاء بهره‌وری بخش تولید مؤثر دانست و بر گسترش آن در سطح استان‌ها تأکید کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما