خبر
مواد معدنی   صنعت   دانشگاه ها  
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان تاکید کرد :

بهره گیری از ظرفیت های دانشگاهی برای شکوفایی صنعت و معدن استان سمنان

می متالز - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت های متعدد جهاددانشگاهی جهت شکوفایی و توسعه صنعت و معدن استان سمنان تأکید کرد.

به گزارش می متالز، علی تشنه دل در نشست با رئیس و معاونین جهاددانشگاهی استان سمنان گفت: توسعه استان سمنان با یک خلأ جدی روبروست، متأسفانه نقش دانشگاه ها در توسعه بسیار کمرنگ است و جهاددانشگاهی با ظرفیت های متعدد و شاخه های خدماتی مختلف می تواند این خلأ را پر کند.

وی با تأکید بر اینکه جهاد دانشگاهی یک نهاد خوش نام از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون بوده است، افزود: این نهاد انقلابی در ۴۰ سال از عمر انقلاب اسلامی، پالنده شده است و شاخه های خدماتی مختلف در این نهاد ایجاد شده است که در همه عرصه ها اعم از آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، علمی و تحقیقاتی برای کشور و نظام دستاوردهای بزرگی داشته است.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان تصریح کرد: برای معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در حوزه صنعت و معدن استان و همچنین شکوفایی آن ضرورت دارد از امکانات موجود در استان و ظرفیت های بدیع و نو مانند ظرفیت های پژوهشی، آزمایشگاهی، آموزشی و فرهنگی جهاددانشگاهی استان سمنان بهره ببریم.

تشنه دل گفت: ضرورت دارد در معرفی ظرفیت های استان در جهت توسعه هر چه بیشتر استان هم افزایی وجود داشته باشد، در حوزه آموزش اصناف، اجرای طرح های افکارسنجی و نظرسنجی، اجرای طرح های پژوهشی و فناورانه و اقدامات رسانه ای از ظرفیت های موجود در جهاددانشگاهی کمک خواهیم گرفت.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

آهن و فولاد غدیر ایرانیان بهترین واحد صنعتی و معدنی کشور شد

می متالز - شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان به عنوان واحد صنعتی و معدنی نمونه کشور مورد تقدیر قرار گرفت.
 مدیرعامل بانک صنعت و معدن در مراسم اختتامیه نمایشگاه فارمکس خبر داد؛

اعلام آمادگی اين بانك صنعت و معدن برای افزايش وام در بخش دارويی و تجهيزات دارويی

می متالز - در مراسم اختتامیه نمايشگاه فارمكس با ارائه گزارشی از تسهیلات ارائه شده به صنعت دارویی کشور از آمادگی این بانک به عنوان بانکی تخصصی و توسعه ای در پرداخت تسهیلات جدید و بیشتر به این بخش خبر داد.
 سرپرست سازمان صمت استان سمنان خبر داد:

سرمایه‌گذاری ۱۸۵ میلیارد ریالی در شرکت پاسارگاد صنعت باطری گرمسار

می متالز - تشنه دل، سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت سمنان از سرمایه‌گذاری ۱۸۵ میلیارد ریالی در شرکت پاسارگاد صنعت باطری گرمسار خبر داد و گفت: این واحد صنعتی زمینه اشتغال ۳۰ نفر را فراهم کرده است.
 

صنعت و معدن سکوی جهش تولید در کهگیلویه و بویراحمد

می متالز - حوزه صنعت و معدن کهگیلویه و بویراحمد با داشتن ظرفیت های طبیعی و مشوق های سرمایه گذاری در مناطق محروم می تواند سکوی پرتاب برای تحقق جهش تولید در این استان باشد.
 سرپرست صمت استان سمنان:

نورد لوله سمنان ظرفیت تولید ۳۰۰ هزار تن لوله فولادی را دارد

می متالز - تشنه دل، سرپرست صنعت، معدن و تجارت سمنان بابیان اینکه استان درزمینهٔ ذوب‌آهن و نورد وضعیت خوبی دارد، گفت: تنها یکی از این کارخانه‌ها ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن لوله آهنی و فولادی را دارد.
 مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و تامین مالی وزارت صمت اعلام کرد:

انتشار ۲۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت از طریق بخش صنعت و معدن/ اعلام آمادگی بیش از 370 بنگاه برای ورود به بازار سرمایه

می متالز - مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و تامین مالی وزارت صمت گفت: از ابتدای امسال تاکنون حدود ۲۵۰۰ میلیارد تومان اوراق از طریق بخش صنعت و معدن منتشر شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما