خبر
آب  

شناسایی ۸۲۵ رشته انشعاب غیرمجاز آب در پایتخت

می متالز - معاون درآمد و امور مشترکین آبفای غرب استان تهران گفت: ۸۲۵ رشته انشعاب آب غیرمجاز از ابتدای امسال در محدوده شهرستان‌های قدس، شهریار و ملارد شناسایی شد.

به گزارش می متالز، سهراب فلاوند در این باره اظهار داشت: از این تعداد ۶۰۹ رشته پس از اخذ جرایم مربوطه تبدیل به مجاز شده‌اند و برخورد با این گونه انشعاب‌ها به‌طور مستمر ادامه خواهد داشت.

وی افزود: آبفای غرب استان تهران مسوولیت تامین آب شرب شهرستان‌های قدس، شهریار و ملارد را بر عهده دارد و متاسفانه با وجود اطلاع‌رسانی در خصوص لزوم مدیریت مصرف بهینه از سوی شهروندان هم‌چنان شاهد هستیم برخی افراد متخلف و سودجو مبادرت به بهره‌برداری غیرقانونی از تاسیسات توزیع آب می‌کنند.

معاون درآمد و امور مشترکین آبفای غرب استان تهران ادامه داد: وجود انشعاب‌های غیرمجاز موجب آسیب به شبکه توزیع، هدررفت آب و تضییع حقوق مشترکان قانونی خواهد شد و طبق قانون، جرم تلقی می‌شود.

وی تصریح کرد: به ‌منظور محاسبه دقیق میزان مصرف آب شرب مشترکان از ابتدای امسال بیش از یک هزار و ۳۳ مورد دستگاه کنتور خراب تعویض شده است و این روند ادامه دارد.

فلاوند افزود: مشترکان در خصوص تعویض کنتور خراب هیچ‌گونه مبلغی نباید پرداخت کنند و این خدمت کاملاً رایگان است.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال در غرب استان تهران ۷۲۴ رشته انشعاب جدید آب و ۶۷ رشته انشعاب جدید فاضلاب نصب شده است.

به گزارش ایرنا، کمبود آب در غرب استان تهران معضلی است که نه تنها صدای مردم این مناطق را در آورده است بلکه مسئولان را ملزم به سیاست گذاری های جدید در این مناطق کرده است.

به گفته مدیرعامل آبفای غرب استان تهران بیشترین آب‌شرب جنوب غرب استان تهران از منابع زیرزمینی تامین می‌شود با این اوصاف باغ و خانه باغ هایی در این محدوده از استان تهران قد علم کرده اند که صاحبان آنها با زدن انشعاب های غیرمجاز و حتی چاه های غیرمجاز درصدد آبیاری درختان هستند.

برداشت آب از انشعاب های غیرمجاز و چاه های آب نه تنها باعث کاهش فشار آب مورد نیاز سایر شهروندان می شود بلکه در شرایطی که کشورمان دچار کم‌آبی است، برداشت از سفره‌های زیرزمینی مشکلاتی از جمله فرونشست و پدیده گردوخاک را ایجاد می کند.

رفع مشکل آب مردم جنوب و غرب استان تهران نیازمند اجرای طرح های جامع و اتصال به شبکه سراسری آب و کاهش برداشت از سفره‌های آب است.

برخورد قضایی بازدارنده با متخلفان نیز می‌تواند یکی دیگر از راهکارها برای حل مشکلات مردم این شهرستان ها باشد.

کد خبر: 114144
تاریخ: 1399/04/09 - 17:50
منبع: ایران پترونت

سهراب فلاوند  آب  انشعاب غیرمجاز  استان تهران 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در بازدید از ذوب آهن اصفهان:

مجلس شورای اسلامی در سال جهش تولید به فکر حل مشکلات صنایع است

می متالز - حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی نقدعلی، نماینده مردم شهرستان خمینی شهر و عضو کمیسیون آب و کشاورزی مجلس شورای اسلامی، شنبه 14 تیر ماه ضمن بازدید از خط تولید در جلسه ای با مدیران این مجموعه بزرگ صنعتی به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.
 

پرشدگی ۷۱ درصدی حجم مخازن سدها

می متالز - در حال حاضر حجم ذخیره آب در سدهای کشور به ۳۶ میلیارد و ۸۹۰ میلیون مترمکعب رسیده که این میزان ذخیره آب نشان می‌دهد هم‌اکنون حدود ۷۱ درصد حجم مخازن سدهای کشور پر است.
 

زنگ آغاز معاملات سیتا در بورس نواخته شد/ استقبال ۴.۵میلیون نفری سهامداران از بزرگترین هلدینگ سیمانی شستا

می متالز - سهام شرکت سیمان تامین که صد در صد آن متعلق به شستا است با حضور مسوولان بورس تهران و مدیران سیمان تامین برای اولین بار در بازار سرمایه عرضه شد.
 گفت وگو با دو کارشناس اقتصادی در خصوص عرضه خودرو در بورس کالا؛

جاده مخصوصی ها راهی بندر انزلی می شوند؟

می متالز - محمد فرح‌آبادی کارشناس اقتصادی و امیرحسن کاکایی فعال و کارشناس صنعت خودرو معتقدند که امروز زمان مناسبی برای ورود محصولات خودروسازان بر تابلوی بورس کالاست تا یک بار برای همیشه شاهد واقعی سازی قیمت خودرو باشیم.
 در نمایشگاه مدیریت بحران و امداد و نجات کرمان عنوان شد

از هزینه ۱۴ میلیارد تومانی میدکو جهت خرید لوازم بهداشتی تا تلاش برای افزایش ایمنی در شرکت مس

می متالز - کارشناس ایمنی و آتش نشانی هلدینگ میدکو گفت: طی چهار ماه گذشته حدود ۱۲ میلیارد تومان برای خرید ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده برای کارکنان، خانواده ها و پیمانکاران همکار هلدینگ میدکو خریداری شده است.
 نماینده مردم یزد در مجلس:

معادن برای تأمین آب در یزد نقش آفرینی کنند

می متالز - رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که مشکل اصلی استان یزد بحث تأمین آب است گفت: معادن به عنوان سرمایه‌های استان باید در بحث تأمین آب مورد نیاز یزد نقش خود را ایفا کنند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما