خبر
اقتصاد  
در ششمین جلسه کمیته برنامه‌ریزی و راهبری توسعه صادرات صنوف تولیدی اعلام شد:

ایجاد و راه‌اندازی میزهای توسعه صادرات صنوف تولیدی/ بررسی نحوه تسویه تعهدات معوق صادراتی طلا و جواهر

می متالز - مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت گفت: در ششمین جلسه کمیته برنامه‌ریزی و راهبری توسعه صادرات صنوف تولیدی که با محوریت سنگ‌ها و فلزات گرانبها و نیمه‌گرانبها برگزار شد، رویکرد وزارت صمت در ایجاد و راه‌اندازی میزهای توسعه صادرات صنوف تولیدی تشریح شد.

به گزارش می متالز، محمود بازاری با اعلام این خبر اظهار داشت: در ششمین جلسه کمیته برنامه‌ریزی و راهبری توسعه صادرات صنوف تولیدی، با محوریت سنگ‌ها و فلزات گرانبها و نیمه‌گرانبها، ضمن تشریح رویکرد جدید وزارت صمت مبنی بر ایجاد و راه‌اندازی میزهای توسعه صادرات صنوف تولیدی در سازمان توسعه تجارت ایران و سازمان‌های صمت استان‌ها بر لزوم مشارکت تمامی دست‌اندرکاران در خصوص شناسایی دقیق ظرفیت‌های فعال تولیدی و صادراتی صنوف تولیدی تاکید شد.

در ادامه این نشست پیرامون مشکلات این حوزه از قبیل ارزش‌گذاری سنگ‌ها و فلزات گرانبها و نیمه‌گرانبها، میزان مجاز کالای همراه مسافر، مشکلات فرآیند واردات مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی - صادراتی، تسهیل فرآیند ترخیص شمش طلا و نقره در مبادی گمرکی و تسهیل انتقال مالکیت محموله‌های وارداتی شمش طلا بحث و تبادل نظر شد.

همچنین، عیارسنجی مصنوعات طلا و جواهر توسط سازمان ملی استاندارد ایران، ایجاد اتاق تخصصی طلا و جواهر در گمرکات تهران، مشهد، یزد، اصفهان و تبریز، نحوه تسویه تعهدات معوق صادراتی صادرکنندگان طلا و جواهر و تسهیل فرآیند ثبت سفارش واردات شمش طلا و فلزات گرانبها در سامانه جامع تجارت از دیگر مواردی بود که در این جلسه مطرح گردید.

در پایان جلسه، مقرر شد معاونت امور صنایع با دعوت از دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط و تشکل‌های تخصصی و استان‌های اصلی تولید سنگ‌های قیمتی جلسات کارشناسی بررسی و تعیین ارزش سنگ‌های قیمتی را برگزار کند.

گفتنی است، ششمین جلسه کمیته برنامه‌ریزی و راهبری توسعه صادرات صنوف تولیدی به ریاست فرهاد نوری، معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت ایران و با حضور نمایندگان اتاق اصناف ایران، بانک مرکزی ج. ا. ایران، سازمان امور مالیاتی کشور، گمرک ج. ا. ایران، سازمان ملی استاندارد ایران، دفتر مقررات صادرات و واردات و سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌های اصفهان، تهران و خراسان رضوی در محل این سازمان برگزار شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

برگزاری نهمین جلسه کمیته کارشناسی شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی

می متالز - نهمین جلسه کمیته کارشناسی شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی در سال جاری با حضور ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و تشکل‌های صادراتی به منظور بررسی مشکلات صادرات محصولات استراتژیک کشاورزی برگزار شد.
 

یک امتیاز به صنوف تولیدی - صادراتی

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از طراحی میز صادرات صنوف تولیدی و خدماتی در سازمان توسعه تجارت خبر داد و گفت: بر اساس تاکید وزارت صنعت، یک میز کالایی این سازمان به صنوف تولیدی و خدماتی اختصاص می‌یابد.
 

تشکیل میز کالایی برای صنوف تولیدی و خدماتی

می متالز - معاون وزیر صمت از طراحی میز صادرات صنوف تولیدی و خدماتی در سازمان توسعه تجارت خبر داد و گفت: بر اساس تاکید وزارت صمت، یک میز کالایی در این سازمان به صنوف تولیدی و خدماتی اختصاص می‌یابد.
 در شورای عالی توسعه صادرات غیر نفتی مطرح شد:

افزایش صادرات اولویت کشور است

می متالز - پنجمین نشست کمیته کارشناسی شورای‌ عالی توسعه صادرات غیرنفتی کشور با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی و بخش غیردولتی عضو این شورا و همچنین نمایندگان سازمان‌های صمت استان‌ها و فعالین اقتصادی در سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد.
 مدیرکل دفتر صادرات کالای سازمان توسعه تجارت خبر داد:

سفته جایگزین وثیقه ملکی و بانکی واحدهای تولیدی صادراتی

می متالز - محمود بازاری: ورود موقت و موضوع تضامین از مشکلات مزمن حوزه صادرات است که به زودی حل خواهد شد
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما