خبر
اقتصاد  

سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه‌بندی اعتباری کارت‌های بازرگانی راه اندازی شد

می متالز - وزارت صنعت، معدن و تجارت بر اساس تکالیف قانونی خود به منظور ساماندهی کارت‌های بازرگانی سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه‌بندی اعتباری کارت‌های بازرگانی را راه اندازی کرد و در همین راستا امکان نظارت دقیق بر شرایط صدور و تمدید کارت های بازرگانی با استعلام از مراجع ذیربط فراهم شد.

به گزارش می متالز، با توجه به گسترش سوء استفاده از کارت‌های بازرگانی در سال های اخیر که موجب بروز برخی مشکلات از جمله فرار مالیاتی، انباشت بدهی گمرکی، قاچاق کالا و نابسامانی در بازار عرضه شده است، وزارت صنعت، معدن و تجارت براساس تکالیف قانونی خود سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه‌بندی اعتباری کارت‌های بازرگانی را راه اندازی کرد.

در همین راستا حمید زادبوم «معاون وزیر صمت و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران» در ابلاغی به روسای سازمان‌های صمت استانی تصریح کرد: هر چند به دلیل بیماری کووید ۱۹و اعتبار بخشی خودکار به کارت‌های بازرگانی تا پایان اردیبهشت ماه، اجرای فرآیند جدید صدور و تمدید کارت های بازرگانی از طریق این سامانه با تأخیر مواجه شد، اما با توجه به تاکیدات سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و پیگیری‌های مکرر مراجع نظارتی، لازم از زمان نظارت کامل و دقیق بر فرآیند صدور و تمدید کارت بازرگانی طبق شرایط مندرج در سامانه، در صورت بروز هرگونه سوء رفتار تجاری سریعاً نسبت به بررسی در کمیته‌های کارشناسی استانی و ارجاع نتیجه به دبیرخانه کارگروه پایش رفتار تجاری به همراه مستندات طبق دستورالعمل ها اقدام نمایید.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

خواب وزارت صمت و بندبازی هلدینگ زیرمجموعه شستا / ۱۳،۵۰۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان از جیب کارگر و بیت المال می‌رود؟

می متالز - چندسالی است که به مرور آثار تخلفات و انحراف در خصوصی سازی شرکت‌های دولتی، یکی پس از دیگری نمایان می‌شود.
 

کنسانتره و گندله به نرخ دلالان نه نرخ کارشناسی

می متالز - معاون معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت خود را ملزم به ارائه تحلیل های کارشناسی و فنی نمی داند و اصرار بر آن دارد که فولادسازان کشور را وادار به پذیرش افزایش قیمت مواد اولیه کند.
 

افزایش تولید شمش فولادی و ریل، به‌رغم فشار تحریم‌ها

می متالز - سرپرست وزارت صمت با بیان اینکه سهم حمل ریلی در ایران بسیار کم است، خبر داده است که امسال تولید شمش فولادی به ۴۲ میلیون تن افزایش می‌یابد.
 رئیس کل سازمان توسعه تجارت:

صادرات غیر نفتی باید جایگزین صادرات نفت شود

می متالز - زادبوم، رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: یکی از برکات تحریم این بود که وابستگی و اتکای به نفت و مواد معدنی را از بین برد.
 مهدی صادقی نیارکی؛

تمرکز وزارت صمت بر تولید مواد اولیه مورد نیاز صنایع

می متالز - معاون امور صنایع وزارت صمت از افزایش ۸۰ درصدی ضریب خوداتکایی صنعتی در تولید مکمل های غذایی خبر داد و گفت: سیاست اصلی وزارت صمت، بر توسعه عمق ساخت داخل در تولید مواد اولیه وارداتی مورد نیاز صنایع متمرکز شده است.
 رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران خبر داد:

مساعدت به صادرکنندگان در جهت ایفای تعهدات ارزی

می متالز - رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، با صادرکنندگانی که به هر دلیل موفق به بازگشت ارز خود به چرخه اقتصادی کشور نشده‌اند، جلساتی برگزار می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما