خبر
مواد معدنی   صنعت  
پیام رییس خانه معدن ایران به مناسبت روز ملی صنعت و معدن:

ضرورت استفاده از ظرفیت ها و توان داخلی به عنوان راهبرد کلان بخش صنعت و معدن کشور

می متالز - رییس خانه معدن ایران در پیامی به مناسبت روز ملی صنعت و معدن بر ضرورت استفاده از ظرفیت ها و توان داخلی به عنوان راهبرد کلان بخش صنعت و معدن کشور تأکید کرد.

http://www.shatanews.ir//parameters/mimt/modules/cdk/upload/content/news/169460/photo_2017-12-14_22-02-59.jpg

به گزارش می متالز، محمدرضا بهرامن در این پیام آورده است:

روز ملی صنعت و معدن را که روز تجدید عهد و پیمان بخش دولتی و بخش خصوصی است را به مجاهدین عرصه صنعت و معدن ایران عزیز، به همه تلاشگران، کارآفرینان، مدیران متعهد و کارکنان این عرصه پیشتاز تبریک می گویم.

روز ملی صنعت و معدن فرصتی است تا با تبیین و معرفی دستاوردهای صنعتی و معدنی کشور عزیزمان ایران، نقش کلیدی این دو حوزه را در اقتصاد و تحقق اهداف بلندمدت کشور یادآور شویم.

جامعه ایرانی امروز نیازمند توسعه و اشتغال است و بخش معدن و صنایع معدنی می تواند به عنوان یک پیشران در اقتصاد کشور به ایفای نقش بپردازد.

رشد و توسعه فعالیت معدنی به عنوان یک فاکتور مهم در سیاستگذاری ها باید دیده شود و تصمیم های اتخاذ شده در دولت و مجلس به شکل مکمل میتواند به پیشبرد اهداف این بخش در دستیابی به اهداف جهش تولید کمک کند.

با توجه به اینکه تحریم ها، حوزه اقتصاد و صنعت را هدف قرار داده است و با توجه با اینکه ماموریتهای ساخت داخل و کاهش ارزبری با تمرکز شتاب و هم افزایی بیشتری در دست اجرا هست؛ لذا ضرورت اتمام طرح ها و پروژه های نیمه تمام و ساخت داخل، رونق صادرات و مدیریت واردات و استفاده از ظرفیت ها و توان داخلی را باید به عنوان راهبردهای کلان برای وزارت صمت برشمرد که مسلما متولی بخش می تواند از توان بخش خصوصی در راستای دستیابی به اهداف استفاده کند.

تردیدی نیست که با تکیه بر پتانسیل های غنی معدنی و توانمندیهای صنعتی در کنار سرمایه های اجتماعی توانمند که از کلیدی ترین عناصر چرخه توسعه اقتصادی محسوب می شوند و با مدیریت جهادی و هوشمندانه ی مدیران این عرصه براحتی خواهیم توانست در عرصه معدن و صنعت حماسه ساز رشد اقتصادی در کشور باشیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

شیوه پیشنهادی بخش خصوصی برای امنیت اقتصادی

می متالز - در تازه‌ترین نشست کمیسیون مسوولیت اجتماعی و حاکمیت شرکتی اتاق ایران، ضرورت تعامل بخش خصوصی با پلیس در ایجاد توسعه و امنیت اقتصادی بررسی شد. در این نشست که برخی از نمایندگان تشکل‌های بخش خصوصی و روسای کمیسیون‌های تخصصی اتاق ایران حضور داشتند، محورهای مشارکت مردم و بخش خصوصی در توسعه نظم و امنیت عمومی و اصلاح رویه‌ها باهدف جلوگیری از بروز آسیب‌های اقتصادی نیز موردتوجه قرار گرفت و مقرر شد تا با تشکیل کمیته راهبری در اتاق ایران، این محورها تایید و تعامل بخش خصوصی و پلیس تقویت شود.
 جدیدی اعلام کرد:

همکاری اکتشافی سازمان زمین‌شناسی با بخش خصوصی در سال جهش تولید/ برنامه اکتشاف 300 هزار کیلومترمربع در سال 99

می متالز - مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، فناوری اطلاعات و بودجه سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: این سازمان در سال جهش تولید، تعامل با بخش خصوصی به منظور ارتقای اکتشافات ذخایر معدنی در کشور را در دستورکار خود قرار داده است.
 

غفلت تشکل‌ها از ظرفیت شورای گفت‌وگو

می متالز - از نخستین جلسه شورای ‌گفت‌وگوی استان تهران در اسفند سال ۱۳۹۲، حدود ۷ سال سپری شده و طی این سال‌ها فعالان اقتصادی بسیاری برای رفع مسائل و تنگناهای خود به این شورا متوسل شده‌اند؛ طرح مشکلات در نهادی مطرح ‌می‌شود که استاندار تهران، ریاست آن را برعهده دارد و رئیس اتاق بازرگانی تهران نیز به‌عنوان دبیر آن فعالیت می‌کند.
 رئیس اتاق بازرگانی:

بخش خصوصی برای حل مشکلات اقتصادی راهکار دارد/صادرات غیرنفتی باید جایگزین نفت شود تا ارز موردنیاز کشور تامین شود

می متالز - رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با تاکید بر این که مدیران بخش خصوصی انبوهی از تجربه دارند که باید از این تجربه برای تعالی کشور به درستی استفاده شود، در پاسخ به اینکه آیا بخش خصوصی ظرفیت لازم برای رفع کمبودهای کشور را دارد؟ گفت: صددرصد بخش خصوصی راهکار را دارد؛ در شرایط کنونی صادرات غیرنفتی باید جایگزین نفت شود تا ارز موردنیاز کشور تامین شود که برای تحقق این مهم باید از ظرفیت بخش خصوصی حمایت شود.
 

بخش خصوصی کاهش هزینه تجارت را خواستار شد

می متالز - لغو حکم تبصره‌۲ قانون تردد وسایل نقلیه خارجی و دریافت عوارض بابت حمل کالا با ناوگان غیرایرانی و در عین حال به‌روز شدن شرایط اجرای سایر بندهای این قانون با توجه به وضعیت ناشی از تحریم‌ها دو پیشنهادی بود که در نشست اخیر کمیته ماده‌۱۲ مطرح و در نهایت قرار شد مشکلات ناشی از شیوه اجرای این قانون بررسی و اصلاح شود.
 فعالان اقتصادی خواستار گشایش در استفاده از رویه واردات در مقابل صادرات شدند

دو مطالبه تجاری بخش خصوصی

می متالز - فعالان اقتصادی بخشی از مطالبات ارزی و تجاری خود را در قالب «استفاده از رویه واردات در مقابل صادرات» و «تمدید زمان مهلت رسیدگی به پرونده‌های رفع تعهد ارزی» مطرح کرده‌اند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما