خبر
شهرسازی   مسکن و اقتصاد  
علی‌پور خنکداری:

برنامه دولت برای ساخت شهرک‌های اقماری در اطراف شهرها؛ مجلس از تولید انبوه مسکن استقبال می‌کند

می متالز - نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: این کمیسیون از تمام برنامه های وزارت راه جهت تولید انبوه مسکن استقبال می کند، یکی از راه کارها برای افزایش میزان ساخت و ساز در کشور، ساخت شهرهای اقماری در اطراف کلانشهرها است.

به گزارش می متالز، کمال علی‌پور خنکداری با اشاره به برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای ساخت 20 شهرک اقماری در اطراف شهرها، گفت: به نظر من دولت باید از تمام ابزارهای خود برای تولید مسکن در کشور استفاده کند، در شرایط کنونی بر اساس برنامه ششم توسعه کشور، دولت موظف به تولید سالانه 400 هزار واحد مسکونی است، اما میزان ساخت و ساز در کشور بسیار پایین است.

علی پور خنکداری

کمیسیون عمران مجلس از تمام برنامه های وزارت راه جهت تولید انبوه مسکن استقبال می کند

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به طور حتم کمیسیون عمران مجلس از تمام برنامه های وزارت راه جهت تولید انبوه مسکن استقبال می کند، یکی از راه کارها برای افزایش میزان ساخت و ساز در کشور، ساخت شهرهای اقماری در اطراف کلانشهرها است.

 

ایجاد زیرساخت های عمرانی و رفاهی لازمه ساخت شهرک های اقماری

وی ادامه داد: البته این مساله تبعاتی همچون افزایش مهاجرت مردم از روستاها و شهرهای کوچک به شهرهای حومه ای اطراف کلانشهرها را به دنبال خواهد شد که دولت باید با برنامه ریزی مانع از این مساله شود. از طرف دیگر یکی از الزامات ساخت شهرک های اقماری، ایجاد زیرساخت های عمرانی و رفاهی در این مناطق است که این موضوع نیز باید در دستور کار قرار گیرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: از طرف دیگر برای ساخت شهرک های اقماری نخست باید امکان سنجی و موقعیت سنجی صورت گیرد تا این مناطق مسکونی دسترسی خوبی به زیرساخت ها داشته باشد.

علی پور خنکداری افزود: مهم ترین مولفه کاهش قیمت مسکن  در کشور افزایش ساخت و ساز است، از این رو دولت باید از هر راه کاری برای گسترش تولید مسکن استفاده کند، البته در چند ماه اخیر پس از توقف 6 ساله، وزارت راه و شهرسازی طرح ملی مسکن را طراحی و اجرایی کرد که این مساله نیز می تواند مفید باشد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رئیس جمهور در جلسه هیات دولت:

بورس باید با استحکام به راه خودش ادامه دهد؛ همه مسوولیم که از اموال مردم به خوبی حراست کنیم /30 درصد سهام عدالت آزاد شده، 30 درصد در عید غدیر و 30 درصد سهام هم برای 22 بهمن آزاد می شود/ تخلف و فشار برخی صادرکنندگان به مردم قابل تحمل نیست؛ صادرکننده کالا و خدمات موظف است ظرف سه ماه پولش را برگرداند / تقدیر از مواضع روسای دو قوه در حمایت از برخورد با صادرکنندگان متخلف/ لغو قطعنامه های فصل هفتمی، کاری بی نظیر در جهان و یک پیروزی سیاسی دائمی در تاریخ ایران است/ دولت همیشه خواهان روابط صمیمی و برادرانه با دیگر قوا است و این تصمیم را ادامه می دهیم/ الان شرایط تنش و بگو مگو نیست؛ صمیمانه و تحت حمایت های رهبر معظم انقلاب، دست خود را به سوی سایر قوا و نیروهای مسلح دراز می کنیم/تشریح اقدامات گسترده دولت در حوزه تامین مسکن

می متالز - رئیس جمهور، اعمال فشار، مایوس سازی، ایجاد تفرقه و جدایی میان ملت و نظام و اختلاف میان قوا را هدف اصلی آمریکا و رژیم صهیونیستی دانست و با تاکید بر اینکه" خواست ملت، دست در دست هم قرار دادن سه قوه برای حل مشکلات کشور است"، اظهارداشت: دولت همیشه خواهان روابط صمیمی و برادرانه در چارچوب قانون اساسی با دیگر قوا است و به این سیاست خود ادامه خواهد داد.
 

ظرفیت ‌بندر ‌چابهار ۴ برابر شده است

می متالز - وزیر راه و شهرسازی گفت: روند توسعه و بهره‌برداری از بندر «شهید بهشتی» چابهار از سال ۱۳۹۶ تاکنون افزایش ۴ برابری داشته که این امر یک رکورد محسوب می‌شود.
 

ریل‌گذاری راه‌آهن چابهار - زاهدان آغاز شد

می متالز - ریل‌گذاری راه‌آهن چابهار-زاهدان با فرمان وزیر راه و شهرسازی آغاز شد.
 

برنامه‌های جدید دولت برای تحقق شعار جهش تولید

می متالز - رییس‌جمهور با اشاره به اهمیت بهره‌برداری از معادن در راستای جهش تولید گفت: باید بخش بزرگی از معادن کشور که منجمد است مولد شود و در این راستا اگر افرادی که معادن در اختیار آنهاست در فرصتی که موفق به بهره برداری نشوند باید این معادن آزاد شود.
 بازدید معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار با همراهی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه و مدیر کل بنیاد مسکن استان از مناطق زلزله زده ترکمانچای؛

افتتاح واحد مسکونی بازسازی شده/بازدید از ایستگاه راه آهن ترکمانچای و پل روگذر شهر میانه

می متالز - حمتی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار با همراهی محمدرضا مشایخی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه و باباپور مدیرکل بنیاد مسکن با حضور در بخش زلزله زده ترکمانچای از روستاهای کلهر، ورزقان، ورنکش و دستجرد از نحوه ساخت و بازسازی مساکن زلزله زده این روستاها و پروژه های عمرانی ایستگاه راه آن ترکمانچای و پل روگذر شهر میانه بازدید نمودند.
 

سبک ۱۱ کشور برای تنظیم بازار اجاره مسکن در "وضعیت غیرعادی"

می متالز - روش ۱۱ کشور موفق دنیا در حوزه اجاره‌داری برای تنظیم بازار اجاره در شرایط غیرعادی ناشی از شیوع ویروس کرونا در دنیا تشریح شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما