خبر
برق  
محمدنژاد تشریح کرد:

بررسی علت اصلی خاموشی‌ها / کاهش خاموشی‌ها با اصلاح و تعمیر سیستم توزیع

می متالز - عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه وزارت نیرو با جذب سرمایه‌های بخش خصوصی سیستم‌های تولید و انتقال برق را استاندارد کند، گفت: میزان سرمایه گذاری در صنعت برق با کاهش چشمگیری مواجه است که تبعات آن را می‌توان در خاموشی‌های اخیر مشاهده کرد.

پرویز محمدنژاد

به گزارش می متالز، پرویز محمدنژاد قاضی محله با بیان اینکه درصورت اصلاح و تعمیر سیستم توزیع، ترانس‌ها و کاهش تلفات انرژی، جلوگیری از خاموشی امکان‌پذیر است، گفت: اگرچه تاکنون الگوی مصرف در جامعه نهادینه نشده اما به دلیل فرسودگی تجهیزات، انرژی بیشتری تلف می‌شود البته اصلاح و تعمیر تجهیزات نیز هزینه‌بر است به همین دلیل قطع برق فعلا در زمان‌های پیک مصرف ناگزیر است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت نیرو با جذب سرمایه‌های بخش خصوصی سیستم‌های تولید و انتقال برق را استاندارد کرده و از طرفی دیگر تولید انرژی را افزایش دهد، افزود: تأمین برق و جلوگیری از خاموشی، نیازمند انجام اقداماتی است که در کوتاه مدت امکان‌پذیر نیست مانند احداث نیروگاه، توسعه و بهسازی شبکه توزیع و اتصال به شبکه برق کشور‌های همسایه، که نیازمند برنامه ریزی بلند مدت است.

به گفته وی در سال‌های اخیر میزان سرمایه گذاری در صنعت برق با کاهش چشمگیری مواجه بوده است که تبعات آن را می‌توان در خاموشی‌های اخیر مشاهده کرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی توضیح داد: اگرچه در بخش تولید برق وضعیت مناسبی به وجود آمده است، اما در شبکه و انتقال توزیع مشکلات عدیده‌ای وجود دارد که نیازمند سرمایه گذاری کلان در این حوزه است، بنابراین جبران آن در مدت کوتاه امکان‌پذیر نیست.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

افتتاح طرح‌های ملی وزارت نیرو در استان‌های کرمانشاه و فارس توسط روحانی

می متالز - پروژه‌های ملی وزارت نیرو در استان‌های فارس و کرمانشاه توسط رئیس‌جمهور به بهره برداری رسید.
 

تامین برق تابستان با کمک نیروگاه‌های وزارت نفت

می متالز - سخنگوی صنعت برق از تعامل دوسویه و تنگاتنگ وزارتخانه های نفت و نیرو برای تامین سوخت نیروگاه‌ها و استفاده از واحدهای نیروگاهی وزارت نفت در پیک تابستان خبر داد.
 اردکانیان:

اصلاح مصرف و افزایش تولید برق راهبرد وزارت نیرو

می متالز - وزیرنیرو مبنی بر اینکه استراتژی وزارت نیرو برای مصرف برق تابستان برمبنای توسعه و افزایش تولید برق است یا صرفه جویی مردم، گفت: ما باید به یک حد تعادل برسیم چراکه صرف اتکا به افزایش تولید نمیتواند جوابگوی نیاز برق کشور باشدبنابراین هم اصلاح مصرف هم افزایش تولید معقول راهبرد ما در این مسیر است.
 

یونیدو در حوزه آب و برق با وزارت نیرو همکاری می‌کند

می متالز - مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل از آمادگی وزارت نیرو برای همکاری با یونیدو خبر داد.
 

درگذشت پدر صنعت برق ایران

می متالز - پروفسور مسعود سلطانی، پدر صنعت برق کشور و چهره ماندگار آموزش مهندسی برق در ایران شامگاه دوشنبه ۲۶ خرداد ماه چشم از جهان فروبست.
 غلامحسین شافعی در نشست با فعالان صنعت برق

خطر تعطیلی نیروگاه‌های برق، هشدار مهمی برای بنگاه‌های اقتصادی است

می متالز - اعضای هیات رئیسه سندیکای شرکت‌های تولیدکننده برق، ظهر امروز با غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران و مظفر علیخانی معاون استان‌ها و تشکل‌های اتاق ایران دیدار کردند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما