خبر
آلومینیوم   مس  

رشد هفتگی مس و آلومینیوم

می متالز - مس از ۵ روز کاری هفته گذشته موفق به کسب ۴ بازدهی مثبت شد تا هفته را با ۲۳/ ۲ درصد رشد به پایان ببرد. هرچند در هفته گذشته مس یک روز بد را با کاهش ۳۷/ ۰ درصدی نیز به ثبت رساند.

به گزارش می متالز،  از میانه ماه مارس به این‌سو قیمت مس روندی صعودی به خود گرفته چراکه تقاضا افزایش داشته و عرضه در پرو و شیلی به دلیل کرونا به‌شدت کاهش پیدا کرده است. در این میان، پیش‌بینی می‌شود در بلندمدت بهای این فلز همچنان رو به رشد باشد و در ۵ سال آینده شاهد پایداری این روند در بازار مس باشیم. آلومینیوم نیز در هفته گذشته به قیمت ۱۵۹۸ دلار بر تن رسید تا با بیش از ۲۹ دلار افزایش، رشدی ۸۶/ ۱ درصدی را رقم بزند.

کد خبر: 114226
تاریخ: 1399/04/09 - 22:06
منبع: دنیای اقتصاد

مس و آلومینیوم  کرونا 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته خبر داد:

راه اندازی جایزه ملی صحا برای اولین بار در کشور/ رکورد صدور حدود ۹۰۰ میلیارد ریال ضمانت‌نامه در سال 1398/ انعقاد 42 تفاهم نامه با مراکز علمی و اجرایی در 9 ماهه گذشته

می متالز - مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته در نشست خبری با خبرنگاران از راه اندازی جایزه ملی صحا به زودی برای اولین بار در کشور خبر داد.
 3 پیش‌بینی از آینده بازار جهانی؛

افت قیمت سنگ‌آهن، زغال‌سنگ و فولاد در سال ۲۰۲۰

می متالز - بی‌ثباتی اقتصادی در نتیجه همه‌گیری کرونا و عدم اطمینان در مورد زمان پایان این بحران، سبب شد تا بازار فولاد دنیا هم آسیب ببیند. اخیراً دولت استرالیا پیش‌بینی تازه‌ای در مورد قیمت سنگ‌آهن به‌عنوان ماده اولیه و اصلی صنعت فولاد ارائه داده است. بر مبنای این پیش‌بینی قیمت سنگ‌آهن در دنیا تا انتهای سال جاری میلادی به نصف سطح کنونی می‌رسد که برابر با ۵۵ دلار به ازای هر تن است.
 

​پرداخت ١١ هزار فقره تسهیلات بانک صادرات ایران به کسب و کارهای آسیب‌دیده از کرونا

می متالز - تعداد تسهیلات پرداخت شده بانک صادرات ایران به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در چهار ماه اول سال ٩٩ به ١١ هزار و ٧٨٧ فقره رسید.
 

خودگردان های بانک ملی ایران، خودکفا شدند

می متالز - عضو هیات مدیره بانک ملی ایران گفت: بر اساس تازه ترین آمار موجود، بیش از 90 درصد دستگاه های خودگران، کاملا خودکفا شده اند.
 

ضریب نفوذ بیمه در کشور به حدود ۲.۵ درصد رسیده است

می متالز - رئیس کل بیمه مرکزی گفت: ضریب نفوذ بیمه در کشور از نیم درصد در سال 57، به حدود 2 و نیم درصد رسیده است.
 معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت:

پیش بینی صادرات ۴۱ میلیارد دلاری در سال ۹۹

می متالز - معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت از هدف‌گذاری صادرات غیرنفتی در کشورهای همسایه خبر داد و گفت: هدف‌گذاری صادرات غیرنفتی در سال ۹۹ حدود ۴۱ میلیارد دلار پیش‌بینی شده است که عمده آن را روی کشورهای همسایه برنامه‌ریزی کرده‌ایم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما