خبر
زغال سنگ  

بررسی تکنیکال زغال سنگ

می متالز - روند کلی قیمت زغال سنگ، صعودی برآورد می‌شود. در چهار هفته گذشته قیمت زغال سنگ با حدود ۱۶ درصد افزایش از قیمت ۱۹/ ۲۱ دلار به قیمت ۶۶/ ۲۴ دلار رسید.

به گزارش می متالز،  در چند هفته پیش‌رو قیمت زغال سنگ اهداف قیمتی بالاتری مثل محدوده ۳۰ دلار را دنبال می‌کند که سه محدوده ممکن است مانع رسیدن به این هدف قیمتی شوند که به آنها مقاومت می‌گوییم. محدوده ۱۵/ ۲۶، ۱۵/ ۲۷ و ۱۵/ ۲۷ دلار را می‌توان به‌عنوان قیمت‌های مهم مقاومتی در چند هفته آینده در نظر داشت.

در صورتی که قیمت به هر دلیلی از جمله واکنش به محدوده‌های مقاومتی یا عکس‌العمل قیمت به حضور در منطقه‌ای که بعد از چند روز افزایش قیمت‌های تقریبا متوالی به آن می‌رسد و به آن منطقه اشباع خرید می‌گویند (در حال حاضر قیمت در مرز این منطقه قرار دارد) تغییر مسیر داد و کاهش قیمت را در پیش گرفت، علاوه بر محدوده‌های حمایتی ۲۴، ۲۳ و ۳۵/ ۲۲ دلار، سه محدوده دیگر یعنی محدوده خط روند صعودی کوتاه‌مدت، محدوده خط روند صعودی میان‌مدت و محدوده خط روند نزولی بلند مدت شکسته شده می‌توانند مانع کاهش بیشتر قیمت‌ها شوند.

 

روند کوتاه‌مدت – صعودی با قدرت متوسط

در صورت ادامه روند صعودی کوتاه‌مدت مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند مانع افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۱۵/ ۲۶ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت بالا خصوصا با حجم زیاد نشانه صعودی است. این منطقه برای تحلیلگران جسور از اهمیت خاصی برخوردار است. به نظر می‌رسد قیمت، برای عبور از این محدوده قیمتی به سمت بالا با مشکلاتی مواجه شود.

 

روند میان‌مدت – صعودی قوی

در صورت ادامه روند صعودی میان‌مدت مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۹۳/ ۲۸ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت بالا خصوصا با حجم زیاد نشانه صعودی است و امید‌ها را نسبت به ادامه روند صعودی افزایش می‌دهد. این محدوده برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است. به نظر می‌رسد قیمت، برای عبور از محدوده ۹۳/ ۲۸ دلار به سمت بالا با مشکلاتی مواجه شود. در صورت کاهش قیمت خط روند صعودی میان‌مدت می‌تواند نقش حمایتی بسیار قدرتمندی داشته باشد. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین مخصوصا با حجم زیاد نشانه نزولی خواهد بود و ترس‌ها را برای تشکیل یک روند نزولی ادامه‌دار افزایش می‌دهد.

 

روند بلند مدت – نزولی شکسته شده

در صورت کاهش قیمت خط روند نزولی بلند مدت شکسته شده می‌تواند نقش حمایتی قدرتمندی داشته باشد. این ناحیه برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است.

سمانه عاملی / تحلیلگر بازار

کد خبر: 114230
تاریخ: 1399/04/09 - 22:09
منبع: دنیای اقتصاد

زغال سنگ  قیمت زغال سنگ  سمانه عاملی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بررسی تکنیکال قیمت فلز نیکل

می متالز - روند کلی قیمت فلز نیکل صعودی اما در حال اصلاح برآورد می‌شود. در چهار هفته گذشته قیمت فلز نیکل با حدود ۵ درصد کاهش از محدوده قیمتی ۱۵هزارو ۱۹۵ دلار به محدوده قیمتی ۱۴هزارو۳۸۷ دلار رسید. مهم‌ترین اتفاق در چند روز گذشته، برخورد قیمت به محدوده خط روند صعودی و واکنش به آن در حدود ۲ روز کاری قبل بود که می‌تواند نقطه پایان اصلاح قیمت باشد. در حال حاضر فلز نیکل در محدوده بسیار مهمی قرار دارد.
 

بازار جهانی زغال سنگ منتظر بهبود چشمگیر قیمت ها

می متالز - تحلیلگران روس براین باورند که قیمت زغال سنگ تا پایان سال جاری میلادی رشد چشمگیری خواهد داشت و هم اکنون نیز قیمت های فوب استرالیا و سی اف آر چین صعودی شده اند.
 مدیرعامل البرز شرقی:

تولید کنسانتره زغال سنگ در البرز شرقی ۱۱۰ درصد رشد داشته است

می متالز - مدیرعامل البرز شرقی با بیان اینکه تولید کنسانتره زغال سنگ در این شرکت ۱۱۰ درصد رشد داشته است، گفت: هم اکنون ماهانه ۱۵ هزار و ۴۵۰ تن کنسانتره در این شرکت تولید می‌شود.
 

بررسی تکنیکال نفت برنت

می متالز - روند کلی قیمت هر بشکه نفت برنت، خنثی برآورد می‌شود. هفته گذشته قیمت نفت برنت با کمی افزایش در محدوده قیمتی ۴۱ و ۴۲ دلار معامله شد.
 

افزایش سهم زغال سنگ کرمان در تامین نیاز ذوب آهن اصفهان

می متالز - مدیرعامل، رئیس هیات مدیره و جمعی از دیگر مسوولین ذوب آهن اصفهان دوم و سوم مهرماه با حضور در شرکت معادن زغال سنگ کرمان، ضمن نشست با مسوولین این شرکت، از معادن مذکور بازدید نموده و روند اجرای تفاهم نامه اخیر بین این دو شرکت را پیگیری کردند.
 

سهم زغال‌سنگ کرمان در تامین نیاز ذوب آهن اصفهان افزایش می یابد

می متالز - رئیس هیات مدیره و جمعی از دیگر مسوولین ذوب آهن اصفهان دوم و سوم مهرماه با حضور در شرکت معادن زغال سنگ کرمان، ضمن نشست با مسوولین این شرکت، از معادن مذکور بازدید نموده و روند اجرای تفاهم نامه اخیر بین این دو شرکت را پیگیری کردند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما