خبر
مواد معدنی   ماشین آلات و تجهیزات معدنی   بورس و سهام  
رییس شورای کارگری شرکت هپکو اراک مطرح کرد؛

کارگران هپکو در برزخ/ واگذاری به ایمیدرو تعیین تکلیف شود

می متالز - رییس شورای کارگری شرکت هپکو اراک گفت: کارگران از نامشخص بودن وضعیت هپکو رنج می‌برند و از مسئولین انتظار دارند به‌دنبال حل مشکلات شرکت باشند.

به گزارش می متالز، رضا عبدلی اظهار کرد: با توجه به واگذاری بلوک سهام هپکو به ایمیدرو هنوز این مساله به نتیجه نهایی نرسیده و تکلیف شرکت مشخص نیست که زیر نظر سازمان خصوصی سازی هستیم یا ایمیدرو به طوری می‌توان گفت در وضعیت برزخ قرار گرفته ایم.

وی ادامه داد: سازمان خصوصی سازی می‌گوید به ایمیدرو واگذار کرده است و ایمیدرو هم عنوان می‌کند که واگذاری قطعی است و باید مصوبه هیأت وزیران برای آن‌ها ابلاغ شود و تاکنون از این مصوبه خبری نیست.

مدیرعامل شرکت باید پیگیر مشکلات شرکت باشد

رئیس شورای کارگری شرکت هپکو اراک بیان کرد: ما نتیجه این مسائل را از طریق وزارت صنعت پیگیری می‌کنیم و در مجموع وظیفه کارگر پیگیری این مسائل نیست که چه کسی سهام دار است بلکه مدیرعامل خود وظیفه دارد کار برای شرکت بیاورد، ضمانت نامه بانکی برای قراردادها دریافت کند که متأسفانه مدیریت نیز پاسخ‌هایی مبنی بر عدم پاسخگویی سازمان خصوصی سازی و همکاری نکردن ایمیدرو را مطرح می‌کند.

عبدلی با بیان اینکه پیش از قرار گرفتن زیر نظر سازمان خصوصی سازی بسیاری از اقتصاددانان، وزرا و… علت نافرجامی‌های شرکت هپکو را زیر نظر بخش خصوصی بودن، عنوان می‌کردند، گفت: پس از آن قرار شد که سهام این شرکت زیر نظر دولت باشد. اخیراً (۶۸ نفر) از نمایندگان کنونی در نامه‌ای به وزارت صنعت، معدن و تجارت مطرح کردند که نباید این کار انجام شود که در این راستا به نمایندگان استان نامه‌ای مبنی بر بررسی وضعیت شرکت هپکو ارسال شد که اکنون که سهام هپکو به دولت بازگشته برای بازگشت این صنعت به چرخه تولید تلاش کنند تا شاهد سنگ اندازی های مجدد و واگذاری این شرکت به بخش خصوصی نباشیم.

عدم پرداخت حقوق معوق کارگران در ۲ ماه اخیر

وی در خصوص وضعیت پرداختی حقوق کارگران اظهار کرد: کارگران تنها حقوق فروردین را دریافت کردند و حقوق ۲ ماه اردیبهشت و خرداد ماه نیز به آن‌ها پرداخت نشده است. هربار این مساله را از سوی مدیرعامل وقت شرکت پیگیری کردیم وعده پرداخت مطرح می‌شود که تاکنون هم خبری نشده‌است.

رئیس شورای کارگری شرکت هپکو اراک افزود: هرچند معوقه بخشی از حقوق‌های ۹۵، ۹۶ و ۹۷ نیز به تعدادی از پرسنل پرداخت نشده است.

به گفته عبدلی پس از گذشت شش ماه از روی کار آمدن مدیرعامل وقت کار چندانی از سوی وی مشاهده نشده است و تنها ۱۰ غلتک پیش از عید وارد شرکت شده و ۱۰ غلتک نیز اکنون در خط مونتاژ قرار دارد. عملاً چیزی تحت عنوان سفارش ساخت قطعات در شرکت نیامده است.

رئیس شورای کارگری شرکت هپکو اراک گفت: در حال حاضر جمعیت کارگران شرکت نزدیک به ۸۰۰ نفر هستند که با توجه به کرونا به دستور مدیرعامل ۵۰ درصد در شیفت‌های کاری حضور پیدا می‌کنند.

نامشخص بودن ساخت ۲۴۰۰ دستگاه ماشین‌آلات در هپکو

عبدلی عنوان کرد: بحث وزارت راه، سازمان راهداری‌ها و شهرداری‌ها برای ساخت ۲ هزار و ۴۰۰ دستگاه ماشین آلات توسط هپکو نزدیک به سه سال است که مطرح شده و تاکنون چیزی اتفاق نیافتاده است.

وی تاکید کرد: اگر واگذاری هپکو به ایمیدرو مشخص شود می‌دانیم که زیر مجموعه دولت هستیم و بازگشت این صنعت را به چرخه تولید شاهد خواهیم بود و شرکت می‌تواند کارهایی مربوط به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را انجام دهد. البته بسیاری از دستگاه‌ها قدیمی هستند و نیاز به بازسازی دارد. در بعضی از قسمت‌ها اگر کاری باشد با کمبود نیرو مواجه هستیم چراکه بعضی از پرسنل بازنشسته شدند. کارگران از مسوولین در خواست دارند که موضوع واگذاری به ایمیدرو هرچه سریع تر مشخص شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بزرگترین چالش حوزه معدن ضعف در توسعه بازار و سرمایه‌گذاری است

می متالز - مدیر برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو بزرگترین چالش حوزه معدن را ضعف در توسعه بازار و سرمایه‌گذاری دانست.
 

ایمیدرو خواستار تامین ماشین‌آلات و تجهیزات معادن از هپکو شد

می متالز - رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) از رئیس خانه معدن، خواستار استفاده حداکثری از امکانات شرکت هپکو برای تأمین قطعات و تعمیر ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز بخش معدن شد.
 غریب پور در نشست نهایی برنامه ریزی عملیاتی صنعت گوهر سنگ کشور تاکید کرد:

برنامه اصلاح قوانین به نفع تولید و صادرات در سند توسعه گوهرسنگ ها

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو خبر داد: در بازنگری سند نهایی توسعه صنعت گوهر سنگ ها،‌ مشوق های تولیدی،‌ توسعه بازارهای داخلی و‌ صادراتی با استفاده از اصلاح قوانین به طور برجسته ای ارایه شده است. غریب پور تاکید کرد: گوهر سنگ ها، نخستین بخشی است که به صورت 100درصدی در اختیار بخش خصوصی قرار دارد.
 

نامه‌نگاری ایمیدرو با خانه معدن/ ماشین‌آلات معادن از هپکو تأمین شود

می متالز - رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی در نامه‌ای به رئیس خانه معدن، استفاده حداکثری از امکانات شرکت هپکو برای تأمین قطعات و تعمیر ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز بخش معدن را خواستار شد.
 صلاحی:

انتقال هپکو به ایمیدرو منتظر مصوبه هیات وزیران است/ عدم رونق تولید تحت تاثیر مسائل کارگری!

می متالز - سخنگوی کمیته بررسی واگذاری هپکو با اشاره به اینکه عدم رونق تولید در این کارخانه تحت تأثیر مسائل کارگری است، گفت: انتقال شرکت به ایمیدرو منتظر مصوبه هیات وزیران است.
 

نامه‌نگاری ایمیدرو با خانه معدن/ ماشین‌آلات معادن از هپکو تأمین شود

می متالز - رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی در نامه‌ای به رئیس خانه معدن، استفاده حداکثری از امکانات شرکت هپکو برای تأمین قطعات و تعمیر ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز بخش معدن را خواستار شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما