خبر
بورس و سهام  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

عرضه سهام شرکت‌ها گاهی خطرناک است / ترکیدن حباب بورس عواقب خطرناکی دارد

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است؛ عرضه سهام شرکت‌های دولتی در بخش‌هایی می‌تواند خطرناک باشد زیرا وقتی که کارخانه‌ای تنها یک تابلو است و در بورس با قیمت بالا خرید و فروش می‌شود، پس می‌توان اعلام کرد که رشد حبابی هم در بورس وجود دارد و در صورت ترکیدن عواقب بدی خواهد داشت.

مسلم صالحی

به گزارش می متالز، مسلم صالحی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه فروش اوراق قرضه یکی از استراتژی‌های نه چندان موثر دولت برای جبران کسری بودجه است، گفت: اوراقی که دولت مجبور می‌شود، هر ساله در زمان سررسید مقرر مبلغی را همراه با سود به خریدار اوراق بپردازد که این اقدام، وضعیت بودجه‌ای دولت را هر سال تضعیف‌تر می‌کند.

نماینده مردم اقلید در مجلس با اشاره به اینکه صرفه‌جویی در بحث هزینه‌ها بویژه هزینه‌های جاری دولت یکی از بهترین راهکارها برای تامین کسری بودجه است، افزود: هزینه‌های جاری در سیستم و سازمان‌های دولتی زیاد است و باید اصلاح شود.

وی همچنین اصلاح نظام مالیاتی را در کشور راهی مناسب برای تامین بودجه سالیانه دانست و اظهار کرد: اخذ مالیات از منازل خالی و خودروهای لوکس سالهاست در صف اجرا قرار گرفته و هنوز عزم جدی برای انجام آن وجود ندارد.

 

هدایت نقدینگی به سمت بازارهای مولد بهترین راهکار

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: از سوی دیگر باید تلاش شود تا وابستگی بودجه به فروش نفت براساس فرمایشات مقام معظم رهبری کاهش یابد، در وضعیت کنونی با کاهش فروش نفت، بسیار بهتر است دولت هم تلاش کند تا منابع بهتری را در بودجه مدنظر قرار دهد.

صالحی تصریح کرد: جمع‌آوری سرمایه‌های در اختیار مردم و هدایت این نقدینگی به سمت حوزه‌های مولد صنعت و تولید بهترین راهکار برای افزایش بودجه است که البته اکنون دولت تلاش دارد تا با عرضه و فروش سهام شرکت‌ها در بازار بورس این کار را انجام دهد و تا حدودی هم در این موضوع موفق بوده است.

نماینده مردم اقلید در مجلس با بیان اینکه عرضه سهام شرکت‌های دولتی در قسمت‌هایی هم می‌تواند خطرناک باشد، گفت: زمانی که کارخانه‌ای تنها یک تابلو است و در بورس با قیمت بالا خرید و فروش می‌شود پس می‌توان اعلام کرد که رشد حبابی هم در بازار بورس وجود دارد و در صورت ترکیدن عواقب بدی خواهد داشت و شاهد دوباره ماجرای موسسات مالی و اعتباری در کشور خواهیم بود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: فروش سهام در بازاربورس باید در چارچوب و ضوابط مشخص و تابع شرایط انجام شود، بنابراین هدایت نقدینگی به سمت صنایع مولد می‌تواند موجب رشد و توسعه اقتصادی در کشور شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

جزییات عرضه عمده ۸.۵ درصدی سهام بانک پارسیان

می متالز - بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای جزییات عرضه عمده ۸.۵ درصدی سهام بانک پارسیان را اعلام کرد.
 

بیشترین ریزش شاخص سهام بیمه به اتکایی امین رسید

می متالز - در آخرین روز کاری هفته معاملات بورس تهران شاهد کاهش تغییرات اندک شاخص سهام بیمه در بورس و فرابورس بودیم.
 در جلسه هیات دولت انجام شد؛

دستور مهم رئیس جمهور برای زمانبندی منظم عرضه سهام دولتی در بازار بورس/ واگذاری سهام دولت به ارزش تقریبی ۳۲ هزار میلیارد تومان به سازمان تأمین اجتماعی بابت رد دیون دولت / تصویب آیین نامه اجرایی درخصوص بازنشستگی پیش از موعد همسران و فرزندان شاغل شهدا / تاکید بر تعامل ، تفاهم ، وحدت و انسجام با سایر قوا

می متالز - جلسه روز چهارشنیه هیات دولت به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رئیس جمهوری برگزار شد و در آن موضوعاتی از قبیل برنامه همکاری ۲۵ ساله جمهوری اسلامی ایران با جمهوری خلق چین، مسکن، بورس، ارز و واگذاری سهام دولت در بازار بورس مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و رئیس جمهور در هر مورد دستورات لازم را صادر کرد.
 رئیس جمهور در جلسه هیات دولت:

بورس باید با استحکام به راه خودش ادامه دهد؛ همه مسوولیم که از اموال مردم به خوبی حراست کنیم /30 درصد سهام عدالت آزاد شده، 30 درصد در عید غدیر و 30 درصد سهام هم برای 22 بهمن آزاد می شود/ تخلف و فشار برخی صادرکنندگان به مردم قابل تحمل نیست؛ صادرکننده کالا و خدمات موظف است ظرف سه ماه پولش را برگرداند / تقدیر از مواضع روسای دو قوه در حمایت از برخورد با صادرکنندگان متخلف/ لغو قطعنامه های فصل هفتمی، کاری بی نظیر در جهان و یک پیروزی سیاسی دائمی در تاریخ ایران است/ دولت همیشه خواهان روابط صمیمی و برادرانه با دیگر قوا است و این تصمیم را ادامه می دهیم/ الان شرایط تنش و بگو مگو نیست؛ صمیمانه و تحت حمایت های رهبر معظم انقلاب، دست خود را به سوی سایر قوا و نیروهای مسلح دراز می کنیم/تشریح اقدامات گسترده دولت در حوزه تامین مسکن

می متالز - رئیس جمهور، اعمال فشار، مایوس سازی، ایجاد تفرقه و جدایی میان ملت و نظام و اختلاف میان قوا را هدف اصلی آمریکا و رژیم صهیونیستی دانست و با تاکید بر اینکه" خواست ملت، دست در دست هم قرار دادن سه قوه برای حل مشکلات کشور است"، اظهارداشت: دولت همیشه خواهان روابط صمیمی و برادرانه در چارچوب قانون اساسی با دیگر قوا است و به این سیاست خود ادامه خواهد داد.
 از شنبه ۲۱ تیر به مدت ۵ روز کاری صورت می‌گیرد؛

پذیره‌نویسی صندوق با درآمد ثابت اعتماد داریک در فرابورس

می متالز - بازار فرابورس ایران از شنبه ۲۱ تیرماه به مدت ۵ روز کاری میزبان پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت اعتماد داریک در نماد «داریک» خواهد بود تا به گفته ابوالفضل شهرآبادی مدیر این صندوق، بازار سرمایه شاهد معرفی یک فرصت جدید سرمایه‌گذاری برای فعالان این بازار باشد.
 

تحلیل کارگزار از حال و آینده کوتاه مدت بازار سهام / ارتباط بورس با دلار

می متالز - کارگزار بورس با پیش بینی نبود اصلاح سنگین شاخص بورس گفت: باید منتظر ماند و دید که بانک مرکزی دلار نیمایی را در نرخ ۱۸ هزار تومان به ثبات می‌رساند یا خیر؟
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما