خبر
بازار مسکن  
بیگی نژاد:

رئیس‌جمهور وارد میدان تولید مسکن شود

می متالز - نماینده مجلس یازدهم گفت: ماحصل نشست های متعدد نمایندگان مجلس برای ساماندهی بازار مسکن و عملکرد وزارت راه و شهرسازی این است که تا زمانی که شخص رئیس جمهور وارد عرصه و میدان ساماندهی بازار مسکن نشود، نمی توان به عملکرد و اقدامات وزارتخانه ها امید داشت.

به گزارش می متالز، هادی بیگی‌نژاد با اشاره به نشست روز گذشته نمایندگان مجلس برای بررسی بازار مسکن، گفت: تلاش نمایندگان مجلس برای ساماندهی بازار مسکن بسیار مطلوب بوده و بحث های کارشناسی خوبی نیز در این نشست ها مطرح شده است، در نشست روز گذشته مسئولان وزارت راه و شهرسازی، بانک مسکن و مدیران و کارشناسان مربوطه حضور یافتند تا طرح مجلس برای ساماندهی بازار مسکن بدون نظر دولت و وزارتخانه های مربوطه تدوین نشود.

هادی بیگی نژاد

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به نظر من، ماحصل نشست های متعدد نمایندگان مجلس برای ساماندهی بازار مسکن و عملکرد وزارت راه و شهرسازی این است که تا زمانی که شخص رئیس جمهور وارد عرصه و میدان ساماندهی بازار مسکن نشود، نمی توان به عملکرد و اقدامات وزارتخانه ها امید داشت.

وی گفت: اگر رئیس جمهور به حوزه مدیریت بازار مسکن ورود نکند، تلاش تمام مسئولان از جمله وزارتخانه ها، دستگاه های اجرایی و مجلس آب در هاون کوبیدن است، زیرا تنها شخص رئیس جمهور می تواند تمام دستگاه ها را برای تولید مسکن ارزان قیمت و مدیریت بازار بسیج کند.

 

تولید مسکن و رفع مشکلات آن نیازمند انسجام و عزم ملی است

بیگی نژاد افزود: امروز تولید مسکن و رفع مشکلات آن نیازمند انسجام و عزم ملی است و تنها رئیس جمهور می تواند تمام بخش ها را هماهنگ کند، به طور مثال در شرایط کنونی موضوع تولید مسکن ارزان قیمت برای اقشار ضعیف جامعه مطرح شده است، حال اگر وزارتخانه زمین رایگان را در اختیار طرح قرار دهد، باز هم قیمت تمام شده مسکن بسیار بالا خواهد بود و خانوارها توان خرید مسکن را نخواهد داشت.

وی ادامه داد: اما اگر رئیس جمهور به عرصه تولید مسکن ورود کند، می توان تمام بخش ها از جمله زمین، مصالح ساختمانی و عوارض و مالیات را به صورتی تأمین کرد تا قیمت تمام شده مسکن بسیار پایین بیاید. از این رو نمایندگان مجلس شورای اسلامی در راستای ساماندهی بازار مسکن حرکت خواهند کرد، حال اگر رئیس جمهور و دولت در این مسیر با مجلس همراه نباشند، قطعا مجلس از ابزارهای قانونی استفاده خواهد کرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رئیس جمهور در جلسه هیات دولت:

بورس باید با استحکام به راه خودش ادامه دهد؛ همه مسوولیم که از اموال مردم به خوبی حراست کنیم /30 درصد سهام عدالت آزاد شده، 30 درصد در عید غدیر و 30 درصد سهام هم برای 22 بهمن آزاد می شود/ تخلف و فشار برخی صادرکنندگان به مردم قابل تحمل نیست؛ صادرکننده کالا و خدمات موظف است ظرف سه ماه پولش را برگرداند / تقدیر از مواضع روسای دو قوه در حمایت از برخورد با صادرکنندگان متخلف/ لغو قطعنامه های فصل هفتمی، کاری بی نظیر در جهان و یک پیروزی سیاسی دائمی در تاریخ ایران است/ دولت همیشه خواهان روابط صمیمی و برادرانه با دیگر قوا است و این تصمیم را ادامه می دهیم/ الان شرایط تنش و بگو مگو نیست؛ صمیمانه و تحت حمایت های رهبر معظم انقلاب، دست خود را به سوی سایر قوا و نیروهای مسلح دراز می کنیم/تشریح اقدامات گسترده دولت در حوزه تامین مسکن

می متالز - رئیس جمهور، اعمال فشار، مایوس سازی، ایجاد تفرقه و جدایی میان ملت و نظام و اختلاف میان قوا را هدف اصلی آمریکا و رژیم صهیونیستی دانست و با تاکید بر اینکه" خواست ملت، دست در دست هم قرار دادن سه قوه برای حل مشکلات کشور است"، اظهارداشت: دولت همیشه خواهان روابط صمیمی و برادرانه در چارچوب قانون اساسی با دیگر قوا است و به این سیاست خود ادامه خواهد داد.
 

ظرفیت ‌بندر ‌چابهار ۴ برابر شده است

می متالز - وزیر راه و شهرسازی گفت: روند توسعه و بهره‌برداری از بندر «شهید بهشتی» چابهار از سال ۱۳۹۶ تاکنون افزایش ۴ برابری داشته که این امر یک رکورد محسوب می‌شود.
 

ریل‌گذاری راه‌آهن چابهار - زاهدان آغاز شد

می متالز - ریل‌گذاری راه‌آهن چابهار-زاهدان با فرمان وزیر راه و شهرسازی آغاز شد.
 

برنامه‌های جدید دولت برای تحقق شعار جهش تولید

می متالز - رییس‌جمهور با اشاره به اهمیت بهره‌برداری از معادن در راستای جهش تولید گفت: باید بخش بزرگی از معادن کشور که منجمد است مولد شود و در این راستا اگر افرادی که معادن در اختیار آنهاست در فرصتی که موفق به بهره برداری نشوند باید این معادن آزاد شود.
 بازدید معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار با همراهی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه و مدیر کل بنیاد مسکن استان از مناطق زلزله زده ترکمانچای؛

افتتاح واحد مسکونی بازسازی شده/بازدید از ایستگاه راه آهن ترکمانچای و پل روگذر شهر میانه

می متالز - حمتی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار با همراهی محمدرضا مشایخی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه و باباپور مدیرکل بنیاد مسکن با حضور در بخش زلزله زده ترکمانچای از روستاهای کلهر، ورزقان، ورنکش و دستجرد از نحوه ساخت و بازسازی مساکن زلزله زده این روستاها و پروژه های عمرانی ایستگاه راه آن ترکمانچای و پل روگذر شهر میانه بازدید نمودند.
 

سبک ۱۱ کشور برای تنظیم بازار اجاره مسکن در "وضعیت غیرعادی"

می متالز - روش ۱۱ کشور موفق دنیا در حوزه اجاره‌داری برای تنظیم بازار اجاره در شرایط غیرعادی ناشی از شیوع ویروس کرونا در دنیا تشریح شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما