خبر
دانشگاه ها   مراکز تحقیقاتی  
ظرفیت‌های آزمایشگاهی؛ خدمات تحقیقاتی ۷/ در گفتگو با آنا مطرح شد؛

خیز دانشگاه آزاد اسلامی گلستان برای توسعه آزمایشگاه‌های همکار/ دوره‌های آموزش تخصصی دستگاهی برگزار می‌شود

می متالز - رئیس مرکز خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه آزاد اسلامی گلستان گفت: «اخذ مجوز و توسعه آزمایشگاه‌های همکار با شبکه راهبردی ریاست جمهوری، غذا و داروی وزارت بهداشت، امین محیط‌ زیست و اداره گمرک در دستور کار این دانشگاه است.»

به گزارش می متالز، در ادامه سلسله گزارش‌ها و گفتگوهای معرفی ظرفیت‌های آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور در شماره هفتم مجموعه ظرفیت‌های آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان در گفتگو با رئیس مرکز خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی این دانشگاه منتشر می‌شود.

محمد حبیبی‌جویباری، رئیس مرکز خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه‌ آزاد اسلامی گلستان، درباره ارزیابی خود از ظرفیت‌های آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان گلستان اظهار کرد: «مجموعه آزمایشگاه‌های واحدهای استان گلستان با بیش از ۲۰ باب آزمایشگاه کاملاً پیشرفته در حال ارائه خدمات تخصصی به دانشجویان، محققان و صنعتگران استان و سایر نقاط کشور هستند.»

وی افزود: «در این مجموعه، آزمایشگاه‌های آنالیز مواد شیمیایی و طبیعی، مواد غذایی، آزمایشگاه‌های کشت بافت و میکروبیولوژی، آزمایشگاه‌های سلامت (تربیت‌بدنی)، کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های بتن و مکانیک خاک و ... علاوه بر دارا بودن امکانات پیشرفته از متخصصان و کارشناسان برجسته‌ای بهره‌مند هستند.»

رئیس مرکز خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه آزاد اسلامی گلستان در پاسخ به این پرسش که از چه دستگاه‌ها و تجهیزات شاخص آزمایشگاهی در این دانشگاه برخوردار هستید، عنوان کرد: «دستگاه‌هایی مانند Gc/Ms مدل اجیلنت ساخت آمریکا، دستگاه HPLC مدل اجیلنت ساخت آمریکا، دستگاه جذب اتمی (A.A.) مدل واریان ساخت آمریکا و ... ازجمله دستگاه‌های شاخص در آزمایشگاه‌های استان هستند.»

حبیبی‌جویباری در پاسخ به این پرسش که کاربرد این دستگاه‌ها برای چه گروه‌های تحصیلی و پژوهشی است؟ بیان کرد: «این دستگاه‌ها بیشتر در زمینه آنالیز ترکیبات شیمیایی و طبیعی کاربرد دارند.»

وی با اشاره به تبدیل آزمایشگاه‌ها به آزمایشگاه همکار استاندارد توضیح داد: «آزمایشگاه آنالیز ترکیبات طبیعی و شیمیایی مرکز خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان گلستان به آزمایشگاه همکار استاندارد تبدیل شده است.»

برگزاری دوره‌های تخصصی و آموزش تخصصی دستگاهی

رئیس مرکز خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه‌ آزاد اسلامی گلستان در پاسخ به این پرسش که تاکنون چه اقداماتی برای گسترش دانش آزمایشگاهی و علمی دانشگاه‌تان داشته‌اید؟ خاطرنشان کرد: «تشکیل مرکز خدمات آزمایشگاهی در سازمان مرکزی یک جهش در این زمینه محسوب می‌شود و برگزاری دوره‌های تخصصی و آموزش تخصصی دستگاهی و ... برای استفاده دانشجویان، محققان و صنایع در حال اجراست.»

حبیبی‌جویباری درباره برنامه‌های مرکز متبوع خود برای کمک به رونق و جهش تولید یادآور شد: «به‌منظور توسعه خدمات تخصصی برای ارائه به صنایع و متقاضیان درون‌استانی و ... و کمک به جهش تولید، سعی داریم علاوه‌بر تمدید مجوزهایی که از قبل اخذ شده است به توسعه آزمایشگاه‌های همکار شبکه راهبردی ریاست جمهوری و آزمایشگاه همکار غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و آزمایشگاه همکار و امین محیط زیست و اداره گمرک اقدام و مجوزهای لازم را اخذ کنیم.»

وی درباره فعالیت‌های مرکز خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه‌ آزاد اسلامی گلستان در زمینه سامانه‌های «ساها» و «ساتا» گفت: «ارائه خدمات آزمایشگاه تخصصی به دانشجویان و محققان در قالب طرح ساها و ارائه خدمات خاص به صنایع و محققان در قالب خدمات آزمایشگاه‌های همکار با سازمان‌ها یا ساتا صورت می‌گیرد و این خدمات بیشتر شامل ارائه خدمت تأیید یا رد موارد ارائه‌شده برای آنالیز است.»

رئیس مرکز خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان گلستان در پاسخ به این پرسش که آیا در دوره مبارزه با کرونا موفق به تولید محصولات بهداشتی و درمانی شده‌اید، اظهار کرد: «به همت محققان و استادان در زمینه تولید ماسک‌های پیشرفته و تولید دستگاه ضدعفونی‌کننده محیطی و تولید گان و ماسک و ... محصولات خوبی تولید و ارائه شده‌اند.»

حبیبی‌جویباری در پاسخ به این پرسش که آیا موفق به پیوستن به شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های معاونت علمی ریاست جمهوری شده‌اید، تصریح کرد: «بله، اکنون برخی از آزمایشگاه‌ها عضو فعال شبکه راهبردی ریاست جمهوری شده و در حال ارائه خدمات هستند.»

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بسته حمایت از صادرات گمرک ایران ابلاغ شد

می متالز - پیرو بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی و در راستای اهداف عالی سازمان جهت حمایت از واحدهای تولیدی به منظور رونق و جهش تولید، بسته حمایت از صادرات گمرک ایران به کلیه گمرکات کشور جهت اجرا ابلاغ شد.
 آمارهای اداره کل گمرک چین نشان داد:

کاهش واردات کالاهای پایه در بزرگ‌ترین وارد‌کننده جهان

می متالز - واردات کالاهای پایه چین از جمله نفت خام، سنگ آهن و دانه‌های سویا در ماه آگوست سال‌جاری نسبت به ماه پیش از خود دچار کاهش شد. چین بزرگ‌ترین وارد‌کننده نفت خام جهان و خریدار اصلی مس، سنگ آهن و دانه‌های سویا در میان تمامی کشورها محسوب می‌شود.
 

تکلیف "اقلام پروانه نشده" در گمرک مشخص شد

می متالز - معاون امور فنی و گمرکی گمرک ایران از رفع مشکل اقلام پروانه نشده در گمرکات برای تامین اعتبار در بانک ها خبر داد.
 درپی مناقشه تجاری

آمریکا تعرفه‌های گمرکی بر آلومینیوم کانادا را لغو کرد

می متالز - آمریکا با لغو تعرفه‌های گمرکی بر آلومینیوم وارداتی از کانادا، موجب کاهش تنش‌های تجاری با این کشور شد؛ تصمیمی که اتاوا بلافاصله از آن استقبال کرد.
 دبیر انجمن سازندگان قطعات خودرو:

۶۰ هزار خودروی ناقص به‌زودی تکمیل و تحویل مشتری می‌شود

می متالز - دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو گفت: با همکاری گمرک و ترخیص محموله‌های باقی‌مانده، به‌زودی حدود ۶۰ هزار دستگاه خودروی ناقص مانده دو خودروساز بزرگ کشور تکمیل شده و به دست مشتریان می‌رسد.
 ایجاد گمرک در سنگان خواف؛

زمینه‌ساز صادرات سنگ آهن از خراسان رضوی

می متالز - رییس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با ارایه پیشنهادی مبنی بر ایجاد گمرک در منطقه سنگان از توابع شهرستان خواف گفت: احداث این گمرک در سنگان می‎تواند زمینه‌ساز صادرات سنگ آهن از گمرک خراسان رضوی به جای صادرات آن از گمرکهای جنوب کشور شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما