خبر
بورس و سهام  
فردین آقا بزرگی پیش بینی کرد؛

تداوم ورود نقدینگی، عامل رشد بازار

می متالز - مدیرعامل کارگزاری بانک دی معتقد است هدایت نقدینگی موجود در کشور به بورس سرنوشت این بازار را تعیین کرده و شاخص تورم زا نیست.

به گزارش می متالز، فردین آقا بزرگی به شرایط فعلی اقتصاد اشاره کرد و گفت: با توجه به پول محور بودن اقتصاد کشورمان نمی‌توان بخش های متصل به یکدیگر را جدا سازی و تحلیل کرد اما تجربه نشان داده هدایت نقدینگی به بازارها رکود یا صعود آنها را تعیین می کند.

وی ادامه داد: هر زمان نقدینگی به بازار بخصوصی تزریق شود این شبهه بوجود می آید که آیا نقدینگی عامل رشد بوده یا تورم، چرا که در چارچوب فضای اقتصادی همه کشورها ارتباط تنگاتنگی میان متغیرهای اثرگذار مانند حجم نقدینگی، تولید ناخالص ملی، نرخ تورم، نرخ بیکاری و ... وجود دارد بنابراین هر تغییر و تحولی مطمئنا دستخوش یکی از این عوامل خواهد بود.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: طی چند سال اخیر با سیاست های پولی بازارها تحت تاثیر  نقدینگی قرار گرفته اندو اکنون  استقبال عموم از بازار سرمایه باعث رشد شاخص و قیمت سهام شده و شاخص تورم زا نیست.

آقا بزرگی به پیش بینی روند بازار پرداخت و گفت: حجم بالای نقدینگی، حمایت های دولت از بورس و بازارهای موازی غیر قابل اطمینان عامل های ادامه صعود بازار سرمایه هستند و به عقیده بنده رشد بازار با شیب ملایم ادامه خواهد داشت.

وی افزود: طی چند هفته اخیر که بازارهایی همچون مسکن، طلا و ارز بار دیگر افزایش نرخ را تجربه کردند متوجه شدیم که هیچ تهدیدی برای بورس وجود ندارد. رقم لازم برای سرمایه گذاری بازار هایی مانند خودرو و مسکن بیش از اندازه بالاست و اکثریت مردم توان سرمایه گذاری در این بخش را ندارند و در آن سو سرمایه گذاری در بازار  ارز و طلا و سکه خطر خاص خود را دارد و این در حالی است که مردم می توانند با سرمایه اندک، بازدهی معقول و مطمئنی از بورس کسب کنند، بنابراین استقبال از این بازار کماکان ادامه خواهد داشت.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 نایب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران مطرح کرد؛

ضرورت پرهیز از رفتارهای هیجانی توسط سهامداران تازه‌وارد

می متالز - عباس آرگون با بیان اینکه ذات بازار سرمایه همراه با نوسان است، به افرادی که به تازگی کد بورسی دریافت کرده‌اند توصیه کرد از رفتارهای هیجانی در بورس خودداری کنند.
 طبق مصوبه هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار؛

شناسایی الکترونیکی مشتریان در بازار سرمایه بلامانع اعلام شد

می متالز - مصوبه هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در موضوع "شناسایی الکترونیکی مشتریان و انعقاد قرارداد الکترونیکی" اعلام شد.
 رییس سازمان بورس و اوراق بهادار خبر داد:

تقویت استقلال و حمایت از بالاترین مقام اجرایی مالی اشخاص تحت نظارت با تصویب هنجارها و اصول رفتاری

می متالز - "هنجارها و اصول رفتاری بالاترین مقام اجرایی مالی اشخاص حقوقی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار" در راستای شفافیت وظایف و اصول رفتاری و صیانت از حقوق آن مقام و تقویت استقلال و هویت بخشی بیشتر به ایشان مورد تصویب هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار قرار گرفت.
 کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد؛

تحکیم پیوند بورس و مسکن در تالار نقره ای/ چهارشنبه ۲۹ مرداد، نخستین عرضه ملک در بورس کالا

می متالز - یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به عرضه روز چهارشنبه نخستین ملک در بورس کالای ایران گفت: شفافیت، کمک به متولیان حوزه مسکن برای تصمیم گیری بهتر و کاهش هزینه مبادلات و برگزاری مزایده ها در فروش املاک نهادهای دولتی و غیر دولتی از جمله اصلی ترین مزایای عرضه املاک و مستغلات در بورس کالاست.
 کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد:

افزایش سرمایه از محل صرف سهام

می متالز - هیچ کدام از شاخص ها، نمایانگر وضعیت کل سهم های بازار نیستند و حتی اگر شاخص کل بورس و شاخص هم وزن، صعودی باشند؛ ممکن است برخی سهم های بازار منفی باشند و این انتقاد از سوی بعضی سهامداران که چرا با اینکه سهم های سبد ما، منفی است، ولی شاخص کل مثبت شده منطقی و صحیح نیست.
 کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

رنگ باختن روش‌های معقول تحلیل "بورس" با افزایش قیمت‌ها

می متالز - در این روز‌ها با توجه به اینکه بحث سودآوری و نسبت‌های نرمالی که در بازار استفاده می‌شد، تقریبا با افزایش قیمت‌ها رنگ باخته است، بنابراین روش‌های معقولی که در بازار مورداستفاده قرار می‌گرفت، کارایی خود را از دست داده و لازم است مسائل واضح‌تر مورد تحلیل قرار گیرند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما