خبر
مواد معدنی   ماشین آلات و تجهیزات معدنی   بورس و سهام  
صلاحی:

انتقال هپکو به ایمیدرو منتظر مصوبه هیات وزیران است/ عدم رونق تولید تحت تاثیر مسائل کارگری!

می متالز - سخنگوی کمیته بررسی واگذاری هپکو با اشاره به اینکه عدم رونق تولید در این کارخانه تحت تأثیر مسائل کارگری است، گفت: انتقال شرکت به ایمیدرو منتظر مصوبه هیات وزیران است.

به گزارش می متالز، جواد صلاحی، سخنگوی کمیته بررسی واگذاری هپکو با اشاره به اینکه سهام این شرکت از سال گذشته در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته است، اظهار کرد: در حال حاضر فرایند واگذاری هپکو به وزارت صنعت، معدن و تجارت طی می‌شود.

صلاحی بیان کرد: هدف از واگذاری شرکت به وزارت صنعت، معدن و تجارت، افزایش تولید تجهیزات در این شرکت است.

سخنگوی کمیته بررسی واگذاری هپکو عدم رونق تولید در هپکو را تحت تأثیر مسائل کارگری دانست و افزود: این واگذاری می‌تواند ضمن تأمین مطالبات کارگران، باعث بهره وری و افزایش تولید در هپکو شود.

وی ادامه داد: برای انتقال سهام هپکو به ایمیدرو، نیاز به مصوبه هیات وزیران است و در این مصوبه قرار است نحوه و چهارجوب واگذاری مشخص شود. اما پیش از این واگذاری، وزارت صنعت، معدن و تجارت با تشکیل کمیته بررسی مسائل هپکو، ارزیابی‌های لازم را انجام می‌دهد.

گفتنی است؛ شرکت هپکو از سال ۸۵ به بخش خصوصی واگذار شده و در آن زمان تولید شرکت سالانه بیش از ۲۰۰۰ دستگاه خودرو و تجهیزات سنگین راه سازی بوده است. اما پس از گذشت چند مدیریت ناکارآمد و شیوه‌های اشتباه در هپکو باعث شد، تولید از این مجموعه عظیم اقتصادی رخت بربندند. کارگران هپکو به دنبال تأمین حقوق خود از طریق بازگشت رونق تولید به کارخانه هستند.

کد خبر: 115753
تاریخ: 1399/04/15 - 18:09
منبع: خبرگزاری دانشجو

هپکو  ایمیدرو  جواد صلاحی  سازمان خصوصی سازی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

هپکو و دولت بدهکار

می متالز - با مصوبه دولت و در راستای پرداخت بدهی به سازمان تأمین اجتماعی قرار است سهام ۹ شرکت جدید به ارزش ۳۲۰ هزار میلیارد ریال به سازمان تأمین اجتماعی واگذار شود.
 

رشد گام‌به‌گام درآمد پتروشیمی کارون

می متالز - شرکت پتروشیمی کارون از رشد 24 درصدی درآمد عملیاتی این شرکت در سال مالی 1398 نسبت به دوره مشابه سال قبل خبر داد.
 در جلسه اعضای کمیسیون اصل ۹۰ با رئیس قوه قضائیه صورت گرفت؛

تأکید نمایندگان بر رفع مشکلات کارگران هفت تپه و هپکو/ رسیدگی خارج از نوبت پرونده‌های ارجاعی کمیسیون اصل 90 به قوه قضائیه

می متالز - اعضای کمیسیون اصل 90 در جلسه با رئیس قوه قضائیه بر رفع مشکلات کارگران هفت تپه و هپکو تأکید کردند.
 

دغدغه اصلی کارگران هپکو کلکسیون وعده‌های پوچ مسوولین است/ ادعای حمایت متولی کار استان از مدیران نامرئی هپکو

می متالز - کارگران شرکت هپکو اعلام کردند: دغدغه اصلی کارگران شرکت پرداخت حقوق نیست، بلکه مهم‌ترین آن کلکسیون وعده‌های پوچ و توخالی مسوولین در خصوص رفع مشکلات شرکت است.
 استاندار مرکزی:

۲ هزار میلیارد ریال برای تحقق قرارداد هپکو با وزارت راه اختصاص یافت

می متالز - استاندار مرکزی گفت: ۲ هزار میلیارد ریال از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور در راستای تحقق قرارداد هپکو به وزارت راه و شهرسازی اختصاص یافته که این مهم حاصل پیگیری از سال گذشته است.
 دور جدید اعتراضات کارگران هپکو؛

اعتراضات کارگران هپکو به نبود کار در این کارخانه و پاسخگو نبودن مدیران این شرکت نسبت به عملکرد خود، به نهمین روز رسید.

می متالز - اعتراضات کارگران هپکو به نبود کار در این کارخانه و پاسخگو نبودن مدیران این شرکت نسبت به عملکرد خود، به نهمین روز رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما