خبر
اقتصاد   بورس و سهام  
پورابراهیمی در تشریح نشست کمیسیون اقتصادی:

فرصت ها و تهدیدات بازار سرمایه بررسی شد

می متالز - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی فرصت ها و تهدیدات بازار سرمایه در کمیسیون متبوعش خبر داد.

نشست کمیسیون اقتصادی مجلس با حضور وزیر اقتصاد

به گزارش می متالز، محمدرضا پورابراهیمی داورانی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با حضور در جمع خبرنگاران، در تشریح نشست امروز این کمیسیون با وزیر اقتصاد و دارایی، گفت: به دلیل دغدغه‌ی نمایندگان درباره بازار سرمایه به واسطه روند صعودی قیمت سهام شرکت‌های بورسی و افزایش شاخص در هفته‌های اخیر، بررسی وضعیت بازار سهام در دستورکار کمیسیون اقتصادی قرار گرفت.

 

روند صعودی قیمت سهام شرکت های بورسی با نرخ های بازدهی هم خوانی ندارد

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: به زعم نمایندگان روند صعودی قیمت سهام شرکت های بورسی، با نرخ های بازدهی، عملیات واقعی شرکت ها، وضعیت شاخص‌های کلان اقتصادی مانند نرخ رشد اقتصاد و شاخص های اقتصادی منطقه ای و بین المللی، هم خوانی ندارد.

وی با بیان اینکه در نشست امروز علاوه بر بررسی دغدغه ها، فرصت های بازار سرمایه از جمله تامین مالی دولت و بخش خصوصی پیگیری شد، اظهار کرد: عرضه هایی که دولت از آن نام می برد، عمدتا سهام شرکت هایی است که پیش از این عرضه شده اند، به طور مثال سهام شرکت هایی که پیش از این از طریق هلدینگ ها عرضه شدند، مجددا از طریق ساختار بالادستی عرضه می شوند به این معنا که سهام یک شرکت دو یا سه بار در لایه های مختلف عرضه می شود.

 

اطلاع رسانی به مردم درباره سرمایه گذاری در بورس در دستورکار وزارت اقتصاد قرار گیرد

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه زیرساخت های بازار سرمایه در نشست امروز مورد بررسی قرار گرفت، تصریح کرد: نحوه سرویس دهی و وضعیت کارگزاری ها و شرکت هایی که خدمات مشاوه ای ارائه می کنند مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: اطلاع رسانی به مردم درباره سرمایه گذاری در بورس باید در دستورکار وزارت اقتصاد و دارایی، سازمان بورس و شورای عالی بورس قرار گیرد زیرا در حال حاضر مردم صرفا می دانند ورود به بورس مناسب است اما از محتوای آن اطلاع کافی ندارند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در بورس تهران:

تغییر زمان معاملات دو نوبته صنایع از دو روز دیگر اجرا می شود + جزئیات

می متالز - بورس تهران اعلام کرد: در راستای بهبود کارکرد سامانه معاملاتی، زمان بندی جدید جلسات معاملاتی صنایع به صورت موقت تغییر می کند.
 نایب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران مطرح کرد؛

ضرورت پرهیز از رفتارهای هیجانی توسط سهامداران تازه‌وارد

می متالز - عباس آرگون با بیان اینکه ذات بازار سرمایه همراه با نوسان است، به افرادی که به تازگی کد بورسی دریافت کرده‌اند توصیه کرد از رفتارهای هیجانی در بورس خودداری کنند.
 طبق مصوبه هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار؛

شناسایی الکترونیکی مشتریان در بازار سرمایه بلامانع اعلام شد

می متالز - مصوبه هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در موضوع "شناسایی الکترونیکی مشتریان و انعقاد قرارداد الکترونیکی" اعلام شد.
 یک کارشناس بازار قیر و فرآورده های نفتی مطرح کرد:

شفافیت آمار و اطلاعات صنعت قیر به واسطه بورس کالا

می متالز - محسن ورزشکار با اشاره به اینکه بستر معاملاتی بورس کالا، نقش بسیار کلیدی در ایجاد آمار و اطلاعات لازم و شفاف صنعت قیر دارد، گفت: یکی از عوامل اثرگذار بر ایجاد امکان برنامه‌ریزی‌های بلندمدت و کوتاه‌مدت در هر صنعت، دسترسی به آمار و اطلاعات پایه‌ای آن صنعت است به‌طوری که در صورت تولید و انتشار این داده‌ها، هم سیاستگذار و هم فعالان صنعت می‌توانند به نحو بهینه چشم‌اندازهای خود را طراحی کرده و برای رسیدن به آنها تلاش کنند.
 مدیر نظارت بر کارگزاران سازمان بورس به فروشندگان سهام عدالت اعلام کرد؛

اطلاعیه و راهنمای فرآیند فروش سهام عدالت

می متالز - مدیر نظارت بر کارگزاران سازمان بورس و اوراق بهادار، تاکید کرد: مشمولینی که قصد فروش سهام عدالت خود را دارند قبل از هر اقدامی به سامانه استعلام و آزادسازی سهام عدالت مراجعه و در صورت مغایرت ، تلفن همراه و شماره شبای حساب بانکی متعلق به خود را تغییر دهند.
 مدیر عامل بورس انرژی ایران تشریح کرد:

جزییات عرضه اولیه اوراق ۲۰ هزار میلیارد ریالی نفت در بورس

می متالز - مدیر عامل بورس انرژی ایران از جزییات عرضه اولیه قراردادهای سلف موازی استاندارد نفت خام سنگین صادراتی شرکت ملی نفت ایران که در روز یکشنبه (۲۶ مرداد ماه) انجام می‌شود، خبر داد و گفت: حجم این تامین مالی ۲۰ هزار میلیارد ریال است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما