خبر
مس   گاز   برق  
با هدف کاهش برق دریافتی مجتمع از شبکه سراسری

نیروگاه گازی مجتمع مس سرچشمه با تمام ظرفیت در مدار قرار گرفت

می متالز - رئيس نيروگاه گازی مجتمع مس سرچشمه گفت: نيروگاه گازی مجتمع مس سرچشمه از 31 خردادماه سال جاری مانند سال‌های گذشته به‌صورت تمام‌ظرفيت در مدار قرار گرفته است تا افزايش توليد برق توسط اين واحد، سبب كاهش ميزان برق دريافتی مجتمع از شبكه سراسری شود.

به گزارش می متالز، شاهرخ نظافتی كازرونی با اعلام این خبر گفت: در چند سال اخير عواملی از قبيل تغييرات اقليمی (گرمايش زمين) و افزايش سطح رفاه اجتماعی سبب رشد چشمگير بار سرمايشی در ماه‌های گرم سال شده؛ به نحوی كه تامين برق مورد نياز مصرف‌كنندگان در پيك تابستان به چالش جدی برای وزارت نيرو تبديل شده است.

وی تصریح کرد: مجتمع مس سرچشمه با نگاه ملی و از منظر مسووليت اجتماعی، راهكارهايی اتخاذ کرده تا علاوه بر تحقق كمی و كيفی برنامه‌های توليد، ميزان برق دريافتی از شبكه سراسری در پيك تابستان را به حداقل برساند و ضمن كمك به صنعت برق كشور، جهت گذر از بحران پيك فصل تابستان به تداوم برق‌رسانی به مشتركين خانگی منطقه كمك کند.

رئيس نيروگاه گازی مجتمع مس سرچشمه خاطرنشان کرد: در اين راستا نيروگاه گازی از 31 خردادماه همچون سال های گذشته به‌صورت تمام‌ظرفيت در مدار قرار گرفته تا افزايش توليد برق توسط اين واحد سبب كاهش ميزان برق دريافتی مجتمع از شبكه سراسری شود.

نظافتی کازرونی ادامه داد: تحقق اين مهم مستلزم برنامه‌ريزی و انجام فعاليت‌هايی از قبيل اورهال نيروگاه در زمان‌های خارج از پيك فصل، سرويس‌های منظم واحدها در اواخر خردادماه و تلاش شبانه‌روزی پرسنل برای بهره‌برداری از تمام ظرفيت نيروگاه است.

وی توضیح داد: مديريت توأمان توليد و مصرف برق مجتمع مس سرچشمه از طريق افزايش توليد نيروگاه گازی و هم‌زمان كاهش مصرف در كارخانجات مختلف مجتمع (به‌دليل انجام اورهال) محقق می‌شود.
 

مجتمع مس سرچشمه، برترین صنعت استان کرمان در مدیریت برق مصرفی
 

رئيس نيروگاه گازی مجتمع مس سرچشمه در ادامه سخنان خود با بیان اینکه مجتمع مس سرچشمه به عنوان صنعت برتر در مدیریت برق مصرفی در استان کرمان معرفی شده است، عنوان کرد: خوشبختانه در چند سال اخير تعامل سازنده با شركت برق منطقه‌ای كرمان از طريق مشاركت در طرح‌های پاسخگويی بار سبب گرديده كه مجتمع مس سرچشمه به عنوان صنعت برتر در ميان صنايع استان در زمينه مديريت بار شناخته شود و بيش از 44درصد پاداش همكاری صنايع كل استان را به خود اختصاص دهد.

نظافتی کازرونی با برشمردن مزاياي مديريت توامان توليد و مصرف برق مجتمع مس سرچشمه، ابراز داشت: صيانت از سرمايه ملی با كاهش پيك بار كشور، كمك به تداوم برق‌رسانی به مشتركين خانگی منطقه، جلوگيری از قطع برق مجتمع در پيك فصل تابستان، كاهش هزينه برق مجتمع با بهره‌مندی از تعرفه و پاداش همكاری در برنامه‌های پاسخگويی بار شركت برق منطقه‌ای از جمله مزايای مديريت توامان توليد و مصرف برق در مجتمع است.

رئيس نيروگاه گازي مجتمع مس سرچشمه با ابراز امیدواری از اینکه در سال جاری نيز مانند سال‌های گذشته، مجتمع مس از مزايای مديريت توامان توليد و مصرف برق بهره‌مند شود، اضافه کرد: جا دارد از معاون مهندسی و مديريت انرژی، مدير امور برق و نيروگاه‌ها برای راهبری و فراهم ساختن بستر مناسب جهت اجرای برنامه پاسخگويی بار در مجتمع مس سرچشمه تقدير، و همچنين از تلاش مضاعف همکاران سختكوش نيروگاه گازی در بازه زمانی پيك فصل تابستان تشکر کنم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

انعقاد ۴ قرارداد بین دانشگاه ولی عصر رفسنجان و مجتمع مس سرچشمه

می متالز - چهار قرارداد بین دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان و مجتمع مس سرچشمه در راستای استفاده از ظرفیت علمی اساتید و زیرساخت‌های آموزش مجازی این دانشگاه منعقد شد.
 با حضور مدیرعامل شرکت مس؛

جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه و شهربابک برگزار شد

می متالز - جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه و شهربابک با حضور دکتر «اردشیر سعدمحمدی»، مدیرعامل شرکت مس با هدف بررسی عملکرد تولیدی در چهارماهه نخست امسال برگزار شد.
 مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه خبر داد:

بازدهی 125 درصدی سرمایه‌گذاری سرچشمه در سه‌ماهه نخست امسال/ برنامه‌ریزی برای افزایش سوددهی شرکت‌های تابعه در سال 99

می متالز - «علی ارجمندی»، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه با قدردانی از زحمات دکتر «اردشیر سعدمحمدی»، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در زمینه حمایت از شرکت‌های زیرمجموعه و فعال در حوزه صنعت مس گفت: ارزش روز شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه در تاریخ 1399/04/03 معادل 17،338 میلیارد ریال با حجم معامله 13،719،000 است که از حیث ارزش روز و حجم معامله در این روز در مقایسه با شرکت‌های گروه خود به ترتیب رتبه 9 و 13 را دارد.
 رئیس تعمیرات مرکزی برق مجتمع مس سرچشمه خبر داد:

رشد 100درصدی كار در اورهال، برای همياری با خط توليد

می متالز - رئیس تعمیرات مرکزی برق مجتمع مس سرچشمه گفت: در اورهال امسال شاهد افزایش 100درصدی اقدامات در تعمیرات مرکزی برق مجتمع مس سرچشمه هستیم؛ ضمن آن‌که برخی اقدامات برای نخستین‌بار انجام شد.
 

تولید 31 هزار مگاوات انرژی الکتریکی در نیروگاه گازی مجتمع فولاد سبا

می متالز - داریوش دریابار، مدیر خدمات فنی و پشتیبانی مجتمع فولاد سبا گفت: در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق شعار «جهش تولید» و همچنین به‌منظور دست‌یابی به اهداف کلان سازمان و رشد تولید در فولاد سبا، با حمایت مدیر مجتمع فولاد سبا و تلاش مجدانۀ کارکنان قسمت‌های مختلف، مجموعۀ خدمات فنی و پشتیبانی سبا فعالیت‌های چشمگیری را برنامه‌ریزی و اجرا نمود تا ظرفیت تولید در سه‌ماهۀ اول سال 1399 نسبت به زمان مشابه سـال گذشته افـزایش قـابل‌توجـهی داشته باشد.
 

سود «فملی» چقدر افزایش یافت؟

می متالز - افزایش ۲ هزار میلیارد تومانی سود در ملی مس محقق شد. سود «فملی» چقدر افزایش یافت؟
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما