خبر
آهن و فولاد  
عملکرد سه ماهه ۹۹؛

تولید آهن اسفنجی به بیش از ۸.۲ میلیون تن رسید

می متالز - آمار تولید آهن اسفنجی توسط بیش از ۲۰ واحد تولیدی در سطح کشور گویای رقم هشت میلیون و ۲۱۳ هزار و ۸۹۹ تن است که نسبت به مدت مشابه در سال ۹۸ رشد ۱۲ درصدی دارد.

تولید آهن اسفنجی به بیش از ۸.۲ میلیون تن رسید

به گزارش می متالز، برپایه جداول آماری عملکرد فولاد مبارکه، سفیددشت، سبا، فولاد هرمزگان، کاوه جنوب، آهن و فولاد غدیر، میدکو، فولاد خوزستان، خراسان، فولاد میانه، سبزوار، فولاد شادگان، صبا فولاد، فولاد نی‌ریز، آهن وفولاد ارفع، آهن و فولاد گل گهر، (طرح های گوهر و کوثر)، چادرملو، جهان فولاد سیرجان و فولاد بافت، گویای آن است که بیشترین تولید در سه ماهه امسال مربوط به فولاد مبارکه با رقم دو میلیون و ۵۵ هزار و ۲۵۴ تن ثبت شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش سه درصدی دارد.

بالاترین رشد عملکرد مربوط به فولاد بافت با ۲۹۳ درصد بازدهی در مقایسه با سه ماهه سال ۹۸ را نشان می دهد و میدکو هم بیشترین کاهش را با ۴۲ درصد به خود اختصاص داد.

 

رشد ۱۶ درصدی تولید در خرداد ماه

 خرداد ماه امسال واحد های مزبور دو میلیون و ۶۶۱ هزار و ۴۶۶ تن آهن اسفنجی تولید کردند که در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته ۱۶ درصد افزایش تولید نشان می دهد.

بیشترین میزان تولید آهن اسفنجی در آخرین ماه فصل بهار مربوط به فولاد مبارکه با رقم ۶۲۷ هزار و ۲۵۴ تن ثبت شد که رشد سه درصدی در مقایسه با خرداد ۹۸ داشت.

بیشترین بازدهی خرداد ماه در بین واحدهای تولیدی مورد بررسی مربوط به جهان فولاد سیرجان است که با افزایش ۳۳۹ درصدی روبرو شد، ضمن اینکه ذوب آهن در این بخش تولید نداشت و صفر ثبت شده است.

بررسی آمارهای تولید آهن اسفنجی پارسال رقم ۲۷ میلیون و ۳۶ هزار تن را نشان داد که این رقم در مقایسه با ۲۵ میلیون و ۲۵۳ هزار تن عملکرد سال ۹۷ افزایش هفت درصدی را ثبت کرد.

ایران در سال‌های اخیر همواره دومین تولیدکننده آهن اسفنجی پس از هند محسوب می‌شده و راه‌اندازی هفت طرح فولاد استانی که هریک ۸۰۰ هزار تن تا یک میلیون تن ظرفیت تولید آهن اسفنجی دارند، از اقدام‌های موثر در این بخش است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

حفظ نقدینگی برای یازدهمین هفته متوالی در زمین حقیقی ها

می متالز - روند صعودی حاکم بر بورس تهران در حالی پس از ۱۰هفته متوالی متوقف شد و شاخص کل بورس هفته منتهی به ۲۲مردادماه را با کاهش ۲.۹ درصدی سپری کرد که بازیگران حقیقی همچنان در سمت خرید باقی ماندند. به این ترتیب معامله گران خرد بازار برای یازدهمین هفته متوالی توانستند خالص خرید مثبتی را در کارنامه خود ثبت کنند.
 مدیرعامل فولاد مبارکه مطرح کرد:

جهانی شدن و رقابت پذیری؛ بزرگترین مسائل پیش روی صنعت

می متالز - رسالت صنعت فولاد امروز کمک به افزایش رشد اقتصادی، حفظ اشتغال و به گردش درآوردن چرخهای اقتصاد ملی است و از این منظر، دوران حساسی پیش روی این صنعت قرار دارد.
 معاون بهره برداری شرکت فولاد مبارکه تصریح کرد:

فولاد مبارکه تحقق عینی راهبرد «جهش تولید»

می متالز - معاون بهره‌برداری شرکت فولاد مبارکه از تحقق عینی جهش تولید در چهارماهۀ ابتدای سال جاری می‌گوید: تشدید تحریم‌های بین‌المللی علیه بخش‌های مختلف اقتصاد ایران، به‌ویژه صنایع معدنی با محوریت فولاد، امسال را به سالی خاص برای تولید تبدیل کرده است.
 

ثبات نرخ محصولات" فولاد" در بورس کالا

می متالز - ارزش معاملات شرکت در بورس کالا به ۱۵۰ هزار میلیارد ریال رسید.
 

افزایش ظرفیت انبارهای روباز خطوط نورد سرد و گرم

می متالز - کارشناس اجرای پروژه‌های ساختمانی، محوطه‌سازی و اسکلت فلزی فولاد مبارکه از دمونتاژ دو دستگاه جرثقیل 03 و 02 HSM انبار تختال واحد نورد گرم و مونتاژ آن‌ها بر روی انبار صادراتی جدید S10 و انبار جدید کویل واحد 52 خبر داد.
 

اجرای تعمیرات اساسی و چابک سازی ناحیۀ فولادسازی و ریخته گری مداوم

می متالز - مدیریت شرکت فولاد مبارکه در راستای تعهد به مسوولیت‌های اجتماعی خود، با همکاری ادارۀ کل برق منطقه‌ای اصفهان در یک برنامۀ منسجم، تعمیرات اساسی ناحیۀ فولادسازی و ریخته‌گری مداوم را در گرم‌ترین ایام فصل تابستان برنامه‌ریزی و اجرا کرد تا از این طریق در زمان پیک بار شبکۀ سراسری برق، شهروندان عزیز با مشکل کمبود یا خاموشی برق مواجه نشوند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما