خبر
آهن و فولاد   ریلی و راه آهن  

افزایش تولید شمش فولادی و ریل، به‌رغم فشار تحریم‌ها

می متالز - سرپرست وزارت صمت با بیان اینکه سهم حمل ریلی در ایران بسیار کم است، خبر داده است که امسال تولید شمش فولادی به ۴۲ میلیون تن افزایش می‌یابد.

به گزارش می متالز، حسین مدرس خیابانی در مراسم ورود ۶۵ دستگاه انواع ناوگان ریلی به شبکه سراسری راه‌آهن با تاکید بر اینکه وزارت صنعت برنامه گسترده‌ای برای افزایش تولید زنجیره فولاد دارد اظهار کرد: این کار باعث تامین به موقع مواد اولیه و افزایش صادرات و تجارت محصولات فولادی خواهد شد.

این در حالی است که بسیاری از قراردادهای تجاری در صنایع مختلف در چند وقت اخیر به دلیل تلاطمات اقتصادی متاثر تحریم ها و شیوع کرونا، دستخوش کمبود بودجه و عدم پیگیری شده اند. معاون فروش ذوب آهن اصفهان در گفت و گو با خبرنگار ما در اینباره گفت: دولت در حال حاضر پول ندارد و بجای پرداخت وجه، اوراق اسناد خزانه را به ما می پردازد و در این زمینه هم مشکلی پیش نمی آید.

احسان دشتیانه افزود: تحریم ها هم بر روی روند کار ما تاثیر ژرفی نداشته و اگرچه صادرات شمش، به کشورهای شمال آفریقا متوقف شده اما کشورهای جنوب شرق آسیا، عراق و افغانستان همچنان مشتریان ما محسوب می شوندو به عنوان مثال، میلگرد و آهن را به افغانستان صادر می کنیم.

دشتیانه درباره ادامه این روند به رغم تحریم های اقتصادی نیز گفت: این اتفاق خوب به این دلیل می افتد که صنایع معدنی به بخش خصوصی سپرده شده و کانال های مالی که این بخش با تجار خارجی می تواند برقرار کند، بسیار متنوع و زیاد است. بنابراین در این بخش با مشکل خاصی مواجه نیستیم.

وی درباره کیفیت شمش و ریل های تولیدی ذوب آهن نیز گفت: کیفیت محصولات ما در حد مطلوبی هستند و ما به جز اینکه مصرف داخلی ریل برای شرکت راه آهن را تامین می کنیم، به چین هم صادرات دارم. چراکه این کشور تولیدکنندگان شمش را بدلیل ملاحظات زیست محیطی در فصول پاییز و زمستان محدود می کنند و نیاز خود را از تولیدات ما تامین می کنند.

گفتنی است که نخستین بار درکشور ریل ملی یو آی سی ۶۰ ویژه خطوط سرعت بالا در کارخانه ذوب آهن اصفهان به تولید انبوه رسید و راه آهن نیاز خود به تولید ریل را به این طریق بومی سازی کرد. دو نوبت، محموله این محصول فولادی استراتژیک به میزان بیش از هزار تن پروفیل استراتژیک یو آی سی ۶۰ مطابق با استانداردهای جهانی تولید شده است و متخصصان بخش نورد کارخانه ذوب آهن پیش ازاین هم ریل یو آی سی ۳۳ را برای خطوط ریلی قدیمی به تولید انبوه رسانده بودند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اعلام کرد:

واردات ماشین‌آلات فرسوده راه‌سازی به کشور متوقف شد

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: واردات انواع ماشین‌آلات فرسوده راه‌سازی با هدف حمایت گسترده از واحد تولیدی هپکو اراک در سال جهش تولید از سوی وزارت صمت متوقف شد.
 

کاهش اندک محصولات "ذوب"

می متالز - فروش شرکت ذوب آهن اصفهان در بورس کالا به بیش از ۳۱ هزار میلیارد ریال رسید.
 

رشد تولید ۶ قلم کالای معدنی در فصل بهار

می متالز - آمار تولید ۶ قلم کالای منتخب بخش معدن و صنایع معدنی در مدت سه ماهه ابتدایی امسال نشان‌دهنده رشد ۱.۸ تا ۴۶.۳ درصدی در این بخش است.
 

شمش فولادی در چهار ماهه ۹۹ رشد ۹ درصدی داشت

می متالز - تولید شمش فولادی در چهار ماهه نخست امسال با رشد ۹ درصدی نسبت به عملکرد دوره مشابه پارسال به رقم ۹ میلیون و ۴۸۳ هزار تن رسید.
 

خیابانی به سمت وزارت صمت نرسید

می متالز - به‌رغم لابی گسترده مسئول دفتر رئیس‌جمهور و یارانش و بسیج تمامی تشکل‌ها و انجمن‌های تحت پوشش وزارت صمت اعم از اصناف و صنعتگران برای حمایت از حسین مدرس‌خیابانی، وکلای ملت با ۱۰۴ رأی موافق، ۱۴۰ رأی مخالف و ۱۰ رأی ممتنع به وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت رأی ندادند.
 

رئیس هیات حمایت از صنایع منصوب شد

می متالز - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در حکمی احسان خاتمی را به عنوان رئیس هیات حمایت از صنایع منصوب کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما