خبر
زغال سنگ   سرمایه گذاری   انرژی بادی  

شستا" برای احداث نیروگاه بادی در خراسان‌جنوبی سرمایه‌گذاری می‌کند/ افزایش ۱۵۰میلیاردتومانی حجم سرمایه معدن زغال سنگ‌ طبس

می متالز - مدیرعامل شستا از مطالعات امکان‌سنجی صورت‌گرفته برای ایجاد نیروگاه بادی در نهبندان و "درح" خبر داد و گفت: برای ایجاد یک نیروگاه بادی ۲۵مگاواتی ۵۰۰میلیارد تومان سرمایه‌گذاری خواهیم کرد.

به گزارش می متالز، محمد رضوانی‌فر شامگاه دوشنبه در جلسه تبیین ظرفیت‌های استان با قابلیت واگذاری به شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا) از آمادگی کامل این حوزه برای سرمایه‌گذاری در استان خراسان جنوبی خبرداد و گفت: شرکت شستا به‌زودی حجم سرمایه‌گذاری خود را در معدن زغال‌سنگ طبس از 50 میلیارد تومان به 200 میلیارد تومان افزایش خواهد داد.

وی با تأکید به حضور موفق شستا در معدن زغال‌سنگ طبس، خاطرنشان کرد: با عنایت به سودآوری خوبی که سرمایه‌گذاری ما در زغال‌سنگ داشته به این نتیجه رسیدیم که حجم سرمایه‌گذاری‌ها را در این زمینه افزایش دهیم.

مدیرعامل شستا تصریح  کرد: این شرکت برای راه‌اندازی خط دوم استخراج مکانیزه معدن 700 میلیارد تومان هزینه می‌کند.

رضوانی‌فر ادامه داد: با سرمایه‌گذاری بیش از یک‌هزار میلیارد تومانی در زغال‌سنگ طبس، حداقل یک‌هزار و 100 اشتغال مستقیم ایجاد خواهد شد.

وی تأکید کرد: با پیگیری‌های صورت‌گرفته به‌زودی زغال‌سنگ وارد بورس می‌شود و بخشی از نیروهای شاغل در این مجموعه می‌توانند از این فرصت بهره‌مند شوند.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی، سیمان قاین را نیز از مجموعه‌های خوبی عنوان کرد که با سرمایه‌گذاری این حوزه در حال فعالیت است و در زمان حاضر به‌نسبت تناژ تولید در صادرات موفق است.

رضوانی‌فر به مجموعه نمک‌هیدراته جنب کارخانه اشاره کرد و گفت: تصمیم ما بر این است که ظرف 45 روز آینده مطالعات امکان‌سنجی مربوط به این ذخایر را بِروز کنیم و با استفاده از این ظرفیت در ادامه زنجیره قبلی سرمایه‌گذاری 200میلیارد تومانی را در کارخانه سیمان قاین داشته باشیم.

وی اظهار داشت: با افزایش سرمایه‌گذاری در این کارخانه حداقل 350 نفر به اشتغال مستقیم منطقه اضافه می‌شود.

مدیرعامل شستا در ادامه از مطالعات امکان‌سنجی صورت‌گرفته برای ایجاد نیروگاه بادی در نهبندان و درح گفت و تصریح کرد: برای ایجاد یک نیروگاه بادی 25مگاواتی 500 میلیارد تومان سرمایه گذاری خواهیم کرد.

رضوانی‌فر اضافه کرد: با توجه به سودآوری این طرح بنا داریم ظرف 7-8 ماه آینده، توربین‌های لازم را در این نیروگاه 25مگاواتی نصب و راه‌اندازی کنیم.

وی استان خراسان جنوبی را به‌لحاظ تعدد، تنوع و کیفیت معادن از بی‌نظیرترین مناطق کشور خواند و متذکر شد: ظرف چند روز آینده به‌جهت تمرکز بیشتر در کار و آغاز پروژه‌های اکتشافی، دفتر مهندسی تخصصی را در مرکز استان راه‌اندازی می‌کنیم.

مدیرعامل شستا ادامه داد: با توجه به نیاز واحدهای تولیدی مجموعه در مناطق مختلف کشور، بهره‌برداری از معادن بنتونیت، سنگ آهن، سیلیس، خاک صنعتی و مس استان را در برنامه داریم.

وی افزود: بزرگترین مصرف‌کننده سنگ آهن، ذوب‌آهن اصفهان است و 100 درصد تولیدات ذغال طبس نیز به اصفهان می‌رود که بازار بی‌دغدغه‌ای است.

رضوانی‌فر تأکید کرد: سرمایه‌گذاری شستا در معادن بنتونیت شمال خراسان جنوبی قطعی است و به‌زودی اجرایی می‌شود.

مدیرعامل شستا از سرمایه‌گذاری این حوزه در پرورش دام سنگین نیز گفت و یادآور شد: شرکت برای راه‌اندازی یک مجتمع 10هزار رأسی دام سنگین در شیروان اقدام کرده است و با توجه به شرایط استان خراسان جنوبی، این آمادگی را دارد که مشابه آن را در اینجا نیز راه‌اندازی کند.

رضوانی‌فر مجموع سرمایه‌گذاری پیش‌بینی‌شده برای استان را 1800 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: این حجم سرمایه‌گذاری، حداقل برای 1500 تا 1700 نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌کند.

وی متذکر شد: بنا به پیگیری‌های شخص استاندار و وعده‌ای که به ایشان داده‌ایم و البته با عنایت به حجم خدمات ایشان در استان خراسان جنوبی، تمام برنامه‌ها را ظرف 24 ماه آینده عملیاتی خواهیم کرد.

به‌گفته وی حضور مستمر هر 3 تا 4 ماه یک‌بار در استان از دیگر برنامه‌هایی است که در راستای کنترل شرایط و نظارت بر روند اجرای پروژه‌ها انجام خواهد شد تا سرعت کار را بیشتر کند.

مدیرعامل شستا  تأکید کرد: تعهد ما این است که کارها را به‌گونه‌ای انجام دهیم که سرمایه‌گذاری‌ها هرچه سریعتر به نتیجه برسد و اثرات خیر و برکاتش ظهور و بروز کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

پس از شستا بزرگترین عرضه بزرگ بورسی در راه است

می متالز - شنیده شده که صندوق بازنشستگی کشوری، یکی از بزرگترین عرضه های سهام در بورس طی سال 1399 را در دست اجرا دارد.
 

افزایش ارزش بازار «شستا» در مهرماه

می متالز - ارزش بازار شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) در دوره یک ماهه منتهی به ۳۰ مهر ماه سال جاری به مقدار ۳۵ هزار و ۸۰۳ میلیارد و ۵۲۵ میلیون ریال افزایش پیدا کرد.
 

ارزش بازار «شستا» در مهرماه

می متالز - شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با سرمایه ۸۰ هزار میلیارد ریال، صورت وضعیت پرتفوی سرمایه‌گذاری‌ها در دوره یک ماهه منتهی به ۳۰ مهر ۱۳۹۹ را به صورت حسابرسی نشده منتشر کرد.
 طی مهرماه؛

ارزش بازار "شستا" افزایشی بود

می متالز - ارزش بازار شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی در دوره یک ماهه منتهی به ۳۰ مهر ماه ۱۳۹۹، با افزایش ۳۵ هزار و ۸۰۳ میلیارد و ۵۲۵ میلیون ریال به یک بیلیون و ۸۹۱ هزار و ۸۷۰ میلیارد و ۹۷۱ میلیون ریال رسید.
 [گزارش تصویری]

کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی خط تولید استیل کورد در کارخانە بارز سیرجان با حضور مدیرعامل شستا

می متالز - خط تولید استیل کورد کارخانه بارز سیرجان صبح امروز با حضور مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) ، سرپرست گروە صنعتی بارز و جمعی از مقامات استانی کلنگ زنی و عملیات اجرایی ساخت آن آغاز شد.
 

اعلام 2 عرضه اولیه جدید شستا / احتمال بازگشایی شستا در هفته جدید

می متالز - در حالی که خیلی از سهامداران شستا منتظر بازگشایی این نماد بورسی هستند و تا مشخص نشدن بازارگردانی آن این نماد بازگشایی نخواهد شد، اکنون اعلام شده که شستا دو برنامه عرضه اولیه دیگر هم دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما