خبر
زغال سنگ   سرمایه گذاری   انرژی بادی  

شستا" برای احداث نیروگاه بادی در خراسان‌جنوبی سرمایه‌گذاری می‌کند/ افزایش ۱۵۰میلیاردتومانی حجم سرمایه معدن زغال سنگ‌ طبس

می متالز - مدیرعامل شستا از مطالعات امکان‌سنجی صورت‌گرفته برای ایجاد نیروگاه بادی در نهبندان و "درح" خبر داد و گفت: برای ایجاد یک نیروگاه بادی ۲۵مگاواتی ۵۰۰میلیارد تومان سرمایه‌گذاری خواهیم کرد.

به گزارش می متالز، محمد رضوانی‌فر شامگاه دوشنبه در جلسه تبیین ظرفیت‌های استان با قابلیت واگذاری به شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا) از آمادگی کامل این حوزه برای سرمایه‌گذاری در استان خراسان جنوبی خبرداد و گفت: شرکت شستا به‌زودی حجم سرمایه‌گذاری خود را در معدن زغال‌سنگ طبس از 50 میلیارد تومان به 200 میلیارد تومان افزایش خواهد داد.

وی با تأکید به حضور موفق شستا در معدن زغال‌سنگ طبس، خاطرنشان کرد: با عنایت به سودآوری خوبی که سرمایه‌گذاری ما در زغال‌سنگ داشته به این نتیجه رسیدیم که حجم سرمایه‌گذاری‌ها را در این زمینه افزایش دهیم.

مدیرعامل شستا تصریح  کرد: این شرکت برای راه‌اندازی خط دوم استخراج مکانیزه معدن 700 میلیارد تومان هزینه می‌کند.

رضوانی‌فر ادامه داد: با سرمایه‌گذاری بیش از یک‌هزار میلیارد تومانی در زغال‌سنگ طبس، حداقل یک‌هزار و 100 اشتغال مستقیم ایجاد خواهد شد.

وی تأکید کرد: با پیگیری‌های صورت‌گرفته به‌زودی زغال‌سنگ وارد بورس می‌شود و بخشی از نیروهای شاغل در این مجموعه می‌توانند از این فرصت بهره‌مند شوند.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی، سیمان قاین را نیز از مجموعه‌های خوبی عنوان کرد که با سرمایه‌گذاری این حوزه در حال فعالیت است و در زمان حاضر به‌نسبت تناژ تولید در صادرات موفق است.

رضوانی‌فر به مجموعه نمک‌هیدراته جنب کارخانه اشاره کرد و گفت: تصمیم ما بر این است که ظرف 45 روز آینده مطالعات امکان‌سنجی مربوط به این ذخایر را بِروز کنیم و با استفاده از این ظرفیت در ادامه زنجیره قبلی سرمایه‌گذاری 200میلیارد تومانی را در کارخانه سیمان قاین داشته باشیم.

وی اظهار داشت: با افزایش سرمایه‌گذاری در این کارخانه حداقل 350 نفر به اشتغال مستقیم منطقه اضافه می‌شود.

مدیرعامل شستا در ادامه از مطالعات امکان‌سنجی صورت‌گرفته برای ایجاد نیروگاه بادی در نهبندان و درح گفت و تصریح کرد: برای ایجاد یک نیروگاه بادی 25مگاواتی 500 میلیارد تومان سرمایه گذاری خواهیم کرد.

رضوانی‌فر اضافه کرد: با توجه به سودآوری این طرح بنا داریم ظرف 7-8 ماه آینده، توربین‌های لازم را در این نیروگاه 25مگاواتی نصب و راه‌اندازی کنیم.

وی استان خراسان جنوبی را به‌لحاظ تعدد، تنوع و کیفیت معادن از بی‌نظیرترین مناطق کشور خواند و متذکر شد: ظرف چند روز آینده به‌جهت تمرکز بیشتر در کار و آغاز پروژه‌های اکتشافی، دفتر مهندسی تخصصی را در مرکز استان راه‌اندازی می‌کنیم.

مدیرعامل شستا ادامه داد: با توجه به نیاز واحدهای تولیدی مجموعه در مناطق مختلف کشور، بهره‌برداری از معادن بنتونیت، سنگ آهن، سیلیس، خاک صنعتی و مس استان را در برنامه داریم.

وی افزود: بزرگترین مصرف‌کننده سنگ آهن، ذوب‌آهن اصفهان است و 100 درصد تولیدات ذغال طبس نیز به اصفهان می‌رود که بازار بی‌دغدغه‌ای است.

رضوانی‌فر تأکید کرد: سرمایه‌گذاری شستا در معادن بنتونیت شمال خراسان جنوبی قطعی است و به‌زودی اجرایی می‌شود.

مدیرعامل شستا از سرمایه‌گذاری این حوزه در پرورش دام سنگین نیز گفت و یادآور شد: شرکت برای راه‌اندازی یک مجتمع 10هزار رأسی دام سنگین در شیروان اقدام کرده است و با توجه به شرایط استان خراسان جنوبی، این آمادگی را دارد که مشابه آن را در اینجا نیز راه‌اندازی کند.

رضوانی‌فر مجموع سرمایه‌گذاری پیش‌بینی‌شده برای استان را 1800 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: این حجم سرمایه‌گذاری، حداقل برای 1500 تا 1700 نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌کند.

وی متذکر شد: بنا به پیگیری‌های شخص استاندار و وعده‌ای که به ایشان داده‌ایم و البته با عنایت به حجم خدمات ایشان در استان خراسان جنوبی، تمام برنامه‌ها را ظرف 24 ماه آینده عملیاتی خواهیم کرد.

به‌گفته وی حضور مستمر هر 3 تا 4 ماه یک‌بار در استان از دیگر برنامه‌هایی است که در راستای کنترل شرایط و نظارت بر روند اجرای پروژه‌ها انجام خواهد شد تا سرعت کار را بیشتر کند.

مدیرعامل شستا  تأکید کرد: تعهد ما این است که کارها را به‌گونه‌ای انجام دهیم که سرمایه‌گذاری‌ها هرچه سریعتر به نتیجه برسد و اثرات خیر و برکاتش ظهور و بروز کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

هپکو برای تولید و اشتغال مدیری متخصص و غیرسیاسی می‌خواهد

می متالز - نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: شرکت هپکو که به شستا واگذار شده برای احیای تولید و اشتغال و رفع مشکلات مردم نیاز به مدیر توانمند و متخصص دارد و نباید مدیر سیاسی در راس باشد.
 

دولت در انتصاب هیات مدیره شستا دخالت نکند/ مجلس نظارت می‌کند

می متالز - بابایی کارنامی رئیس فراکسیون کارگری مجلس گفت: دولت در انتصاب هیات مدیره شستا و زیرمجموعه‌های آن دخالت زیادی می‌کند که مجلس نظارت خواهد کرد تا دخالت دولت در این امور کاهش یابد.
 

گزارش شریعتمداری درباره فروش سهام شستا به کمیسیون برنامه مجلس

می متالز - نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت که وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی درباره فروش سهام شستا گزارشی به این کمیسیون ارائه و تاکید داشت که اداره شستا با ضوابط غیر دولتی است و ارتباطی با دولت ندارد.
 

سود ۵۰۰ درصدی شستا در سه ماه

می متالز - درحالی که فقط ۳ ماه از بورسی شدن شستا می گذرد، این هلدینگ سودی بیش از ۵۰۰ درصد را نصیب سهامدارانش کرده است.
 

حمایت‌ تمام‌قد دولت از بازار سرمایه

می متالز - راه‌اندازی بورس املاک و مستغلات در روزهای آینده، تسهیل پذیرش شرکت‌ها در بازار سرمایه، عرضه سهام شستا به بورس و واگذاری باقیمانده سهام دولت از جمله برنامه‎های حمایتی دولت از بازار سرمایه به شمار می‌آید.
 مدیرعامل تاصیکو خبر داد:

حمایت از رفاه کارگران با تشکیل تعاونی مصرف و مسکن

می متالز - مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدر تامین از تحویل 5 هزار یخچال فریزر تولید داخلی به تعاونی‌های مصرف کارخانجات زیر مجموعه این هلدینگ خبر داد و گفت: این اقدام در راستای کمک به معیشت کارگران، حمایت از کالای ایرانی و هم‌افزایی میان زیر مجموعه‌های شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) صورت گرفته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما