خبر
بانک ها   حمل و نقل عمومی  
رئیس بانک مرکزی دستور داد:

انتشار اوراق مشارکت برای مساعدت در توسعه حمل و نقل عمومی تهران

می متالز - رئیس کل بانک مرکزی برای کمک به توسعه خطوط اتوبوس و متروی تهران دستور مساعدت صادر کرد

به گزارش می متالز، رئیس کل بانک مرکزی برای کمک به توسعه خطوط اتوبوس و متروی تهران دستور مساعدت صادر کرد. بنابراین گزارش، این دستور در پی درخواست محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران صادر شده است.

هاشمی روز شنبه در گفت و گویی گفته بود: در صورت تاخیر سیستم بانکی یک هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت اتوبوس و متروی تهران تا پایان تیر می سوزد، لذا ضروری است یک هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت که مربوط به سال ۹۸ است، تا پایان تیرماه منتشر شود.

وی افزوده بود: شهروندان تهرانی از رئیس بانک مرکزی انتظار دارند مشکلات بروکراسی و اداری را با استفاده از اختیاراتش حل کند و دستور انتشار فوری اوراق را در فرصت کوتاه باقی مانده به بانک رفاه بدهد.

از سوی دیگر، شنیده‌ها حکایت از آن دارد که دکتر عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی دستور داده است برای انتشار اوراق مذکور تا پایان تیرماه مساعدت شود.

اوراق مشارکت مذکور معادل یک هزار میلیارد تومان برای مترو و ۵۰۰ میلیارد تومان برای خرید اتوبوس است که برای سال ۹۸ مصوب شده بود، اما در پایان سال گذشته برای چهار ماه دیگر تمدید شد تا شهرداری بتواند از این فرصت استفاده کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

یک تحلیل خوب به زبان ساده | تورم در ایران چگونه شکل می‌گیرد/آیا دولت میتواند غول تورم را در شرایط تحریمی شکست دهد

می متالز - ریشه های شکل گیری پدیده تورم را در ایران چگونه میتوان تحلیل کرد. آیا دولت برای حل مساله تورم راهکارهای اساسی را در اختیار دارد.
 با اعلام بانک مرکزی رقم خورد؛

افزایش نرخ رسمی یورو و پوند

می متالز - بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۲۰ ارز افزایش و ۱۶ واحد پولی کاهش یافت. نرخ دلار و ۱۰ ارز دیگر نیز ثابت بود.
 

قرارداد نفتی ۳.۲ میلیارد دلاری عربستان و پاکستان منقضی شد

می متالز - پاکستان پس از انقضای قرارداد نفتی ۳.۲ میلیارد دلاری با عربستان سعودی، از ماه مه هیچ نفتی از این کشور دریافت نکرده است.
 رئیس‌کل از افت اسکناس آمریکایی خبر داد

انتظارات کاهشی در بازار دلار

می متالز - بازار ارز روز پنج‌شنبه را با افزایش قیمت به پایان برد و پس از آن، در معاملات پشت خطی، سیر کاهشی گرفت و تا میانه کانال ۲۲ هزار تومانی عقب‌نشینی کرد.
 عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اعلام کرد:

تلاش مجلس برای استقلال بانک مرکزی/ لزوم حرکت به سمت اقتصاد غیرسیاسی

می متالز - عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، از تلاش مجلس برای حفظ و رعایت استقلال بانک مرکزی خبر داد و گفت: باید به سمت اقتصادی غیرسیاسی حرکت کنیم
 

نرخ رسمی یورو و پوند کاهش یافت

می متالز - بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۱۰ ارز افزایش، ۲۹ واحد پولی کاهش و ۸ ارز دیگر نیز ثابت بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما