خبر
آلومینیوم   تحقیق و توسعه   فن آوری های نوین  

تولید و عرضه پودر آلومینا نانوساختار برای تامین صنایع داخل کشور

می متالز - یک شرکت دانش بنیان، پودر آلومینا نانوساختار با فاز غالب گاما را برای تامین نیاز بازار داخل کشور تولید و به بازار عرضه می‌کند.

به گزارش می متالز، مهسا وکیلی، مدیر بخش تحقیق و توسعه یک شرکت دانش بنیانی اظهار کرد: ظرفیت تولید این پودر آلومینا نانوساختار ۵۰۰ تن در ماه است که از ابتدای سال تا کنون با توجه به شرایط کرونا ۱۰۰ تُن تولید داشته‌ایم.

او درباره بازار این محصول گفت: بخشی از این پودر آلومینا نانوساختار برای تولید کاتالیست در داخل شرکت مصرف می‌شود و بخشی نیز به بازار عرضه می‌شود. صنعت شیمی و سرامیک از جمله مهمتری مشتریان این پودر‌ها هستند.

مدیر بخش تحقیق و توسعه شرکت دانش بنیانی از مذاکراتی برای فروش این محصول به شرکت‌های تولیدکننده کاتالیست خبر داد و افزود: نمونه‌هایی از این پودر آلومینا نانوساختار به شرکت‌های تولیدکننده کاتالیست داده شده که منتظریم تا پس از انجام آزمایش‌های اولیه این مذاکرات به قرارداد برسد.

به گفته  وکیلی، این شرکت با استفاده از روش جدید SHOJ موفق به تولید نانوذرات اکسیدی شده‌است. یکی از نانوذرات پرکاربرد و با ارزش تولیدی این شرکت، نانوذرات آلومینا است که به سبب دارا بودن مورفولوژی و ساختار مطلوب، برای ساخت کاتالیست‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد. استفاده از روش SHOJ در تولید نانوذرات آلومینا موجب شده است تا بتوان با کنترل پارامتر‌های فرآیند مذکور به مورفولوژی مناسب دست یافت. یکی از کاربرد‌های نانوآلومینا تولید کاتالیست‌های هیدروژن‌زدا است.

گفتی است این شرکت نانوکاتالیست تبدیل Nox به ازت را نیز تولید و به بازار عرضه می‌کند. سال گذشته این شرکت ۵ تُن از این کاتالیست را به پتروشیمی کارون تحویل داد. در حال حاضر مذاکرات برای تداوم فروش این نوع کاتالیست به پتروشیمی کارون در حال انجام است.

این شرکت محصولات نانویی مختلفی نظیر نانوکاتالیست دهیدروژناسیون، نانوکاتالیست گوگردزدا، نانوکاتالیست اکسی کلراسیون، پودر آلومینای نانوساختار را تولید و عرضه می‌کند. این شرکت دانش فنی تولید این محصولات را دارا بوده و تمام زنجیره تولید از مواد اولیه تا دانش فنی را به صورت بومی در اختیار داشته و هیچ وابستگی به خارج ندارد.

علاوه بر آن این شرکت در سال ۱۳۸۶ در اصفهان به ثبت رسیده و فعالیت خود را با تولید نانوذرات و بررسی کاربرد‌های آن آغاز کرده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بدون‌ تعارف با مدیرعامل آلومینا/ از پشت پرده مخالفان تا برنامه‌های آینده

می متالز - مدیرعامل آلومینا ایران در گفتگویی صریح به پشت پرده مخالفت‌ها با برداشت از معادن مختلف این مجموعه اشاره کرد و از برنامه‌های توسعه اقتصادی در راستای کاهش واردات خبر داد.
 یک مسوول خبر داد:

تولید پودر آلومینا با بوکسیت کم عیار در جاجرم

می متالز - معاون طرح و توسعه سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی از تولید پودر آلومینا با ماده معدنی بوکسیت کم عیار در شرکت آلومینای جاجرم خبر داد.
 یک مسوول:

هزینه تولید پودر آلومینا در خراسان شمالی کاهش می یابد

می متالز - معاون طرح و برنامه سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی از کاهش هزینه تولید پودر آلومینا در شرکت آلومینای جاجرم خبر داد.
 [ویدئو]

سهمیه پودر آلومینا افزایش یابد

می متالز - استاندار مرکزی در نشست معاون امور معادن وزیر صمت با تشکل‌های معدنی ، خواستار افزایش سهمیه پودر آلومینا استان مرکزی شد.
 

افت تولید شمش آلومینیوم و پودر آلومینا در سال ۹۸

می متالز - بررسی آمارهای شرکت های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی کشور در سال ۹۸ حاکی از افت ۸ درصدی تولید شمش آلومینیوم و کاهش ۲ درصدی تولید پودر آلومینا است.
 دبیرکل سندیکای صنایع آلومینیوم ایران:

تولید ۲۷۵ هزار تن شمش آلومینیوم در یک سال

می متالز - عضو هیات مدیره و دبیرکل سندیکای صنایع آلومینیوم در ارتباط با میزان مصرف پودر آلومینا در کشور گفت: با توجه به راه‌اندازی سالکو و خط تولید آلومینیوم جاجرم نیاز به پودر آلومینا از قبل بیشتر شده است
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما