خبر
بانک ها   تحقیق و توسعه   فن آوری های نوین  

دانش‌بنیان‌ها تسهیلات ۹درصدی می‌گیرند

می متالز - رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی از آغاز سومین دور حمایت‌های این صندوق از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا خبر داد و گفت: در این مرحله شرکت‌های دانش بنیان متوسط و بزرگ با همکاری سه بانک عامل آینده، کارآفرین و بانک صنعت و معدن تا سقف ۱۰میلیارد تومان با نرخ ۹درصد تسهیلات دریافت می‌کنند.

به گزارش می متالز، مراسم آغاز مرحله سوم حمایت از کسب‌وکارهای آسیب دیده از کرونا ویژه شرکت‌های دانش بنیان متوسط و بزرگ، با حضور مدیران صندوق نوآوری و شکوفایی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت بهداشت و مدیران عامل بانک‌های آینده، کارآفرین و بانک صنعت و معدن برگزار شد.

در این مراسم علی وحدت، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی از آغاز رسمی سومین دور حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا خبر داد و گفت: در ادامه فعالیت‌ها و حمایت‌های صندوق نوآوری در حوزه مقابله با شیوع ویروس کرونا، پس از تامین مالی شرکت‌های فعال در حوزه ساخت تجهیزات و لوازم مرتبط و حمایت و کمک به تداوم کسب و کار شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور کوچک آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا و همچنین شتابدهنده‌ها و تأمین‌کنندگان فضای کار اشتراکی، در مرحله جدید این حمایت‌ها، تسهیلات برای شرکت‌‌های دانش‌بنیان متوسط و بزرگ (نیروی انسانی بیشتر از ۵۰ نفر و فروش بیشتر از ۲۰ میلیارد ریال در سال ۹۸) اجرایی می‌شود.

وی ادامه داد: حضور این سه بانک نشان دهنده عزم جدی برای تحقق توسعه است و امیدوارم وظیفه خود را به خوبی انجام دهیم. سامانه مرتبط با ارائه تسهیلات بین سه بانک آینده، کارآفرین و صنعت و معدن مستقر شده است اما انتشار فراخوان و ارزیابی شرکت‌ها در صندوق نوآوری انجام می‌شود. نکته مهم در ارائه تسهیلات، سرعت پرداخت است تا این تامین مالی در کسب و کار شرکت‌ها موثر واقع شود. شرکت‌های دانش بنیان جامعه مخاطب مناسبی برای بانک‌ها هستند، جامعه‎‌ای جوان که متعهد به بازپرداخت تسهیلات است.

وحدت جزییات این تسهیلات را تشریح کرد و گفت: تسهیلات دور سوم صندوق نوآوری و شکوفایی برای شرکت‌های دانش بنیان متوسط و بزرگ آسیب دیده از کرونا تا سقف ۱۰ میلیارد تومان و با نرخ سود ۹ درصد، بدون دوره تنفس و با بازپرداخت ۱۸ ماه خواهد بود. پرداخت این تسهیلات مشروط بر حفظ اشتغال ۹۰ درصدی شرکت در زمان درخواست نسبت به آغاز شیوع ویروس (از طریق مقایسه آخرین لیست بیمه با لیست بیمه بهمن ۹۸) است. همچنین این تسهیلات مختص شرکت‌های دانش‌بنیان با نیروی انسانی بیشتر از ۵۰ نفر و فروش بیشتر از ۲۰ میلیارد ریال در سال ۹۸ است که از طریق بانک‌های عامل (بانک صنعت و معدن، بانک آینده، بانک کارآفرین) به انتخاب شرکت پرداخت می‌شود، لذا پس از دریافت مصوبه از صندوق نوآوری و شکوفایی، لازم است شرکت برای پیگیری مصوبه و افتتاح حساب به بانک عامل مراجعه کند.

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی شرایط بهره‌مندی شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان متوسط از این تسهیلات را توضیح داد و گفت: متقاضیان اخذ تسهیلات کرونایی مرحله سوم باید یکی از شرایط بهره‌مندی از تسهیلات را دارا باشند. شرایط بهره‌مندی شامل دارا بودن فروش رسمی اظهار شده در سامانه الکترونیکی صورت معاملات از ابتدای سال ۹۷ بوده که آسیب­دیدگی آنها از شیوع ویروس کرونا، از طریق کاهش حداقل ۲۰ درصدی در نسبت فروش زمستان ۹۸ و بهار ۹۹ به کل سال ۹۸، در مقایسه با همین نسبت در سال ۹۷ احراز شود. همچنین میزان تسهیلات تا سقف ۱۰ میلیارد تومان بر اساس هزینه‌ها، فروش، حقوق و دستمزد توسط صندوق نوآوری و شکوفایی تعیین و مطابق با ظرفیت اعتباری تعیین شده توسط بانک پرداخت می‌شود.

گفتنی است شرکت‌های دانش‌بنیان متوسط و بزرگ می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به فایل راهنمای ثبت درخواست از طریق سامانه غزال صندوق نوآوری و شکوفایی به آدرس ghazal.inif.ir مراجعه کنند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

صف کامیون ها در مرز بازرگان هنوز طولانی است/ ایران افت صادرات به ترکیه را جبران می کند

می متالز - پیش از همه گیری کرونا، مسوولان گمرک بازرگان ایران و فرمانداری دغوبایزید ترکیه توافق کردند دست کم روزانه 450 دستگاه کامیون از این مرز تردد کنند اما این توافق با توجه به درگیری دو کشور با بیماری کرونا، بسته شدن مرز و پس از آن تردد با اعمال پروتکل های بهداشتی عملی نشده است.
 

اطلاعیه صندوق بازنشستگی فولاد درباره واگذاری ماشین‌سازی تبریز

می متالز - صندوق بازنشستگی فولاد درباره وضعیت واگذاری شرکت ماشین‌سازی تبریز، اطلاعیه‌ای را منتشر کرد.
 

جنگ نفتی عراق و عربستان در راه است

می متالز - رئیس گروه مرکز مطالعات انرژی وین با بیان اینکه سطح ذخیره‌سازی در چین، به حدی رسیده که این کشور، حالا شروع به صادرات هم کرده است، گفت: من منتظر جنگ سهم بازار جدیدی بین عربستان و عراق در آینده‌ای نه چندان دور هستم.
 

سقوط آزاد سود خالص آرامکو

می متالز - سود خالص شرکت آرامکوی عربستان ۷۳.۴ درصد در سه ماهه دوم سال جاری میلادی کاهش یافت و به ۲۴.۶ میلیارد ریال (۶.۵۷ میلیارد دلار) رسید.
 

مدت زمان تعمیرات اساسی پالایشگاه پنجم پارس جنوبی کاهش یافت

می متالز - تعمیرات اساسی سال جاری پالایشگاه پنجم مجتمع گاز پارس جنوبی از نهم مرداد ماه طبق برنامه‌ریزی شروع شده است و تا سی ام مرداد ماه ادامه خواهد داشت.
 رئیس کمیسیون صنایع و معادن:

دولت تصدی گری در خودروسازی را رها کند/ضرورت استفاده از ظرفیت دانش بنیان ها در صنعت خودرو

می متالز - رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در حال حاضر قطعه سازان و شرکت های دانش بنیان توانایی ساخت تمامی قطعات سفارشی را خواهند داشت بنابراین باید از ظرفیت آن ها به صورت گسترده استفاده شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما