خبر
بورس و سهام   نرم افزار و فن آوری اطلاعات  
رئیس مرکز نظارت بر امنیت اطلاعات بازار سرمایه اعلام کرد:

الزام امنیتی ۱۰۸ شرکت کارگزاری و تکذیب افشای اطلاعات ۱۱ هزار مشتری

می متالز - رئیس مرکز نظارت بر امنیت اطلاعات بازار سرمایه با تاکید بر پیاده سازی الزامات امنیتی توسط ۱۰۸ شرکت کارگزاری، افشای اطلاعات ۱۱ هزار مشتری کارگزاری آگاه را شایعه خواند.

به گزارش می متالز، حامد سنجری با اشاره به مصوبه دوم دی سال گذشته هیات مدیره سازمان بورس مبنی بر الزام در پیاده‌سازی مرکز داده پشتیبان و ابلاغ 16 بهمن به 108 شرکت کارگزاری گفت: در این الزامات، سندی به‌عنوان الزامات امنیت اطلاعات بازارسرمایه وجود دارد که همه ابعاد امنیتی را پوشش داده است.

وی ادامه داد: علاوه بر این 17 تیر سال جاری به علت حساسیت‌های امنیتی، نامه‌ای به دبیرکل کانون کارگزاران ارسال و در اختیار مدیران‌عامل شرکت‌ های کارگزاری قرار گرفته شد. لذا اگر برخی کارگزاری‌ها از این ابلاغیه مطلع نیستند باید دقت بیشتری به ابلاغیات و دستورالعمل‌های فنی و امنیتی ارسال شده کرده و همه ابلاغیات را تا پیاده‌سازی نهایی، پیگیری کنند.

این مقام مسوول افزود: مرکز نظارت بر امنیت بر اطلاعات بازارسرمایه در مورد مرکز داده پشتیبان و تمامی الزامات امنیتی با هیچ‌یک از نهاد‌های مالی تعارفی نخواهد داشت و کارگزاری‌ها باید جهت اطمینان‌دهی به مشتریان و ارتقای زیرساخت و توسعه سامانه‌ها، سرمایه‌گذاری کرده و مسوولیت‌های حقوقی و قانونی در خصوص ارائه خدمات پایدار به مشتریان و صیانت از داده‌ها و اطلاعات آنها را بپذیرند.

سنجری همچنین افشای اطلاعات 11 هزار مشتری کارگزاری آگاه را رد کرد و توضیح داد: این موضوع ناشی از شیطنت شخصی در فضای مجازی بود و متاسفانه برخی رسانه‌ها بدون بررسی موضوع بر آن صحه گذاشتند. در این میان گزارش مرکز ماهر و بررسی‌های این مرکز در سیستم‌ها و سامانه‌های کارگزاری آگاه نشان داد هیچ افشای اطلاعاتی رخ نداده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

سهام عدالت را بفروشیم یا خیر؟

می متالز - رفتار هر فرد در برابر فروش یا عدم فروش سهام عدالت به شرایط اقتصادی وی و نیاز او به نقدینگی مربوط می‌شود.
 کارشناسان مطرح کردند:

منابع بازار سرمایه باید در تولید به‌کار گرفته شود/ مراقب غیرحرفه‌ای‌ها باشیم/ به سیگنال‌های بازار ثانویه دقت کنیم

می متالز - درحالی که ابتدای هفته جاری بورس تهران رکوردی دوباره از ابتدای امسال را با عبور از مرز 2 میلیون واحد ثبت کرد؛ که برخی کارشناسان معتقدند برای استفاده از این روند باید منابع موجود در بازار سرمایه در تولید بکار گرفته شود درغیر اینصورت منجر به خلق پول و افزایش نقدینگی خواهد شد.
 کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

تعادل شاخص و بازاری مثبت

می متالز - در هفته‌ای که گذشت سهام شاخص ساز و بزرگ حدود ۲۵ درصد منفی شدند، بنابراین اگر شاخص بتواند در وضعیتی متعادل قرار گیرد، هفته پیش رو بازاری مثبت خواهیم داشت، در غیر این صورت روند منفی در انتظار بازار است.
 دیده بان بورس 20 مرداد 99

پیش بینی بورس امروز | امیدواری و محافظه کاری/بسته گشایش اقتصادی که امروز اعلام می شود

می متالز - درحالی که بازار امروز نیم نگاهی به جلسه امروز سران قوا درباره بسته پیش گشایش اقتصادی خواهد داشت که با امیدواری و محافظه کاری معاملات دنبال میشود.
 پیش گشایش:

استقبال بهتر خریداران در ساعات ابتدایی بازار

می متالز - با توجه به جمع شدن صفوف فروش در برخی از این نماد‌ها در ساعات انتهایی روز چهارشنبه، با احتمال بالا ساعات ابتدایی بازار را با استقبال بهتر خریداران مواجه خواهیم بود.
 

اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز ۹۹/۰۵/۱۹

می متالز - امروز سهامداران شرکت‌های بانک تجارت، سرمایه‌گذاری غدیر و سرمایه‌گذاری ساختمان ایران در بورس و معامله‌گران شرکت‌های آهن و فولاد ارفع، کشاورزی و دامپروری بینالود و سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما