خبر
خودرو   گمرک  

پرونده خودروهای دپویی باز است

می متالز - به‌دنبال انتشار اخباری از بسته شدن پرونده ترخیص خودروهای وارداتی دپو شده در گمرک، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با اشاره به اینکه تا پایان مدت مصوبه ترخیص خودروها، دو ماه دیگر باقی مانده است، به این موضوع واکنش نشان داد.

به گزارش می متالز، چندی پیش رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی اعلام کرد که به‌جز حدود سه هزار خودرویی که در محاکم قضایی باید تعیین تکلیف شوند، پرونده خودروهای وارداتی در گمرک بسته شد. در این مورد، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با بیان اینکه از مصوبه هیات دولت برای ترخیص خودروها همچنان دو ماه زمان باقی مانده است، اظهار کرد: پرونده این خودروها بسته نشده و مسوولان در گمرک در حال رسیدگی و انجام امور ترخیص بوده و همکاران ما نیز پیگیر هستند.

 مهدی دادفرافزود: متاسفانه بیشتر مشکل ما در اداره کل مقررات و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان است که کارها به گمرک ختم نمی‌شود و واردکنندگان نمی‌توانند خودروهای خود را ترخیص کنند. وی تاکید کرد:دلیل این موضوع نیز این است که بسیاری از کسانی که سه تا چهار سال پیش اقدام به واردات خودرو کرده‌ بودند، آن زمان فعال اقتصادی و تاجر در واردات خودرو بودند اما حالا از آنها کارت بازرگانی خواسته می‌شود. دادفر تصریح کرد: این در حالی است که کارت بازرگانی بسیاری از واردکنندگان تمدید نشده است، زیرا پس از ممنوعیت واردات، دیگر موضوع و دلیلی برای تمدید کارت بازرگانی وجود نداشته و از فعالیت تجاری خارج شده‌اند. به گفته وی، دسترسی به سامانه اداره کل مقررات و همچنین سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، برای بارگذاری قراردادهای گارانتی، منوط به کارت بازرگانی دارای اعتبار است، لذا پروسه ترخیص خودروهای دپویی در دور باطل افتاده است. دادفر با بیان اینکه اگر اکنون اقدام به تمدید کارت بازرگانی شود، پروسه زمانبری خواهد بود و شاید به مهلت مصوبه نرسد، گفت: اگر هم کارت‌ها تمدید نشود، پروسه در همان مقطع اداره کل مقررات باقی مانده و اصلا به گمرک نمی‌رسد تا کارهای ترخیص صورت گیرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صمت:

تبادل اطلاعات ثبت سفارش میان وزارت صنعت، معدن و تجارت و گمرک برقرار است/ همکاری مناسب وزارت صمت و گمرک در روند ثبت سفارش و انجام تشریفات گمرکی

می متالز - رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در حال حاضر هیچ مشکلی برای تبادل اطلاعات ثبت سفارش میان وزارت صمت و گمرک جمهوری اسلامی وجود ندارد و روند عادی تبادل اطلاعات برقرار است.
 گفت‌و‌گوی اختصاصی گسترش‌نیوز با دبیر انجمن واردکنندگان خودرو:

آخرین آمار از خودروهای مانده در گمرک / چرا پرونده ترخیص هنوز بسته نشده است؟

می متالز - دبیر انجمن واردکنندگان خودرو اظهار کرد: به طور کلی ۶۰۰ الی ۷۰۰ خودرو به خاطر کارت بازرگانی و بالغ بر ۹۰۰ دستگاه نیز تحت نظر مرجع قضایی است و هنوز از گمرک ترخیص نشده است.
 

پرونده خودروهای دپو مانده در گمرک بسته شد!؟

می متالز - ترخیص نشدن ۳۰۰۰ خودروی دارای پرونده قضایی مهر پایانی بر واردات خودرو و بلاتکلیفی هزاران مشتری که دو سال چشم انداز ترخیص خودرو خود هستند زده است، در حالی که تقریبا برای خودروهای دپو شده سرمایه ای ۱۰۰ میلیون دلاری از دو سال و نیم پیش صرف شده است.
 

تسهیلات 18گانه گمرك برای فعالان مجاز اقتصادی

می متالز - گمرک جمهوری اسلامی ایران در راستای سیاست‌های دولت برای حمایت از تولید و صادرات، تسهیلات گوناگونی را جهت فعالان تولیدی و تجاری به‌ویژه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فاقد سابقه تخلف گمرکی در نظر گرفته و طی شیوه‌نامه‌ای ضوابط برخورداری فعالان مجاز اقتصادی واجد شرایط از این تسهیلات را به گمرکات اجرایی ابلاغ کرده است.
 صندوق بین‌المللی پول:

ایران امسال ۴۶ میلیارد دلار صادرات می‌کند

می متالز - صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی کرده که کل صادرات ایران در سال جاری میلادی به ۴۶ میلیارد دلار برسد، پارسال این رقم ۵۷ میلیارد دلار بود.
 از سوی معاون اول رئیس‌جمهور ابلاغ شد

مهلتی دیگر برای ترخیص خودروهای دپویی

می متالز - مصوبه تمدید سه ماهه مهلت ترخیص خودرو و کالاهای گروه چهار درشرایطی روز گذشته از سوی معاون اول رئیس‌جمهور ابلاغ شد که هم اکنون حدود سه هزار و ۷۰۰ خودروی دپویی در گمرکات و مناطق ویژه اقتصادی بلاتکلیف مانده‌اند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما