خبر
شهرسازی   عمران و معماری  
آزادی خواه تأکید کرد:

سرعت آهسته اجرای طرح بازآفرینی شهری؛ اختصاص اعتبارات برخی از پروژه های عمرانی برای نوسازی بافت فرسوده

می متالز - نماینده مجلس یازدهم گفت: ارائه خدمات از سوی ستاد بازآفرینی شهری به متقاضیان نوسازی مسکن بسیار کند و آهسته صورت می گیرد و با این روند نوسازی بافت های فرسوده در کشور چندین دهه زمان می برد، از این رو اقدامات برای نوسازی این مناطق باید با سرعت بیشتری صورت گیرد.

احد آزادی خواه تیتر یک

به گزارش می متالز، احد آزادی‌خواه با انتقاد از روند اجرای طرح بازآفرینی شهری در کشور، گفت: متولی اصلی نوسازی بافت فرسوده در کشور ستاد بازآفرینی شهری است، اما متأسفانه اجرای طرح های نوسازی از سوی این ستاد به خوبی عملیاتی نشده است.

 

بخشی از مساکن ما ناپایدار و فرسوده هستند

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ستاد بازآفرینی شهری باید با استفاده از ظرفیت  دستگاه ها از جمله شهرداری، شرکت آب و فاضلاب، دانشگاه علوم پزشکی نسبت به نوسازی بافت های فرسوده در کشور اقدام کند، این مسئله در شرایط کنونی بسیار ضروری است زیرا بخشی از مساکن ما عملا ناپایدار و فرسوده هستند.

وی گفت: در شرایط کنونی حاشیه نشینان مناطق شهری به ویژه کلانشهرها با چالش ها و مشکلات بسیاری مواجه هستند، عدم زیرساخت های درمانی، پایین بودن سرانه های آموزشی، پایین بودن سرانه فضای سبز و بحرانی بودن شرایط آب و فاضلاب بخشی از مشکلات این مناطق محسوب می شود.

 

ارائه خدمات از سوی ستاد بازآفرینی شهری به متقاضیان نوسازی مسکن بسیار کند است

آزادی خواه ادامه داد: در شرایط کنونی ارائه خدمات از سوی ستاد بازآفرینی شهری به متقاضیان نوسازی مسکن بسیار کند و آهسته صورت می گیرد و با این روند نوسازی بافت های فرسوده در کشور چندین دهه زمان می برد، از این رو اقدامات برای نوسازی این مناطق باید با سرعت بیشتری صورت گیرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: عملکرد کنونی ستاد بازآفرینی شهری دلایل مختلفی دارد، یکی از این مسائل کمبود اعتبار برای ارائه تسهیلات و اجرای پروژه های نوسازی است، اما رویکرد برخی مدیران که اجرای این طرح ها را کم اهمیت می دانند، نیز بسیار تأثیر گذار است. به نظر من می توان اعتبارات برخی از پروژه های عمرانی را برای تسریع در اجرای طرح بازآفرینی در نظر گرفت.

 

نوسازی بافت فرسوده تأثیر گسترده ای در افزایش تولید مسکن خواهد داشت

آزاد خواه افزود: از طرف دیگر نوسازی بافت فرسوده تأثیر گسترده ای در افزایش تولید مسکن خواهد داشت، در شرایط کنونی کشور با کمبود مسکن مواجه است، حال با نوسازی این مناطق می توان حجم قابل قبولی از مساکن را به بازار تزریق کرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در نشست امروز کمیسیون عمران مجلس مطرح شد:

اسلامی: تلاش وزارت راه برای اجرای گسترده طرح بازآفرینی شهری / رضایی‌کوچی: تقویت منابع اعتباری بازآفرینی در بودجه ۱۴۰۰

می متالز - در نشست امروز کمیسیون عمران مجلس موضوع روند اجرای طرح بازآفرینی شهری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 رضایی کوچی:

گرانی به مساکن روستایی رسیده است/نوسازی بافت فرسوده با شعار ممکن نیست

می متالز - رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی به دلیل افزایش قیمت زمین و مسکن در کلانشهرها، گرانی به روستاها نیز رسیده و قیمت مساکن روستایی افزایش قابل توجهی داشته است.
 موسوی لارگانی مطرح کرد:

ساماندهی و نوسازی بافت فرسوده فقط روی کاغذ

می متالز - عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای صحیح طرح مسکن ملی از سوی دولت می تواند بازار مسکن را به تعادل برساند.
 رییس اداره کل اعتبارات و تامین مالی بانک مسکن:

واکنش مثبت به افزایش سقف تسهیلات در بافت فرسوده

می متالز - واکنش ها نسبت به افزایش سقف تسهیلات در بافت فرسوده مثبت بوده است.
 پاک فطرت:

ناهماهنگی‌ بین سازمانی علت مشکلات طرح بازآفرینی شهری؛ اختیارات شهرداری ها افزایش یابد

می متالز - نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: برای رفع ناهماهنگی های بین سازمانی، دولت باید اختیارات شهرداری ها را برای اجرای طرح بازآفرینی شهری افزایش دهد و این مسئله موجب تسریع در روند اجرای طرح و کاهش هزینه ها می شود.
 وزیر راه و شهرسازی:

نوسازی بافت فرسوده تاثیری بر ارزانی مسکن ندارد

می متالز - وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه "نوسازی بافت‌های فرسوده تاثیری در کاهش قیمت مسکن ندارد" گفت:‌ قیمت فعلی مسکن بیشتر متاثر از بازارهای موازی است تا بحث عرضه و تقاضا.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما