خبر
مواد معدنی  
دو ماهه ۹۹ ثبت شد؛

رشد بیش از ۷۵ درصدی پروانه بهره‌برداری معادن

می متالز - وزارت صنعت، معدن و تجارت آمار داد: دو ماهه نخست امسال براساس پروانه‌های بهره‌برداری صادره معدن، میزان استخراج اسمی نسبت به مدت مشابه پارسال ۷۵.۴ درصد افزایش دارد.

به گزارش می متالز، به استناد آمار وزارتخانه یاد شده، آورده است: دوره دو ماهه امسال ۷۶ فقره پروانه برای بهره‌برداری از معادن صادر شده که از نظر تعداد نسبت به مدت مشابه پارسال که ۶۹ فقره بود، افزایش ۱۰.۱ درصدی دارد و از لحاظ میزان استخراج اسمی نیز به پنج میلیون و ۲۳ هزار و ۴۰۰ تن بالغ گشت و در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته که دو میلیون و ۸۶۴.۷ هزار تن بود، افزایش ۷۵.۴ درصدی دارد.

همچنین در زمینه اشتغال نیز در مدت این گزارش ۷۴۷ نفر به بازار کار متصل شدند، در حالی که دو ماهه نخست سال گذشته ۵۰۵ نفر جذب بازار کار شده بودند که رشد ۴۷.۹ درصدی تحقق یافت.

بررسی جداول مربوطه نشان می‌دهد که استان‌های بوشهر، قم، خراسان شمالی، تهران، کرمانشاه، گیلان، مازندران، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، لرستان، منطقه آزاد تجاری - صنعتی ماکو و جنوب کرمان فاقد داده‌های آماری در این ارتباط بودند.

میزان پروانه‌های بهره‌برداری از نظر تعداد هرمزگان با رشد ۲۰۰، آذربایجان غربی و سیستان و بلوچستان با ۱۰۰ درصد بالاترین سهم را داشتند.

همچنین از نظر میزان استخراج اسمی استان‌های هرمزگان، آذربایجان غربی و خراسان جنوبی به ترتیب با ۸۹۸.۹، ۸۴۴ و ۴۹۱.۵ درصد بیشترین رشد را در بین استان‌ها نشان می‌دهد.

استان‌های یزد، فارس و سمنان به ترتیب با ۷۷.۸، ۷۷.۶ و ۶۲.۱ درصد بالاترین افت عملکرد را در دو ماهه ۹۹ نسبت به دوره مشابه در سال ۹۸ داشتند. 

علاوه براین از نظر اشتغال نیز به ترتیب استان‌های زنجان، هرمزگان و مرکزی با ۶۳۳.۳، ۳۸۰ و ۳۵۰ درصد افزایش عملکرد داشتند. 

استان‌های فارس، کردستان و ایلام نیز از لحاظ اشتغال در مدت این گزارش به ترتیب با ۴۷.۷، ۴۳.۵ و ۴۲.۹ درصد بیشترین کاهش را از آن خود ساختند. 

وزارت صنعت، معدن وتجارت، شمار معادن فعال کشور را در ابتدای امسال پنج هزار و ۶۰۰ معدن اعلام کرده که در پایان سال ۹۸ بالغ بر ۴۱۰ میلیون تن انواع مواد معدنی استخراج شده که ۶۰ تا ۶۵ درصد آنها مصالح ساختمانی است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 چرا مدرس خیابانی نتوانست رای اعتماد نمایندگان را کسب کند؟

۳ گزینه احتمالی برای وزارت صمت

می متالز - با عدم اعتماد نمایندگان مجلس به حسین مدرس خیابانی، رئیس‌جمهورباید فرد جدیدی را به عنوان سرپرست وزارت صمت معرفی کند.
 

معرفی سرپرست جدید وزارت صمت نیازمند استجازه از رهبر انقلاب

می متالز - معاون پارلمانی رییس جمهوری درباره آینده وزارت صمت پس از عدم رای اعتماد مجلس به وزیر پیشنهادی دولت گفت: راهکار باقی مانده برای دولت این است که رییس جمهوری باید با استجازه از مقام معظم رهبری تا معرفی وزیر جدید، فردی را به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب کند.
 

گزینه جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت چه کسی است؟

می متالز - با عدم رأی اعتماد مجلس شورای اسلامی به مدرس خیابانی برای سکانداری وزارت صنعت، رئیس‌جمهور ۳ ماه فرصت دارد فرد دیگری را به‌عنوان گزینه پیشنهادی برای وزارت صنعت به مجلس معرفی کند.
 

مجلس به مدرس ‌خیابانی رای اعتماد نداد

می متالز - صبح امروز مجلس شورای اسلامی برنامه و صلاحیت حسین مدرس‌خیابانی را برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت بررسی کرد؛ درنهایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی به برنامه او رای اعتماد ندادند؛ 140نماینده با برنامه مدرس‌خیابانی مخالف بودند و 104 نماینده موافق آن.
 بابایی کارنامی:

فراکسیون کارگری به شدت از مدرس خیابانی حمایت خواهد کرد

می متالز - رییس فراکسیون کارگری مجلس یازدهم از حمایت این فراکسیون از مدرس خیابانی برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت.
 در جریان بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صمت؛

مجلس یازدهم به مدرس خیابانی رأی اعتماد نداد

می متالز - نمایندگان مردم در خانه ملت، به حسین مدرس خیابانی به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت رأی اعتماد ندادند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما