خبر
مواد معدنی   سنگ های تزئینی  
نماینده مردم ماه‌نشان و ایجرود در خانه ملت عنوان کرد:

زنجان؛ دومین استان در تولید سنگ‌های تزئینی

می متالز - نماینده مردم ماه‌نشان، ایجرود و دهستان‌های بوغداکندی و قلتوق در مجلس شورای اسلامی گفت: زنجان دومین استان در تولید سنگ‌های تزئینی است.

به گزارش می متالز، مرتضی خاتمی صبح امروز (۸ مردادماه) در آیین افتتاح معدن زیرزمینی سولفوره انگوران، اظهار کرد: در استان زنجان ظرفیت تولید ۶۰۰ میلیون تن مواد معدنی وجود دارد و استان از این حیث رتبه دوازدهم کشور را به خود اختصاص داده است که در حال حاضر سالانه ۱۱ میلیون تن از این معادن برداشت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۳۶ قلم ماده معدنی در استان زنجان برداشت می‌شود، به فرآوری و جلوگیری از خام‌فروشی این مواد ارزشمند تاکید کرد و افزود: زنجان، دومین استان در تولید سنگ‌های تزئینی است که می‌تواند ارزش‌افزوده خوبی را در تکمیل زنجیره تولید مشعشع کند.

نماینده مردم ماه‌نشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید با استفاده از فناوری و دانش روز، بهره‌وری را ارتقا داد، عنوان کرد: یکی از معادن سنگ‌آهن ظرفیت قطعی ۴۵۰ هزار تن را دارد که ظرفیت اسمی آن ۸۰۰ هزار تن برآورد شده است.

خاتمی، به تنوع گونه‌های معدنی در استان اشاره کرد و گفت: در این منطقه مواد مختلفی همچون سرب، روی گچ و سنگ تراورتن استخراج می‌شود و استان زنجان تنها معدن بور کشور را در خود جای داده است.

این مسوول به آسفالت و بهسازی راه‌های منتهی به معادن تاکید کرد و افزود: آسفالت راه‌ها به‌ویژه در مسیر پهنه‌های معدنی رو به تخریب است و باید اذعان کرد که ۳۶۰ کیلومتر از راه‌های روستایی، روی آسفالت را به خود ندیدند.

خاتمی با اشاره به سفر اخیر رئیس سازمان برنامه و بودجه به استان، تصریح کرد: در این سفر این موضوع بررسی شد که اکنون که نمی‌توانیم سهم ۴۰ درصدی از GDP بخش کشاورزی کشور داشته باشیم و این رقم، کاهش قابل توجهی نشان می‌دهد، انتظار بیشتری می‌رود که میزان برگشت درآمدهای استان افزایش یابد.

وی به مشارکت همگانی در توسعه و آبادانی منطقه تاکید و خاطرنشان کرد: ۵۰ درصد از ۸۲ باب آموزشگاه موجود در منطقه انگوران تخریبی است و باید همه دستگاه‌ها و حتی مردم و بخش خصوصی و واحدهای صنعتی و معدنی برای تامین فضای استاندارد و ایمن برای تحصیل فرزندان این سرزمین تلاش کنند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

زنجان در تولید سنگ‌های تزئینی، رتبه دوم کشور را دارد

می متالز - نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی گفت: ۳۶ نوع ماده معدنی و در مجموع سالانه ۱۱ میلیون تُن از معادن این استان استخراج می‌شود و زنجان، دومین استان در تولید سنگ‌های تزئینی است.
 

برداشت سالیانه ۱۱ میلیون تن ماده معدنی از معادن استان زنجان/ بازگشت سرمایه به زنجان باید افزایش یابد

می متالز - عضو مجمع نمایندگان استان زنجان با بیان اینکه سالیانه ۱۱ میلیون تن ماده معدنی از معادن استان زنجان برداشت می‌شود، گفت: فقط ۳۰ درصد سرمایه به زنجان برگشت داده می‌شود که باید افزایش یابد.
 مدیرعامل صندوق توسعه صادرات طلا و جواهر:

خام‌فروشی سنگ‌های تزئینی قابل قبول نیست

می متالز - مدیرعامل صندوق توسعه صادرات طلا و جواهر گفت: بزرگ‌ترین مشکل صنعت سنگ‌های تزئینی، خام‌فروشی‌های غیرقانونی است که باعث می‌شود طی این فرآیند یک سری افراد سودجو با سود‌های کلان، صنعت سنگ‌های زینتی را با نابودی مواجه کنند.
 نماینده ماهنشان و ایجرود در مجلس تاکید کرد:

بهره‌وری کم و اتلاف منابع در بخش معادن زنجان

می متالز - خاتمی، نماینده منتخب مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس، با بیان اینکه زنجان مهمترین سایت‌های معدنی کشور را دارد، گفت: متاسفانه بهره وری در این بخش کم بوده و اتلاف منابع زیاد داریم.
 

ارائه پیشنهاد کاهش عوارض سنگ‌های تزئینی برای اجرا در کشور/ وزارت صمت از سرمایه‌گذاری حوزه فرآوری سنگ‌های تزئینی حمایت می‌کند

می متالز - معاون امور معادن وزیر صنعت، معدن و تجارت از ارائه پیشنهاد کاهش عوارض سنگ‌های تزئینی برای اجرا در کشور خبر داد و گفت: وزارت صمت از سرمایه‌گذاری حوزه فرآوری سنگ‌های تزئینی حمایت می‌کند.
 

اقدامات ایمیدرو در هفته دوم خرداد

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو از تبدیل شدن اصفهان به عنوان پایگاه توسعه صنعت سنگ‌های تزئینی برای تولید و صادرات خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما