خبر
مواد معدنی   زمین شناسی  
رئیس هیات‌ عامل ایمیدرو اعلام کرد:

اعلام همکاری ایمیدرو با زنجان در اکتشاف پهنه‌های معدنی

می متالز - معاون وزیر صمت و رئیس هیات‌ عامل ایمیدرو، از آمادگی در اکتشاف پهنه‌های معدنی زنجان خبر داد.

به گزارش می متالز، خداداد غریب‌پور صبح امروز (۸ مردادماه) در مراسم افتتاح معدن زیرزمینی سولفوره انگوران، اظهار کرد: همه بخش‌های استان به اهمیت معدن پی برده و رویکرد همه نسبت به معدن، اقتصادی است.

وی در پاسخ به درخواست استاندار زنجان نسبت به به‌روزرسانی اعتبارات متناسب با افزایش قیمت برای احداث راه زنجان‌ - دندی، افزود: اعتبارات کار این جاده متناسب با شرایط، اختصاص داده می‌شود.

این مسوول با بیان اینکه طی روزهای گذشته شرکت هپکو زمین‌گیر شده بود، ادامه داد: پنج شرکت بزرگ تفاهم‌نامه با هپکو امضا کردند تا این شرکت بزرگ خدمات ارائه‌ کرده و به چرخه فعالیت برگردد.

غریب‌پور با بیان اینکه ۱۸ میلیون تن حجم فعالیت معدن انگوران است، گفت: در بخش مواد معدنی غیر از آهن، حجم تولیدات جهان ۴۳۵ میلیارد ریال است که تقریبا با GDP ایران برابری می‌کند که در این بین سهم ایران از تولید آلومینیوم ۷۸۷ هزار تن، مس ۲۵۰ هزار تن، طلا ۸۰۰۰ تن، سرب ۱۹۸ هزار تن و روی  ۲۰۸ هزار تن است که در اکثر موارد ظرفیت نصب شده بیشتر از حجم استخراج است.

رئیس هیات‌عامل سازمان گسترش و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با اشاره به اینکه طرح توسعه طلا و معدن واگذار شده است، بیان کرد: در خراسان‌جنوبی رویکرد توسعه در مواد غیرآهنی و سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی در دستور کار قرار دارد، به طوری که از ۱۶۰ نفر فرد آموزش‌دیده همگی شاغل شدند و  این رویکرد اشتغال‌ و درآمدزا است.

معاون وزیر صمت با بیان اینکه شغل، محصول تولید است و ایجاد اشتغال، ساده‌ترین راه برای ایجاد عدالت اجتماعی است، تصریح کرد: هر شغل معدن ۱۷ شغل پایین‌دستی ایجاد می‌کند که اولویت، اشتغال بومی است.

این مسوول با بیان اینکه باید در تقویت زیرساخت‌ها همکاری کنیم، عنوان کرد: در محور دندی همکاری با وزارت نیرو و راه برای ایجاد زیرساخت خواهیم داشت. امسال سال خاصی در تقویت زیربناها است، به طوری که خط ریلی ۸۰۰ کیلومتری سنگان به بافق را داریم که ۸۰ درصد مواد جابه‌جا شده در این حوزه، مواد معدنی است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 طی چهار ماه اول سال:

شرکت های آلومینیوم ساز ۶۷ درصد بیشتر تولید کردند

می متالز - تولید شمش آلومینیوم در ۵ شرکت بورسی و غیر بورسی طی چهار ماه اول سال جاری با رشد ۶۷ درصدی به ۱۳۸هزار و ۷۰۰ تن رسید.
 با اجرای طرح پایش محقق شد؛

بهره‌برداری از ۳.۲ میلیارد دلار طرح در بخش معدن

می متالز - مدیر روابط عمومی سازمان ایمیدرو اعلام کرد: پیاده‌سازی سیاست پایش در این سازمان امکان بهره‌برداری از ۳.۲ میلیارد دلار طرح در سال گذشته را فراهم ساخت و امسال نیز این روند تداوم دارد.
 

مدل مدیریتی ایمیدرو چگونه اجرایی شد

می متالز - محمد سپهر مدیر روابط عمومی ایمیدرو گفت: این سازمان مدل "پایش حوزه تولید و توسعه" را طراحی و با هدف نظارت دقیق، اجرایی کرده است. سپهر تاکید کرد: این مدل از زمان تصدی مسوولیت از سوی دکتر غریب پور، ارایه شد.
 معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو مطرح کرد:

تبدیل ذخایر بلوکه شده سنگ آهن به معادن قابل استخراج به منظور پایداری صنعت فولاد کشور

می متالز - معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو در حاشیه این بازدید ضمن ابراز خردسندی از تلاش و عملکرد پیمانکار و سرمایه گذاران در واحد آنومالی شمالی از همکاران شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران خواستار تدبیر و برنامه جهت رفع عقب افتادگی فعالیت معدنکاری در معدن سنگ آهن چاه گز شد.
 مدیرعامل شرکت تامین و توسعه زیرساخت های شرق ایران خبر داد:

آغاز عملیات اجرایی باند دوم محور تربت حیدریه - سنگان؛ به زودی

می متالز - مدیرعامل شرکت تامین و توسعه زیرساخت های شرق ایران از آغاز عملیات اجرایی باند دوم محور تربت حیدریه- سنگان طی روزهای آتی خبر داد.
 

سهم ۳۰ درصدی معدن در اولویت‌های سرمایه‌گذاری خارجی

می متالز - بخش معدن و صنایع معدنی سهم حدود ۳۰ درصدی از فهرست اولویت‌های سرمایه‌گذاری خارجی وزارت صنعت، معدن وتجارت را به خود اختصاص داده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما