خبر
مواد معدنی   زیرساخت ها  

بخشی از درآمدهای معدنی به زیرساخت‌ها اختصاص می‌یابد

می متالز - معاون معدن وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه بخشی از درآمدهای معدنی به حوزه‌های زیرساختی به ویژه راه تخصیص می‌یابد، تاکید کرد: در این زمینه با وزارت راه و شهرسازی همکاری داریم.

به گزارش می متالز، خداداد غریب‌پور ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به ورود شرکت‌های دولتی به بورس اظهار کرد: چند شرکت زیرمجموعه در حال آماده‌سازی برای وارد شدن به بورس است.

معاون معدن وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به لزوم استخراج مواد معدنی بیان کرد: اولویت ما استخراج مواد معدنی فلزات آهنی و غیرآهنی و همچنین سنگ‌های زینتی در کشور است.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاران در مورد بخشنامه صادر شده در حوزه گون که کار اکتشافات را در حوزه معدنی در استان زنجان با چالش مواجه کرده است، گفت: اولویت ما همزیستی با طبیعت و حفظ اکوسیستم در طبیعت است.

غریب‌پور با اشاره به اینکه در بخش معدن اعتقاد به توسعه پایدار داریم، افزود: 20 درصد کانی سنگ تولیدی معدن انگوران در استان زنجان استفاده می‌شود.

معاون معدن وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: 80 درصد سنگ‌های استخراج شده توسط معدن انگوران به استان‌های دیگر ارسال می‌شود.

وی در پاسخ به سؤالی در مورد استفاده از عایدات معدن انگوران در توسعه منطقه ماهنشان گفت: این موضوع جزو درخواست‌های مسؤولان استان زنجان نیز بود.

غریب‌پور با اشاره به اینکه بخشی از درآمدهای معدنی به حوزه‌های زیرساختی به ویژه راه تخصیص می‌یابد، تاکید کرد: در این زمینه با وزارت راه و شهرسازی همکاری داریم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

استخراج ید در گلستان انحصاری نیست/ رادیواکتیو در پسآب تایید نشد

می متالز - معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت گلستان گفت: وجود رادیواکتیو در پسآب کارخانه ید گلستان تایید نشد.
 

ثروت‌های پنهان در دل زمین

می متالز - استان‌ اصفهان با داشتن ۸۳۵ فقره معدن رتبه نخست کشور را در حوزه تعداد معادن به خود اختصاص داده است.
 

عدم تامین مواد اولیه مانع استفاده از تمام ظرفیت معادن کشور شده است

می متالز - مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران گفت: عدم تامین مواد اولیه مانع استفاده از تمام ظرفیت معدنی شده است.
 

واگذاری ۲ معدن طلا به بخش خصوصی/ معادن روی با کمتر از ۵۰ درصد ظرفیت ‌فعالیت می‌کنند‌

می متالز - معاون وزیر صمت از اجرای طرح توسعه‌ای در حوزه معادن آلومینیوم در کشور خبر داد و گفت: دو معدن طلا به بخش خصوصی واگذار شده که تا هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.
 

ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در بوشهر افزایش می‌یابد

می متالز - مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در بوشهر افزایش می‌یابد.
 

احیای دوبارۀ شرکت هپکو با همکاری فولاد مبارکه و شرکتهای بزرگ معدن و صنایع معدنی

می متالز - خداداد غریب‌پور در آیین امضای پنج تفاهم‌نامۀ همکاری بین شرکت‌های معدنی و هپکو که با حضور مدیران عامل هپکو، فولاد مبارکه و شرکت‌های بزرگ معدنی برگزار شد، از توسعۀ همکاری‌های بخش معدن و هپکو و همچنین از برنامۀ ساخت 700 دستگاه ماشین‌آلات راه‌سازی موردنیاز شرکت‌های معدنی توسط هپکو خبر داد و تصریح کرد: با حضور شرکت‌های بزرگ معدنی در این تفاهم‌نامه‌ها، هپکو دوباره احیا خواهد شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما