خبر
دانشگاه ها   خودرو  

تفاهم نامه سایپا و دانشگاه شریف برای طراحی و ساخت خودرو برقی مشترک

می متالز - مدیرعامل سایپا و رئیس دانشگاه صنعتی شریف برای طراحی و ساخت خودرو برقی مشترک، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش می متالز، جواد سلیمانی مدیرعامل سایپا در مراسم امضای تفاهم‌نامه مشترک همکاری با دانشگاه صنعتی شریف گفت: با بکارگیری نخبگان دانشگاه صنعتی شریف در کنار مدیران سایپا و استفاده از دیدگاه‌ها و نظرات این افراد در قالب مشاور، آینده مدیریتی این مجموعه از نظر علمی و تخصصی تضمین خواهد شد.

وی با اشاره به برنامه سایپا برای تولید خودروهای برقی ادامه داد: مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا به‌دنبال یک همکاری جامع با مراکز دانشگاهی و پژوهشی برای طراحی و ساخت خودرو برقی است که در این مسیر آماده همکاری با دانشگاه صنعتی شریف است. تشکیل کارگروه مشترک همکاری زمینه اجرای پروژه‌های جدید طراحی و تحقیقات صنعتی و توسعه مدیریت را در این گروه فراهم می‌سازد و زمینه رشد علمی سایپا را ایجاد خواهد کرد.

محمود فتوحی رئیس دانشگاه صنعتی شریف نیز در این جلسه آنلاین گفت: دیدگاه علمی مدیریت ارشد سایپا نسبت به صنعت خودرو تحسین‌برانگیز است.با وجود این دیدگاه موثر و مفید، امیدواری به تسریع در همکاری میان دو مجموعه افزایش یافته و با این روند به سرعت ظرفیت‌های آموزشی و پژوهشی جهت همکاری‌ها فعال خواهد شد.

وی تاکید کرد: دانشگاه صنعتی شریف پیگیر اجرای پروژه‌هایی با محوریت توسعه فناوری و تجاری‌سازی محصول در سایپا است و آمادگی دارد تجربیات علمی و پژوهشی را در اختیار این گروه قرار دهد.اجرای دوره‌های کارآموزی برای دانشجویان نخبه دانشگاه صنعتی شریف و اعطای بورس‌های تحصیلی به آنان جهت همکاری با شرکت های مختلف تولیدی، مهندسی و مدیریتی در گروه سایپا یکی از اهداف مهم تفاهم‌نامه همکاری است.

به گفته فتوحی، بحث خودرو برقی یکی از مهم‌ترین اهداف صنعت خودرو محسوب می‌شود و اصرار مدیریت سایپا برای ورود به فاز طراحی و ساخت این خودرو، بیانگر نگاه آینده‌نگرانه و واقع‌بینانه نسبت به این صنعت است. از آن‌جایی که صنعت خودرو جایگاه بسیار مهمی در اقتصاد و تولید دارد، آمادگی داریم تا با توسعه همکاری در کارگروه مشترک با سایپا، نقش علمی و مطالعاتی را در رشد این صنایع ایفا کنیم.

بنابراین گزارش، تشکیل کارگروه مشترک همکاری، اجرای پروژه طراحی و ساخت خودرو برقی مشترک، بکارگیری نخبگان دانشگاه صنعتی شریف به‌عنوان مشاوران پروژه‌ای در سایپا، توسعه همکاری های آموزشی و کاربردی برای مدیران و کارکنان سایپا و استفاده از پژوهش‌ها و طرح‌های مطالعاتی دانشگاه در پروژه‌های سایپا از جمله مهم‌ترین مفاد این تفاهم‌نامه است.

کد خبر: 120103
تاریخ: 1399/05/08 - 15:00
منبع: بورس پرس

سایپا  جواد سلیمانی  دانشگاه صنعتی شریف 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صمت اعلام کرد:

افزایش بیش از 20 درصدی تولید انواع خودرو در 4 ماهه امسال/ افزایش بیش از 33 درصدی تولیدات ایران خودرو و 7 درصدی سایپا

می متالز - مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صمت بیان کرد: در بازه زمانی 4 ماهه ابتدای امسال تا پایان تیرماه، 323 هزار و 663 دستگاه انواع خودرو تولید شد که با احتساب 268 هزار و 966 دستگاه خودروی تولیدی در تیرماه سال گذشته، افزایش 20.3 درصدی داشت.
 

نمونه‌سازی یک خودرو جدید داخلی

می متالز - مدیرعامل سایپا با بیان اینکه تاکنون ۳ دستگاه از محصول جدید سایپا به نام SP۱۰۰ نمونه‌سازی شده است، گفت: این خودرو تا پایان سال به تولید انبوه می‌رسد.
 

۲۷ شرکت به تابلو معاملات بازگشتند/ نوسان زیاد سهام بانک تجارت و سایپا

می متالز - امروز نماد ۲۷ شرکت بورسی و فرابورسی بعد از برگزاری مجمع و اعلام رویدادهای مهم و... باز و با رشد ۱۰ درصدی قیمت سهام بانک تجارت و افت بیش از ۵ درصدی سایپا همراه شد.
 27 سال با پراید

وداع خودروسازان با پراید

می متالز - پراید بعد از پیکان دومین خودرویی است که از چرخه صنعت خودروسازی کشور کنار گذاشته می‌شود و در آینده‌ای نزدیک باید منتظر وداع با خودروی 405 باشیم
 

صورت های مالی سایپا تصویب شد

می متالز - مجمع عادی بطور فوق العاده شرکت سایپا برگزار و صورت های مالی سال منتهی به اسفند ۹۸ مورد تصویب سهامداران قرار گرفت.
 

دو برنامه جدید در «خساپا»

می متالز - مدیرعامل سایپا با بیان اینکه تاکنون ۳ دستگاه از محصول جدید سایپا به نام SP۱۰۰ نمونه‌سازی شده است، گفت: این خودرو تا پایان سال به تولید انبوه می‌رسد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما