خبر
هوایی و فرودگاه ها  

روزهای سخت «ساوت وست ایرلاینز»

می متالز - مدیرعامل شرکت هواپیمایی ساوت وست ایرلاینز می‌گوید با وجود بالا رفتن نرخ مبتلایان به ویروس کووید-۱۹، در این زمان حکم مرخصی را به هیچ یک از کارکنان خود اعطا نمی‌کند.

به گزارش می متالز، گری کلی، مدیرعامل ساوت وست ایرلاینز در پیامی به کارکنان این شرکت گفته است: «ما هیچ قصدی برای اعطای مرخصی، تعدیل نیروهای خود یا کاهش دستمزد و مزایا تا پایان سال نداریم.» با این حال کلی تصریح کرده است که البته نمی‌تواند تضمین کند این موضوع هرگز رخ نخواهد داد، به ویژه در این زمان که پاندمی کرونا روزهای تیره‌ای را برای صنعت هواپیمایی و گردشگری رقم زده است. محدودیت‌های مربوط به کمک‌های مالی فدرال به شرکت‌های هواپیمایی آمریکا، این ایرلاین‌ها را موظف می‌کند تا پایان ماه سپتامبر هیچ یک از نیروهای خود را مرخص یا تعدیل نکنند. در ماه جاری، هر دو شرکت یونایتد ایرلاینز و امریکن ایرلاینز در مورد مرخص کردن احتمالی حدود ۶۰ هزار نفر از کارکنان خود هشدار دادند.

 ساوت وست می‌گوید ۱۷ هزار تن از کارکنان این شرکت اکنون نیز به صورت داوطلبانه از طرح مرخصی خود استفاده می‌کنند و آن را تمدید نیز کرده‌اند. با این حال، کلی می‌گوید این شرکت هواپیمایی روزانه ۲۰ میلیون دلار ضرر می‌دهد.  وی در رابطه با تلاش‌های ساوت وست در کاهش هزینه‌های خود گفت: «برای مواجهه با بحران مالی حال حاضر، ما تلاش می‌کنیم هزینه‌های خود را کاهش دهیم و نقدینگی لازم را از چند منبع تامین کنیم.» او یادآور شد این شرکت هفت میلیارد دلار از هزینه‌های خود برای سال ۲۰۲۰ را کاهش داده است. این شرکت همچنین موفق شده است ۲/ ۳ میلیارد دلار کمک مالی از دولت فدرال، ۲/ ۲ میلیارد دلار از محل فروش سهام خود و ۲/ ۱۲ میلیارد دلار دیگر را نیز از دیگر وام‌دهندگان تامین کند.  شرکت‌های هواپیمایی در دو ماه گذشته زمانی مملو از آشفتگی را تجربه کرده‌اند. سفرها و رزرو هتل برای مسافران با آغاز پاندمی کرونا در اوایل سال‌جاری با ضربه مهلک روبه‌رو شد و درست در زمانی که تصور می‌شد این روند در آغاز ماه جولای اندکی رو به بهبود است، بار دیگر افزایش شیوع کرونا موجب زمین‌گیر شدن کسب‌وکار شرکت‌های هواپیمایی شده است. پیش از این نیز مدیرعامل شرکت بوئینگ، غول هواپیماسازی ایالات‌متحده گفته بود مشخص نیست بهبود تقاضا در این بخش تا چه زمانی طول خواهد کشید، اما انتظار می‌رود بازگشت این صنعت به شرایط معمول پیش از کرونا، دو تا سه سال دیگر زمان نیاز داشته باشد.

کد خبر: 120214
تاریخ: 1399/05/08 - 23:30
منبع: دنیای اقتصاد

ساوت وست ایرلاینز  کرونا 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

صف کامیون ها در مرز بازرگان هنوز طولانی است/ ایران افت صادرات به ترکیه را جبران می کند

می متالز - پیش از همه گیری کرونا، مسوولان گمرک بازرگان ایران و فرمانداری دغوبایزید ترکیه توافق کردند دست کم روزانه 450 دستگاه کامیون از این مرز تردد کنند اما این توافق با توجه به درگیری دو کشور با بیماری کرونا، بسته شدن مرز و پس از آن تردد با اعمال پروتکل های بهداشتی عملی نشده است.
 

کاهش تعداد دکل‌های حفاری در ماه جولای + دلیل

می متالز - درحالی که تعداد دکل‌های حفاری نفت و گاز در امریکا روندی کاهشی داشته که دلیل آن نیز اعلام شد.
 

اطلاعیه صندوق بازنشستگی فولاد درباره واگذاری ماشین‌سازی تبریز

می متالز - صندوق بازنشستگی فولاد درباره وضعیت واگذاری شرکت ماشین‌سازی تبریز، اطلاعیه‌ای را منتشر کرد.
 طی روز جاری

طلای جهانی چند قیمت خورد؟

می متالز - قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۹ درصد کاهش به ۲۰۳۱ دلار و ۶۳ سنت رسید.
 

جنگ نفتی عراق و عربستان در راه است

می متالز - رئیس گروه مرکز مطالعات انرژی وین با بیان اینکه سطح ذخیره‌سازی در چین، به حدی رسیده که این کشور، حالا شروع به صادرات هم کرده است، گفت: من منتظر جنگ سهم بازار جدیدی بین عربستان و عراق در آینده‌ای نه چندان دور هستم.
 

واحد معدنی املاح ایران ۸۷ درصد نیاز کشور به سولفات سدیم را تامین کرده است

می متالز - مدیرعامل شرکت معدنی املاح ایران گفت: این واحد صنعتی و تولیدی، ۸۷ درصد از نیاز کشور به سولفات سدیم را تامین کرده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما