خبر
ریلی و راه آهن   مترو  

بهره برداری از قطار ملی، به‌زودی

می متالز - مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه(مترو) گفت: پروژه طراحی و ساخت قطار ملی که در سال رونق تولید در تیرماه ۱۳۹۸ با بهره‌گیری از توانمندی‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری داخلی آغاز شد، به بهره‌برداری نزدیک می‌شود.

به گزارش می متالز، علی امام با اشاره به اینکه توسعه حمل‌و نقل ریلی یکی از موارد مهم در حوزه تقویت زیرساخت‌های هر کشور به شمار می‌آید و برای کلان‌شهری همانند تهران، توسعه مترو از ضروریات انکار‌ناپذیر است، افزود: در حال حاضر روزانه مسافران زیادی با مترو رفت و آمد می‌کنند به همین منظور نیاز به افزایش و تجهیز واگن‌ها بیشتر از گذشته احساس می‌شود؛ اما به دلیل تحریم‌های موجود تنها راه باقی مانده برای به روز کردن تجهیزات، بومی‌سازی قطعات است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر صفر تا صد طراحی و ساخت بدنه فلزی قطار مترو با گردآوری مجموعه‌های مجرب از مهندسان و کارگران با سالن‌های تولید و مونتاژ مجهز، در داخل کشور انجام شده است، گفت: از زمان آغاز عملیات پروژه قطار ملی، کار ساخت بدنه فلزی به شکلی منظم پیش رفته و محصولات ارائه شده نسبت به سه نسل قبلی قطارهای ساخته شده که داخلی شده بودند، با تکامل و بهینه‌سازی همراه است. امام ادامه داد: بدنه تولید شده از جنس کربن استیل است و تلاش شده تا ظاهر و شکل آن را به روز رسانی و مدرن کنیم.

کد خبر: 120293
تاریخ: 1399/05/08 - 23:56
منبع: دنیای بورس

علی امام  مترو  پروژه قطار ملی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

کاهش ۷۰ درصدی مسافران مترو در اصفهان

می متالز - مدیرعامل شرکت مترو منطقه اصفهان از کاهش ۷۰ درصدی تعداد مسافران مترو در این کلانشهر خبر داد و گفت: در حال حاضر روزانه ۳۰ هزار نفر با استفاده از مترو سفرهای درون شهری خود را انجام می‌دهند.
 

مترو شیراز پس از ۳۵ روز شروع بکار کرد

می متالز - مترو شیراز پس از گذشت ۳۵ روز که به دلیل اوج گیری شیوع کرونا در شیراز تعطیل بود بازگشایی شد.
 مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه :

خط ۱۰ مترو تا دو ماه آینده در منطقه۵ کلنگ‌زنی می‌شود

می متالز - مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه، در بازدید از شهرداری منطقه ۵ و نشست با شهردار منطقه ۵ گفت: با تمهیداتی که پیش بینی شده است در دو ماه آینده خط 10 مترو در منطقه ۵ کلنگ‌زنی می‌شود.
 

انتصاب سرپرست شرکت توسعه مجتمع‌هاى ایستگاهى متروى تهران

می متالز - با حکم سیدمناف هاشمی، معاون شهردار تهران، مهدی رزمى، سرپرست جدید شرکت توسعه مجتمع‌هاى ایستگاهى متروى تهران و حومه شد.
 

احتمال تشکیل سازمان متروی حومه ای تهران

می متالز - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با اشاره به لزوم پیگیری روند احداث خطوط حمل و نقل ریلی جدید در سطح استان تهران از احتمال تشکیل سازمان متروی حومه ای تهران ذیل سازمان همیاری شهرداری های استان تهران خبر داد.
 

اهدای جایزه ملی کیفیت به هدلینگ تخصصی نیرو در پروژه خط 7 متروی تهران

می متالز - هلدینگ تخصصی نیرو از مجموعه سپاسد قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء در پروژه خط 7 مترو تندیس نقره جایزه ملی کیفیت را دریافت کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما