خبر
مس   بورس و سهام   سرمایه گذاری  
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه خبر داد:

بازدهی 125 درصدی سرمایه‌گذاری سرچشمه در سه‌ماهه نخست امسال/ برنامه‌ریزی برای افزایش سوددهی شرکت‌های تابعه در سال 99

می متالز - «علی ارجمندی»، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه با قدردانی از زحمات دکتر «اردشیر سعدمحمدی»، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در زمینه حمایت از شرکت‌های زیرمجموعه و فعال در حوزه صنعت مس گفت: ارزش روز شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه در تاریخ 1399/04/03 معادل 17،338 میلیارد ریال با حجم معامله 13،719،000 است که از حیث ارزش روز و حجم معامله در این روز در مقایسه با شرکت‌های گروه خود به ترتیب رتبه 9 و 13 را دارد.

به گزارش می متالز به نقل از مس پرس، ارجمندی با بیان این مطلب گفت: ارزش بازار سهام شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه در تاریخ 1398/01/05، 6،217 ریال به ازای هر سهم و در 1399/04/03، 13،988 ریال به ازای هر سهم است که درمجموع طی این بازه زمانی بازدهی 125 درصدی را نصیب سهامدارانش کرده است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه با اشاره به اجرای برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل سود انباشته و مطالبات حال شده تا سقف 10.000 میلیارد ریال با هدف تنوع‌بخشی در سرمایه‌گذاری‌ها و پروژه‌ها گفت: بخشی از این افزایش سرمایه از مبلغ 2.800 میلیارد ریال تا 3.400 میلیارد ریال در سال 1397 انجام‌شده و در 3 ماه اول سال 98 به ثبت رسید و همچنین افزایش سرمایه از مبلغ 3400 میلیارد ریال به 5100 میلیارد ریال در سال 98 انجام‌شده و در شش‌ماهه اول سال 99 به ثبت خواهد رسید.

وی افزود: همچنین افزایش ماشین‌آلات معدنی به‌منظور توسعه فعالیت‌های معدنی و توسعه فعالیت‌ها در زمینه سرمایه‌گذاری در صنعت ساختمان از دیگر محورهای برنامه‌ریزی‌ شده شرکت سرمایه در سال 99 است.

ارجمندی به مشارکت شرکت سرمایه‌گذاری در پروژه تولید مواد شیمیایی با مشارکت شرکت مس و مشارکت در حمل اسید سولفوریک تولیدی کارخانه اسید اشاره کرد و گفت: در این راستا و برای سرعت بخشیدن به امور این دو پروژه شرکت حمل و نقل ناو صنعت تاسیس شده است.

وی با بیان این‌که از ابتدای سال جاری تاکنون سرعت‌بخشی جهت اتمام طرح‌ها و برنامه‌های قبلی در دستور کار قرار گرفته است بیان کرد: همچنین برخی از طرح‌ها و پروژه‌های جدید از قبیل پروژه مواد شیمیایی و تولید لاستیک‌های سنگین را برای همکاری و سرمایه‌گذاری با مشارکت ملی صنایع مس ایران طراحی و در دستور کار قرار دادیم.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری با تأکید بر این‌که از ابتدای سال جاری از فرصت بازار سرمایه جهت شناسایی سود و متنوع نمودن پرتفوی بورسی استفاده کرده‌ایم اظهار داشت: با توجه به انعقاد قرارداد فلوتاسیون سرمایه در ابتدای سال 98 و به دلیل شرایط نیمه تعطیل کشور در انتهای سال تا اواخر اردیبهشت 99، درمجموع پروژه فلوتاسیون اسید 20 درصد پیشرفت داشته است.

به گفته ارجمندی شرکت سرمایه‌گذاری به‌منظور توسعه فعالیت‌های معدنی خود، در سال 1396 اقدام به خرید تعداد 12 دستگاه ماشین‌آلات فوق سنگین خاک‌برداری از قبیل دامپتراک، شاول، لودر، بیل مکانیکی و دستگاه حفاری جهت شرکت‌های آریاناران سرچشمه و نوآوران مس کرد که بخشی از ماشین‌آلات مذکور در سال 1396 تحویل و بخش دیگر آن در 1397 تحویل شرکت‌های مذکور داده شده که این دستگاه‌ها به‌طور متوسط سالانه 4 میلیون مترمکعب به ظرفیت خاک‌برداری شرکت‌های مذکور افزوده است. از طرفی ارزش روز این دستگاه‌ها بالغ بر 10،000 میلیارد ریال است.

ارجمندی بیان کرد: همچنین پیش‌بینی می‌شود با افزایش خاک‌برداری و فعالیت‌های معدنی در سال 1399 نیز سود این شرکت‌ها افزایش قابل‌توجهی نسبت به سال 98 داشته باشد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

وبانک ۵ شرکت را راهی بازار سرمایه می‌کند

می متالز - ‌عرضه شرکت ساروج بوشهر در بازار پایه در دستور کار قرار دارد که آن را هم امسال عرضه خواهیم کرد.
 

۸۸ درصد افزایش سرمایه «وبوعلی»

می متالز - مجمع فوق‌العاده شرکت سرمایه‌گذاری بوعلی در روز دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ با حضور ۷۱ درصد سهامداران در محل خیابان گاندی جنوبی برگزار شد.
 مدیر برنامه‌ریزی و نظارت شرکت ملی صنایع مس ایران:

دستاوردهای درخشان صنعت مس با مدیریت جامعیت‌نگر مدیرعامل شرکت مس به دست آمد

می متالز - «سعد عبدی»، مدیر برنامه‌ریزی و نظارت شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به موفقیت‌ها و دستاوردهای درخشان شرکت مس در سال گذشته گفت: تعدد دستاوردهای سال گذشته شرکت مس در حوزه‌های مختلف نشان دهنده مدیریت جامعیت ‌نگر دکتر سعدمحمدی و توجه ایشان به توسعه متوازن و پایدار در صنعت مس است.
 

میزان صدور جواز‌های تاسیس افزایش یافت

می متالز - معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت از افزایش ۲۴.۷ درصدی تعداد جواز‌های تاسیس صادره در سه ماه نخست امسال، خبر داد.
 شرکت ملی صنایع مس ایران را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

همه‌جا همراه شما هستیم

می متالز - تازه‌ترین اخبار شرکت ملی صنایع مس ایران را می‌تواند در وب‌سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی رسمی این شرکت دنبال کنید.
 

سرمایه‌گذاری ۱۵میلیارد دلاری عربستان در پالایشگاهای هند

می متالز - شرکت آرامکوی عربستان اعلام کرد با وجود کاهش هزینه‌های سرمایه‌ای به‌دلیل قیمت پایین نفت، هنوز هم روی قراردادی جهت خرید ۱۵میلیارد دلار از سهام بخش پالایشگاهی و مواد شیمیایی شرکت ریلاینس اینداستریز هند کار می‌کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما