خبر
پتروشیمی  
رئیس‌جمهوری:

تولید پتروشیمی ایران ۲ برابر شده است

می متالز - رئیس‌جمهوری با بیان اینکه تولید محصولات پتروشیمی ما در هفت سال ۲ برابر شده است، گفت: تولید محصولات پتروشیمی کشور در سال ۹۲، ۵۶ میلیون تن بوده است که پایان امسال به ۱۰۰ میلیون تن می‌رسد.

به گزارش می متالز، حسن روحانی، امروز (چهارشنبه، هشتم مردادماه) در نشست هیات دولت گفت: ما در این دو سال و چند ماه روزهای سختی را پشت سرگذراندیم و برای مردم هم روزهای راحتی نبود، اما به لطف خدا اساس کشور و نظام و چارچوب اقتصاد کشور و زندگی مردم در حداقل نیاز مردم و ضرورت مردم به‌خوبی اداره شده است. امروز کالای اساسی به فور در اختیار مردم است. در بخش تولید، ‌تولیدگران ما کار بسیار بزرگی را انجام دادند. یعنی تولیدگرانی که در صنایع مهم ما که امروز بخش بزرگی از صادرات غیرنفتی به آنها وابسته است کارهای بزرگی انجام دادند.

وی با بیان اینکه کارخانه‌های ما حتی از پارسال بیشتر تولید کرده‌اند، افزود: صادرات غیرنفتی از نظر درآمدی ممکن است مقداری کاهش یافته باشد، اما از نظر وزنی افزایش یافته است. فولاد، مس، آلومنیوم و پتروشیمی بیشتری تولید می‌کنیم. تولید سر جای خود است. وقتی تولید و اشتغال است و تولید هم رو به افزایش است، صادرات هم رو به افزایش خواهد بود.

رئیس‌جمهوری با بیان اینکه دشمن در عرصه اقتصادی ما را زمین نزده و نتوانسته صادرات ما را متوقف کند، تصریح کرد: البته مشکلاتی هست که باید دست به دست هم بدهیم تا قابل حل باشد. بخشی قابل حل است و بخشی هم به خاطر تحریم و کروناست.

روحانی با بیان اینکه کاری که تولیدکنندگان بزرگ ما انجام دادند، کار بزرگی بوده است، عنوان کرد: مردم بدانند در هفت سال گذشته تولید فولاد در تمام زنجیره نسبت به تاریخ قبل ایران دو برابر شده است. از تمام مراحل یعنی از معدن، کنسانتره، گندله، فولاد و آهن اسفنجی دو برابر شده است. در پتروشیمی هم تولیدات ما در این هفت سال دو برابر شده است. تولید ما ۵۶ میلیون در سال ۹۲ بوده که تا آخر سال به ۱۰۰ میلیون تن می‌رسد.

وی با بیان اینکه همه شرکت‌های ما به‌ویژه شرکت‌های مهم و بزرگ و آنهایی که ارز ما را تأمین می‌کنند، فعال هستند، گفت: در ۱۰ روز گذشته صادرکنندگان و شرکت‌های مقید که عمدتاً فولاد و پتروشیمی‌ها هستند، ۲.۵ میلیارد دلار ارز را پس داده‌اند و بسیاری از آنها ارز را به‌درستی به سامانه نیما بازمی‌گردانند. البته اقلیتی هم هستند که متخلف بوده و باید براساس قانون با آنها برخورد شود.

رئیس‌جمهوری افزود: امروز شاهد آرامشی در کشور هستیم و هیچ کدام از قوا به دنبال حاشیه‌سازی نیستند. باید همدیگر را کمک و همکاری کنیم و اگر نکته‌ای هم می‌خواهند به ما گوشزد کنند، راه‌حل را هم پیش روی ما قرار دهند، وگرنه نقد خالی دردی را دوا نمی‌کند.

روحانی تصریح کرد: از همه کسانی که در تولید تلاش می‌کنند، ‌کار مردم را تسهیل می‌کنند و در زمینه سلامت، مالیات، قبوض آب، برق و گاز فعالیت می‌کنند تشکر و سپاسگزاری می‌کنیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 سرپرست وزارت صمت در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی:

«توسعه صادرات» و «کنترل واردات»، «حرکت جهش‌گونه تولید» و «اتمام پروژه‌های نیمه‌ تمام» 4 محور اصلی حرکت وزارت صمت

می متالز - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه تنها راه نجات کشور از مسیر سخت تحریم‌های بی‌سابقه کنونی، تولید و صادرات است، گفت: ترکیب کالاهای وارداتی کشور چیزی غیر از واردات مواد اولیه، قطعات مورد نیاز تولید و کالاهای اساسی را نشان نمی‌دهد و واردات کالاهای لوکس و غیرضرور ممنوع است.
 گزارش عملکرد هفتگی شرکت‌های پتروشیمی:

تداوم فروش استایرن منومر "پارس" تا رشد فروش "شاراک"

می متالز - در هفته گذشته شاهد عرضه ۳.۱۲۴ تن محصولات پلی پروپیلن در گرید‌های مختلف از سوی شرکت پتروشیمی مارون بودیم.
 

در گفت‌وگو با معاون برنامه‌ریزی پتروشیمی جم مطرح شد

می متالز - پتروشیمی یکی از مهم‌ترین حوزه‌های تولیدی در صنایع کشور بوده که بخش اعظمی از آمار‌های صادرات غیرنفتی را، وابسته به خود کرده و این صنعت، در دهه‌های ۷۰ تا ۸۰ با سرمایه‌گذاری مناسبی همراه شد تا میزان رشد و صادراتی که امروز شاهد آن هستیم، پایه‌گذاری شده باشد.
 در مجمع عمومی عادی سالانه مصوب شد

تقسیم سود ۱۱ هزار میلیاردی پتروشیمی بوعلی سینا

می متالز - مجمع عمومی عادی سالانه‌ شرکت پتروشیمی بوعلی سینا (بوعلی) با تقسیم سود ۱۱ هزار میلیارد ریالی از محل سود امسال و سود انباشته این پتروشیمی موافقت کرد
 

سود «پارس» ۹۵۰ تومان به ازای هر سهم تقسیم شد/ تولید پارس ۱۹ درصد افزایش یافت

می متالز - سود شرکت پتروشیمی پارس (پارس) با تصویب مجمع عمومی این شرکت به ازای هر سهم 950 تومان تقسیم و مقرر شد در مهلت مقرر قانونی به سهامداران پرداخت شود؛ در ادامه مدیرعامل پتروشیمی پارس از ثبت رکوردهای متعدد در حوزه تولید و فروش محصولات این مجتمع در سال ۹۸ خبرداد و گفت: توسعه و افزایش میزان ظرفیت تولید واحدها یکی از برنامه‌های اصلی ما در سال 99 است
 

سبد سرمایه‌گذاری «پترول» از خرید تا واگذاری

می متالز - پترول در سال مالی منتهی به اردیبهشت ماه 99 موفق به کسب درآمد عملیاتی 16,568 میلیارد ریالی با رشد 300 درصدی نسبت به سال مالی گذشته شده است، این هلیدینگ حدود 9 هزار میلیارد ریال سرمایه دارد که 70.1 درصد آن در مالکیت «پترول» قرار دارد
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما