خبر
عمران و معماری  

جایزه بین‌المللی نوآورترین دفتر معماری مدرن به سه پروژه از ایران تعلق گرفت

می متالز - جایزه بین‌المللی نوآورترین دفتر معماری مدرن به سه پروژه اُرسی خانه، پردیس خانه و کاشی خانه اختصاص یافت.

به‌ گزارش می متالز به‌ نقل از ستاوین، نیما و سینا کیوانی، امسال توانستند جایزه نوآورترین دفتر معماری مدرن (Most Innovative Modern Architecture Studio) در سال ٢٠٢٠ را از آن خود کنند.

ارسی خانه

هدف از اعطای این جایزه که مراسمش در کشور انگلستان برگزار می‌شود، گسترش ایده‌های نو، افزایش خلاقیت و استمرار نوآوری در زمینه معماری معاصر است؛ منظور از ایده‌های نو هم شیوه‌هایی است که به پایداری بیشتر و ارتقای کیفی معماری مدرن در جهان کمک کند.

پردیس خانه

احترام به مخاطب و تعهد به پیشبرد معماری مدرن از دیگر مواردی است که هیأت داوران ششمین دوره جایزه معماری BUILD به آن توجه کرده و فعالیت شرکت‌ها و دفاتر معماری مدرن در سراسر جهان را بر این اساس، مورد بررسی قرار داده‌اند.

کاشی خانه

جایزه "نوآورترین دفتر معماری مدرن" در سال ۲۰۲۰ برای نخستین بار به ایران به دلیل طراحی و ساخت پروژه‌هایی چون "اُرسی خانه، پردیس خانه و کاشی خانه" اختصاص یافته است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

شیشه لاکوبل چیست؟

می متالز - یکی از مواردی که امروزه برای تزیین فضاهای داخلی یا حتی نمای بیرونی ساختمان‌ها استفاده می‌شود، شیشه لاکوبل است. این شیشه‌ها که در حقیقت زیرمجموعه شیشه‌های رنگی هستند، سطح صاف و یکنواختی داشته و به‌عنوان شیشه دکوراتیو مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 

ماجرای طراحی ساختمان جیپ از وارطان هوانسیان

می متالز - وارطان هوانسیان معمار ارمنی‌تبار اهل ایران بود. او که از مدافعان سرسخت معماری مدرن در ایران به‌شمار می‌آمد طی سال‌ها فعالیت تخصصی، ساختمان‌های ارزنده‌ای در کوچه و خیابان‌های تهران از خود به یادگار گذاشت.
 

بازاندیشی در سیر تحولات معماری معاصر ایران در تعامل با مدرنیته

می متالز - در بررسی و مطالعۀ معماری معاصر ایران در زمان حاضر، با نوعی از تنوع گرایی و تعدد دیدگاه ها روبرو می شویم که شاید بتوان آن را فقدان اندیشه ای منسجم در معماری معاصر تعبیر کرد.
 

حفظ خانه‌های ارزشمند دارای معماری معاصر

می متالز - رئیس کمیته معماری و طرح‌های شهری شورای شهر تهران از ارائه طرحی به هیات رئیسه خبر داد که براساس آن خانه‌های دارای معماری معاصر نیز حفظ خواهند شد.
 

نقش تاثیرگذار فولاد در معماری مدرن چین

می متالز - فولاد رفته رفته نقش پررنگی در معماری مدرن چین پیدا کرده است.
 

فولاد در معماری مدرن

می متالز - فولاد در جهان مدرن اهمیت حیاتی دارد چون در هیچ ماده دیگری چنین ترکیب منحصر به فردی از قدرت، شکل‌پذیری و انعطاف پیدا نمی‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما