خبر
بانک ها   بازار مسکن  

قیمت مسکن تهران در تیرماه ۱۰.۴ افزایش یافت

می متالز - بانک مرکزی اعلام کرد: میانگین قیمت خرید و فروش یک متر مربع واحد مسکونی در تیرماه ۹۹ توسط بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۲۰۹ میلیون و ۱۰۰ هزار ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه پارسال به ترتیب ۱۰.۴ و ۵۶.۶ درصد افزایش داشته است

به گزارش می متالز، گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در تیرماه سال ۱۳۹۹ که برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، توسط اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر شده است.

بر اساس این گزارش در تیر ماه سال امسال تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۱۴ هزار و ۴۷ واحد مسکونی رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۹۳.۳ درصد افزایش نشان می دهد.

براساس بررسی‌های صورت گرفته توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمر بنا در تیرماه سال ۱۳۹۹ حاکی از آن است که از مجموع ۱۴ هزار و ۴۷ واحد مسکونی معامله شده، واحدهای تا پنج سال ساخت با سهم ۳۸.۶ درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند.

سهم یاد شده در مقایسه با تیرماه سال قبل حدود ۱.۶ واحد درصد کاهش یافته و در مقابل به سهم واحدهای با قدمت ۱۶ تا ۲۰ سال و بیش از ۲۰ سال افزوده شده است.

توزیع تعداد معاملات انجام شده بر حسب مناطق مختلف شهر تهران در تیرماه سال ۱۳۹۹ حاکی از آن است که از میان مناطق ۲۲ گانه شهر تهران، منطقه پنج با سهم ۱۴.۹ درصدی از کل معاملات، بیشترین تعداد قراردادهای مبایعه نامه را به خود اختصاص داده است، همچنین مناطق ۲ و ۴ به ترتیب با سهم‌های ۸.۷ و ۸.۶ درصدی در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

برابر این اطلاعات مجموع ۷۳.۱ درصد از کل تعداد معاملات انجام شده در شهر تهران در تیر ماه امسال مربوط به ۱۰ منطقه شهر (به ترتیب بیشترین فراوانی شامل مناطق ۵، ۴، ۲، ۱۰، ۱۴، ۷، ۱، ۸، ۳ و ۱۵) بوده و ۱۲ منطقه باقی‌مانده ۲۶.۹ درصد از کل تعداد معاملات را به خود اختصاص داده‌اند.

تحولات قیمت مسکن

بررسی‌ها نشان می‌دهد در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت، معادل ۴۵۳ هزار میلیون ریال به منطقه یک و کمترین آن با ۹۶ هزار و ۳۰۰ میلیون ریال به منطقه ۱۸ تعلق داشت، ارقام ذکر شده نسبت به ماه مشابه سال گذشته به ترتیب ۵۱.۸ و ۵۸.۲ درصد افزایش داشته اند.

تحولات اجاره بهای مسکن

بررسی شاخص کرایه مسکن اجاره‌ای در شهر تهران و در کل مناطق شهری در تیرماه سال جاری نشان می‌دهد که نسبت به خردادماه و همچنین تیرماه سال ۹۸ به ترتیب معادل ۲۷.۶ و ۳۱ درصدی افزایش داشته‌اند.

بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمر بنا حاکی از آن است که واحدهای تا پنج سال ساخت با سهم ۳۸.۶ درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند. ضمن آنکه در ماه مورد بررسی شاخص کرایه مسکن اجاره‌ای در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه قبلو همچنین ماه مشابه پارسال به ترتیب معادل ۲۷.۶ و ۳۱ درصد رشد کرده‌اند.

کد خبر: 120334
تاریخ: 1399/05/08 - 21:30
منبع: بورس امروز

بانک مرکزی  قیمت مسکن  معملات  بازار مسکن 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

نرخ سود سپرده بانک‌ها به 14 درصد افزایش یافت

می متالز - نرخ سود سپرده‌گذاری بانک‌ها با ۱ واحد درصد افزایش، ۱۴ درصد تعیین شد.
 معاون گمرک اعلام کرد:

ترخیص کالاهای اساسی بدون نیاز به کد رهگیری و اعلامیه تامین ارز

می متالز - ترخیص کالاهای اساسی «ذرت، دانه‌های روغنی، روغن خام، کنجاله سویا و جو» از گمرکات کشور، بدون اخذ کد رهگیری و اعلامیه تأمین ارز بانک، بلامانع است.
 مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو :

رشد 37 درصدی تولید درایران خودرو / صاحبان خودرو‌های دپو شده مشخص است

می متالز - مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اعلام کرد : ۷۳ هزار خودروی مانده در توقفگاه (پارکینگ) در انتظار قطعات با فناوری پیشرفته است و صاحبان این خودرو‌ها مشخص هستند.
 

لزوم ایجاد دالان نرخ سود بین بانکی

می متالز - یک کارشناس مالی و بانکی معتقد است که برقراری دالان سود بین بانکی، سیاستی ضد تورمی است که مشوقی برای هدایت نقدینگی موجود در جامعه به سمت سپرده‌های بانکی محسوب می‌شود.
 با اعلام بانک مرکزی صورت گرفت؛

کاهش نرخ رسمی یورو و پوند

می متالز - بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۱۶ ارز افزایش و ۲۲ واحد پولی کاهش یافت. نرخ دلار و ۸ ارز دیگر نیز ثابت بود.
 معاونت نظارت مالی و خزانه داری وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد:

نتیجه یازدهمین مرحله از حراج اوراق بهادار دولتی در هفته منتهی به مورخ ۱۳۹۹/۵/۲۱

می متالز - معاونت نظارت مالی و خزانه داری وزارت امور اقتصادی و دارایی طی اطلاعیه ای نتیجه یازدهمین مرحله از حراج اوراق بهادار دولتی در هفته منتهی به مورخ ۱۳۹۹/۵/۲۱ را اعلام کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما