خبر
مصالح ساختمانی  

قیمت مصالح ساختمانی در بهار ۹۹ افزایش یافت

می متالز - بررسی جدول قیمت نهاده‌های ساختمانی تهران در بهار ۹۹ نشان می‌دهد که بهای تمام نهاده‌ها در این فصل نسبت به زمستان افزایش یافته است

به گزارش می متالز، مرکز آمار میانگین قیمت نهاده‌های ساختمان در بهار امسال را منتشر کرد. در بین نهاده‌های ساختمانی منتخب، متوسط قیمت هر عدد «قوطی زیرکلید» به ۹ هزار و ۶۵۸ ریال رسید که با ۰.۲ درصد کاهش، نسبت به فصل قبل تنها قلم کاهشی در بین تمامی اقلام بوده است.

تغییرات نسبت به زمستان ۹۸

در بهار سال ١٣٩٩ متوسط قیمت هر متر «سیم برق ١×١ میلیمتر» به ۱۸ هزار و ۵۷۹ ریال رسید که با ۵۹.۸ درصد افزایش نسبت به فصل قبل بیشترین افزایش را در بین نهاده‌های ساختمانی منتخب داشته است.

در همین فصل، متوسط قیمت هر عدد «سرپیچ معمولی» به ۳۹ هزار و ۶۳۲ ریال بوده که با ۴٠.٨ درصد افزایش رتبه بعدی بیشترین افزایش را داشته است.

میانگین قیمت یک دستگاه «آسانسور» نیز به یک میلیارد و ۳۶۴ میلیون و ۹۷۳ هزار و ۷۸۹ ریال رسید که با ٣٩.٨ درصد افزایش نسبت به فصل قبل رتبه سوم افزایش در متوسط قیمت را داشته است.

در میان نهاده‌های ساختمانی منتخب، متوسط قیمت هر کیسه ۵٠ کیلویی «سیمان پرتلند پاکتی» به ۱۴۶هزار و ۳۵۰ ریال رسید که با ۱.۷ درصد کمترین افزایش، نسبت به فصل قبل را داشته است. در همین فصل متوسط قیمت هر کیلوگرم «صفحه ستون» ۱۰۱ هزار و ۶۵۰ ریال بوده است که با چهار درصد افزایش در رتبه بعدی کمترین افزایش متوسط قیمت قرار گرفته است.

میانگین قیمت هر رول ۱۰ متری «ایزوگام» نیز برابر یک میلیون و ۸۳۴ هزار ریال بوده است که با ۴.۹ درصد افزایش، رتبه سوم کمترین درصد افزایش را داشته است.

تغییرات نسبت به فصل مشابه سال قبل

در فصل بهار سال ١٣٩٩ متوسط قیمت یک دستگاه «آسانسور» به یک میلیارد و ۳۶۴ میلیون و ۹۷۳ هزار و ۷۸۹ ریال رسید که با ۸۱.۸ درصد افزایش نسبت به فصل مشابه سال قبل بیشترین افزایش را در بین نهاده‌های ساختمانی منتخب داشته است.

در همین فصل متوسط قیمت هر دستگاه «آبگرمکن دیواری» ۱۲ میلیون و ۱۷۳ هزار و ۶۸۴ ریال بوده است که با ۷۱ درصد افزایش رتبه بعدی بیشترین افزایش را داشته است.

میانگین قیمت هر کیلوگرم «صفحه ستون» نیز به ۱۰۱ هزار و ۶۵۰ ریال رسید که با ۶٣.٢ درصد افزایش نسبت به فصل مشابه سال قبل رتبه سوم بیشترین افزایش در متوسط قیمت را داشته است.

در میان نهاده‌های ساختمانی منتخب، متوسط قیمت هر متر «سیم برق ۱.۵×١ میلیمتر» به ۱۶ هزار و ۶۱۳ ریال رسید که با ۴۵.٧ درصد کاهش، نسبت به فصل مشابه سال قبل بیشترین کاهش قیمت را داشته است.

در همین فصل متوسط قیمت (دستمزد ماهیانه) هر هشت ساعت کار در ٢۶ روز کاری «مهندس عمران» به ۵۹ میلیون و ۸۷۱ هزار و ۲۵۰ ریال رسید که با ۴۴.٧ درصد کاهش در رتبه بعدی بیشترین کاهش متوسط قیمت قرار گرفته است.

میانگین قیمت هر متر «سیم برق ١×١ میلیمتر» نیز برابر ۱۸ هزار و ۵۷۹ ریال بوده که با ۲۱.۶ درصد کاهش، رتبه سوم بیشترین درصد کاهش را داشته است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 بر اساس قیمت بازار؛

قیمت ماسه و سیمان در ۲۳ مرداد

می متالز - قیمت مصالح ساختمانی شامل ماسه و سیمان را می توانید در این گزارش مشاهده کنید.
 

علت افزایش قیمت مصالح ساختمانی چیست؟

می متالز - رئیس هیأت مدیره انجمن انبوه‌سازان خراسان رضوی گفت: هنگامی که صادرات صورت می‌گیرد، عرضه‌ فولاد در داخل با کسری مواجه می‌شود. وقتی عرضه داخلی کم و تقاضا زیاد باشد، قیمت آن افزایش خواهد داشت. همچنین در حال حاضر اکثر نقدینگی‌ها و پول‌های مازاد مردم به بورس منتقل شده و در بورس برای اینکه به خریداران سود بدهند، قیمت‌ها مدام در حال افزایش است.
 

مقصر تورم چه کسی است؟

می متالز - خالص بدهی دولت به بانک مرکزی در خرداد سال‌جاری از ماه مشابه در سال گذشته کمتر بوده است. کاهش خالص بدهی دولت به بانک مرکزی به این معنا است که نقش بدهی دولت در رشد پایه پولی منفی بوده است. بنابراین این ادعا که بدهی دولت موجب ایجاد پایه پولی و تورم شده است، درست نیست.
 بدری:

با افزایش قیمت مصالح ساختمانی چطور می خواهیم قیمت مسکن را کنترل کنیم؟

می متالز - یک عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به نابسامانی بازار مسکن اظهار کرد: سیمان در بازار پیدا نمی شود، قیمت مصالح ساختمانی چند برابر شده است؛ چطور می خواهیم قیمت مسکن را کنترل کنیم در صورتی که قیمت مصالح ساختمانی چند برابر شده است؟
 

رؤیای ساخت و ساز مسکن در سایه گرانی مصالح ساختمانی دست‌نیافتنی شد

می متالز - نبود نظارت بر بازار مصالح‌ فروشان و آهن‌آلات در ایلام ساخت و ساز مسکن را رویای دست‌نیافتنی کرد.
 

مصالح ساختمانی گران شد

می متالز - نتایج طرح آمارگیری از قیمت مصالح ساختمانی در استان تهران در نیمه‌ دوم سال ۹۸ حکایت از رشد نرخ این محصولات دارد که بیشترین افزایش قیمت مربوط به ورق مس با ۸۲.۵ درصد است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما